Медиагруппа «Антенна»  

Створюються умови для повноцінного життя інвалідів

Державна політика щодо створення безбар'єрного простору для повноцінного життя інвалідів потребує рішучих змін. Про це заявив, відкриваючи колегію облдержадміністрації, голова обласної державної адміністрації Олександр Черевко.

Виконуючи доручення Президента України Віктора Ющенка, який на Всеукраїнській нараді "Безбар'єрна Україна" доручив проаналізувати виконання указів щодо створення сприятливих умов життєдіяльності людей з обмеженими фізичними можливостями, Черкаська облдержадміністрація підбила підсумки своєї роботи у цьому напрямку.

Крім того, на колегії було проаналізовано виконання доручень за підсумками наради у Президента України щодо підтримки багатодітних сімей. Розглядався і проект програми економічного і соціального розвитку регіону у 2008 році.

За інформацією начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Сергія Голобородька, на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 22.08.2005 №370 "Про заходи щодо забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення" розроблено заходи, передбачені відповідною Програмою.

Сьогодні в області всі управління праці та соціального захисту населення, територіальні центри та інтернатні установи, управління Пенсійного фонду України, зовнішні під'їзди будівель двадцяти базових центрів зайнятості області обладнані пандусами та дзвінками.

Медичні заклади облаштовані пандусами, для прийому інвалідів на поверхи стаціонарних відділень цілодобово працюють лікарняні ліфти. Пандусами обладнані під'їзди до реабілітаційних центрів та спортивних залів у районах області та в місті Черкаси. Всі об'єкти, замовником яких виступає управління капітального будівництва, облаштовуються пандусами.

У районах та містах області для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями використовуються 66 транспортних одиниць територіальних центрів по обслуговуванню одиноких старих людей та інвалідів. У місті Умань з 10.04.2007 запроваджене пільгове перевезення маломобільних груп населення на "соціальному таксі". Для потреб м. Черкаси придбано 2 тролейбуси з низькою підлогою, які пристосовані для перевезення маломобільних груп населення, та

1 автобус міжміського сполучення, обладнаний підйомником для інвалідів на візках.

При укладанні договорів управління праці ставлять перед перевізниками обов'язкову умову — пільги для проїзду всім категоріям інвалідів. У всіх автобусах, які працюють на внутрішньообласних автобусних маршрутах, є крісла із позначками "Місця для інвалідів". На автостанціях м. Черкаси та м. Умань забезпечена можливість безперешкодного пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями.

У містах області до складу державних приймальних комісій закінчених будівництвом об'єктів включені представники управлінь праці та соціального захисту населення. Однак цю вимогу ігнорують Черкаський та Ватутінський міськвиконкоми.

Розпорядженням ОДА від 22.06.2007 №217 "Про комітет забезпечення доступу інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при ОДА" створений обласний "комітет доступності", куди увійшли представники громадських організацій інвалідів та ветеранських організацій області. Такі "комітети доступності" створені і діють в усіх районах та містах регіону.

У Черкасах збудований спеціальний житловий будинок для сімей з дітьми-інвалідами по вул. Конєва, в який вбудовано центр навчально-трудової реабілітації дітей-інвалідів.

На колегії піднімалося питання і про усунення виявлених недоліків.

З метою поліпшення ситуації попередні колегії облдержадміністрації від 30 травня та від 28 листопада 2007 року зобов'язали відповідні служби:

— провести інвентаризацію існуючої інфраструктури та розробити конкретні заходи щодо пристосування її об'єктів для потреб маломобільних груп населення;

— відкоригувати або розробити нові відповідні комплексні місцеві програми з визначенням реальних термінів та джерел фінансування;

— встановити жорсткий контроль за прийняттям в експлуатацію об'єктів архітектури.

