Медиагруппа «Антенна»  

Ваш подвиг — навічно в пам’яті народу

Кожний новий день все більше віддаляє нас від тієї страшної квітневої ночі 1986 року, коли працівники пожежної охорони ціною власного життя приборкали вогонь атома.

Серед тих, хто під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виявили мужність, самовідданість і професійну майстерність, чимало співробітників пожежної охорони Черкаського краю. Зведений загін пожежної охорони області з 6 по 25 червня 1986 року брав активну участь в ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. Старшим загону генерал І. Кімстач призначив Дмитра Щипця, який працював заступником начальника УДПО УМВС в Черкаській області.

Силами та засобами загону був забезпечений протипожежний захист ЧАЕС та 30-кілометрової зони. Чергові зміни через пересувні насосні станції перекачали близько 20 тисяч кубічних метрів води для виготовлення бетонної суміші, яку заливали під аварійний реактор. Із приміщення 4 реактора було відкачано більше 4 тисяч кубічних метрів так званої «важкої води».

За високу професійність і мужність 18 співробітників удостоєні державних нагород, 92 заохочені МВС Радянського Союзу та МВС України. Орденом Червоної Зірки нагороджений Іван Ярмоленко — він був у складі чергового караулу Петра Хмеля, котрий 26 квітня 1986 року безпосередньо під час ліквідації пожежі на 4 енергоблоці змінив караул Володимира Правика.

Чорнобиль — це наш загальний біль. Серед ліквідаторів показник смертності перевищує середній по Україні втричі, а захворюваності — у 8 разів. На жаль, через економічну кризу в державі всі програми соціального і медичного захисту постраждалих виконуються не в повному обсязі, якщо не сказати взагалі призупинені, але все ж таки ГУ МНС в міру своїх сил шукає можливість надати допомогу осиротілим сім’ям ліквідаторів, і не тільки в рішенні соціальних питань.

У ці дні наш обов’язок згадати всіх тих, хто став тоді на шляху смертельної радіації. Ми висловлюємо щире співчуття сім’ям загиблих та потерпілих від чорнобильської катастрофи.

Сергій ГЛАДУН,
інспектор Черкаського міського управління МНС України

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 54, 30.12.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 586 хитов: 12383
вчера: 617/18851
время генерации: 23.598846912384; SQL запросов: 11