Медиагруппа «Антенна»  

Ростемо ж ми — гей!
Про що звітував губернатор?

Володимир МАМАЛИГА# 9, 07.03.2007

До сліз жаль, що просторий зал черкаського Палацу культури "Дружба народів" 14 лютого цього року умістив лише мізерну частину наших краян. Решта ж змогла дізнатися про рай, в якому живе, лише з теле- і радіовикладів проголошеної там доповіді нашого губернатора. Того дня у згаданому залі проходили збори адміністративно-господарського активу області, присвячені другій річниці губернаторства пана Черевка. Був присутній на тому поважному зібранні і наш кореспондент.

Почалися збори активу з уже традиційного запізнення губернатора на 8 хвилин. Очевидно, ця затримка так наполохала організаторів, що вони навіть забули крутонути фонограму Державного гімну, порушивши усталену традицію. Розданий присутнім проект регламенту вселяв надію на те, що зібрання буде проходити динамічно, без непотрібних зволікань. Проте не так сталося, як гадалося — доповідь пана Черевка затягнулася на 75 хвилин замість 50 оголошених. Потрібно ж було чоловікові якомога більше повідати про успіхи, досягнення, прориви, кардинальні зміни тощо.

Хоча, на нашу думку, можна було б обмежитись посиланням на дві газети, вкладені у спеці-альні теки для учасників зборів, — "Україну молоду" і "Нову Добу", в яких було вміщено по цілій сторінці дифірамбів губернаторові та його улюбленому дітищу — "Золотій підкові Черкащини". Отже, як бачимо, марафон безмежного лизоблюдства, про який ми писали в одному з попередніх чисел "Антенны", продовжується по висхідній.

Визначаючи мету зборів активу, пан Черевко пафосно заявив: вона полягає в тому, щоб "на основі глибокого і всебічного аналізу" підбити підсумки зробленого в області впродовж 2005-2006 років і накреслити перспективи аж до 2010 року. Невже він так довго збирається гріти губернаторське крісло?! З того аналізу випливає, що на теренах Черкащини "системно, комплексно, змістовно, неухильно виконується програма В. Ющенка "10 кроків назустріч людям".

Після цієї фрази просто хотілося гаряче зааплодувати і вигукнути: "Слава!" або "Віват!" А від наступної — "наш край знову стає відомим і перспективним завдяки реалізації програми "Золота підкова Черкащини", та ще й "центром духовного і культурного відродження всієї України" — сльози щастя зволожили очі. Черговою оптимістичною новиною від губернатора було те, що за два роки його владування на Черкащині добробут населення незрівнянно зріс. На підтвердження цієї тези він навів дані про зростання кількості банківських рахунків черкащан. І щоб больше ні в кого не виникало щонайменших сумнівів у реактивному піднесенні життєвого рівня жителів області, високий промовець навів ще й такий аргумент — останнім часом все больше наших земляків через неможливість погамувати безпосередньо в області свої забаганки на придбання найдорожчих іномарок змушені замовляти їх у Києві чи ще й далі.

Ну якщо пан губернатор робить такі висновки, дивлячись на світ Божий лише з вікна Білого дому або через затемнене скло схожого на бронетранспортер джипа, тоді все виглядає логічно. Цікаво, якою була б реакція на ці гучні губернаторські сентенції, якби він проголосив їх, скажімо, посеред Центрального ринку в Черкасах чи перед довгою чергою бажаючих отримати субсидію на оплату комунальних послуг? Та навряд наважиться наш достойник на такий ризикований эксперимент, адже тут можна й синців надбати, і ніяка охорона не допоможе.

Не змигнувши оком, від імені усіх нас пан Черевко з апломбом заявив, що Черкащина дуже прагне в НАТО, ЄС, СОТ і ще кудись, куди визначили курс ющенки-тарасюки. Після такої заяви хотілося слідом за Тарасом Шевченком вигукнути: "Слава! Хортам і гончим, і псарям, і нашим батюшкам-царям — слава!" Щоправда, хто у нас "цар" і "псарі" ми, звичайно, знаємо, а от хто "хорти і гончі" — ще треба подумати.

Що до перспективи, то президентський посадник поставив завдання — розробити інвестиційні програми у кожному селі, місті і районі, залучивши до цього депутатів рад усіх рівнів і спираючись на розбуджену ініціативу усіх людей. Ефективні інвестори, мовляв, "уже стоять у черзі", готові не лише виробництво відродити, а й соціальну сферу перебудувати на європейський лад.

Забігаючи наперед, скажемо, що у своєму виступі на тих зборах активу Герой України директор агрофірми "Піщана" Золотоніського району Микола Васильченко змалював яскраву картину того, що ми матимемо від хазяйнування отих зарубіжних інвесторів. У його господарстві відпрацьована реальна модель ефективного господарювання українців на українській землі. Застерігаючи від переходу до вільного продажу земель сільськогосподарського призначення, він запропонував безкоштовно зробити свою агрофірму своєрідним полігоном для поширення набутого там досвіду. Зате міський голова С. С. Одарич, який виступав після М. Васильченко, навпаки, гаряче ратував за негайне створення ринку землі, вбачаючи в цьому єдину панацею для порятунку вітчизняного аграрного сектору. Мабуть, він на міському асфальті глибше оволодів секретами хліборобства, ніж його опонент на чорноземах.

Окреслюючи райдужні перспективи черкаської медицини, пан Черевко вирішив залучити до розвою цієї важливої сфери усіх жителів краю, запропонувавши їм перерахувати одноденну заробітну плату у фонд будівництва обласної дитячої лікарні. Почин дійсно благородний, але, як на нас, панові губернаторові спочатку треба було б попрохати трішки розкошелитися своїх однофракційників в обласній раді — людей далеко не бідних. Думається, вони самі змогли б повністю профінансувати цей вартісний проект без істотних збитків для власних статків.

Чимало місця у доповіді було приділено культурі, щоправда, окрім "Золотої підкови Черкащини", про яку говорилося і на початку, і в кінці, у цьому контексті був згаданий лише Черкаський народний хор, який пан губернатор пообіцяв відродити в основному за допомогою щедрих меценатів. А ось в якому становищі перебувають культурні заклади у сільській місцевості, скільки їх занепало і скільки ще животіє, в яких злиднях існують працівники культури, сказано не було. Не отримали слова для виступу і керівники обласних організацій творчих спілок, хоча принаймні троє з них такий намір мали. Було обіцяно також порушити клопотання перед президентом і урядом про створення вільних економічних зон у Чигирині, Каневі, Умані та Звенигородському районі.

Завершилися збори адміністративно-господарського активу прийняттям розлогої резолюції аж з дванадцяти пунктів, зде-більшого декларативних, як от оцей: "Не обійти увагою одиноких, пристарілих громадян, інвалідів, дітей-сиріт, соціально незахищених черкащан". Який буде виплід із цього чиновницького дітища, покаже час, але вже сьогодні можна прогнозувати, що далі голих декларацій справа, як і завше, не піде. Хоча до 2010 року часу ще чимало, а отже все може статися — "чи то осел здохне, чи шах помре".

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 07.03.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 534 хитов: 15736
вчера: 580/19299
время генерации: 0.036513805389404; SQL запросов: 11