Задля реалізації ще одного із пріоритетних напрямків соціальної адаптації інвалідів, визначеного Указом Президента України від 27.12.2005 № 1845 "Про заходи щодо створення сприятливих умов для забезпечення соціальної, медичної та трудової реабілітації інвалідів", в області створено 13 відділень ранньої соціальної реабілітації інвалідів. Близько 40 відсотків із 5 тисяч дітей-інвалідів, що проживають в області, щорічно проходять повний курс реабілітації у згаданих установах.

Від початку року на утримання відділень ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів із місцевих бюджетів виділено коштів (тис. грн.): у Придніпровському районі м. Черкаси — 113,9; у районах області: Звенигородському — 98,9; Катеринопільському — 40,8; Тальнівському — 14,4; Канівському — 59,4; Лисянському — 34,1; Чорнобаївському — 63,7; Смілянському — 354,0.

У поточному році за кошти Фонду соціального захисту інвалідів придбано багатофункціональне реабілітаційне обладнання: лазерні сканери, тренажери-параподіуми, автомобільні, стаціонарні та мобільні підйомники, сучасне обладнання для реабілітації та відновлення рухливості кінцівок і коліна на загальну суму 1 млн. 20 тис. грн.

У порівнянні з минулим роком фінансування центрів (відділень) збільшилося у 4 рази (1 млн. 20 тис.грн. у 2007 р. проти 251,5 тис. грн. у 2006 р.).

В області постійно поповнюється централізований банк даних з проблем інвалідності, куди вноситься інформація про осіб, які мають право на забезпечення технічними засобами реабілітації, та про інвалідів, які перебувають на обліку для забезпечення спецавтотранспортом.

Протягом одинадцяти місяців поточного року інваліди безкоштовно отримали 220 крісел-колясок різних типів, 221 допоміжний засіб пересування, 43 спеціальні засоби для догляду, 90 протезів. Автомобілі отримали 76 інвалідів.

Виконується Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" — динаміка працевлаштування цієї категорії людей за останні три роки покращилася. Якщо у 2005 р. працювали 8094 інваліди, то за 9 місяців поточного року в області працевлаштовані 10693 інваліди — на 2600 або на 32 відсотки більше.

До державного бюджету надійшло майже 3,9 млн.грн. коштів адміністративно-господарських санкцій від підприємств, які не забезпечили створення робочих місць для осіб з обмеженими фізичними можливостями та за повернення позик, наданих підприємствам на створення додаткових робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Щорічно з метою реабілітації інвалідів фахівці медичних соціально-експертних комісій (далі — МСЕК) розробляють індивідуальні програми реабілітації відповідно до потреб інваліда та з урахуванням вимог державних, соціальних стандартів і соціальних гарантій, затверджених Державною типовою програмою реабілітації інвалідів.

За 11 місяців 2007 р. фахівці МСЕК провели первинний огляд 4397 інвалідів, 2662 з яких працездатного віку, і склали 3272 індивідуальні програми реабілітації, з яких медичними установами області виконано 2314 (повністю 1386, частково 831). У лікувально-профілактичних закладах області функціонують реабілітаційні комісії (станом на 01.10.2007 — 44), які разом із МСЕК контролюють хід виконання індивідуальних програм реабілітації інвалідів.

Завдання, передбачені Указами Президента України від 01.06.2005 №900/2005 "Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями" та від 27.12.2005 № 1845 "Про заходи щодо створення сприятливих умов для забезпечення соціальної, медичної та трудової реабілітації інвалідів", знаходяться на постійному контролі в облдержадміністрації та її структурних підрозділах.

За результатами розгляду питання поліпшення умов життя інвалідів області, голова облдержадміністрації Олександр Черевко доручив керівникам всіх управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації активізувати свою роботу, оскільки ці питання не повинні належати виключно до компетенції управління праці та соціального захисту населення. Про виконану роботу всі управління облдержадміністрації та міськвиконкоми щоквартально інформуватимуть Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 51, 26.12.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 549 хитов: 22558
вчера: 634/35795
время генерации: 0.032112121582031; SQL запросов: 11