Медиагруппа «Антенна»  

Прокурорам закон не писаний?

У газеті «Антенна» від 2 серпня цього року в матеріалі «Беззуба влада або Де знайти захист від свавілля нуворишів?» розповідалося, як в Черкасах по вулиці Піонерській, 14 добродій С. Тищенко придбав квартиру № 6 і затіяв масштабне переобладнання житла. Півтора року й у вихідні, й у свята терпіли сусіди грюкіт, виття та дзижчання різноманітних механізмів, бруд на сходах тощо. Але коли по стелі зазміїлися тріщини, на голови посипалася штукатурка і полилася вода, вирішили хоч якось вгамувати занадто енергійного «нового українця». Вважаємо його таким, бо вартість трикімнатної квартири, за оцінкою експертів з нерухомості, сягає 70–80 тис. доларів, а якщо додати витрати на оту масштабну реконструкцію, стане зрозуміло — простій людині це не по кишені.

Оскільки в квартиру нікого не пускали і розмовляти з нами не хотіли, довелося звернутися до адміністрації РЕУ № 3, на балансі якого знаходиться наш будинок. Та представників комунальної установи до квартири теж не впустили, отож вони 12 квітня мало не уклінно звернулися до замовників «євроремонту»: «Шановні мешканці квартири № 6! Просимо негайно надати документацію на ремонт та перепланування вашої квартири. В разі невиконання буде складено протокол на адмінкомісію. Просимо припинити роботу до надання документації». На таке мляве суперчемне застереження господар квартири № 6, образно кажучи, начхав з високої гірки. Роботи продовжувалися. Про заливи та руйнування стелі представники того ж РЕУ–3 склали акти.

З’ясувалося також, що міськвиконком дозволу на перепланування квартири не давав. Ось тут виникла підстава звернутися до обласної прокуратури, прямий обов’язок якої — захищати законні права громадян. Ми на це й сподівалися.

Але не так сталося, як гадалося — із прокуратури області скарга перекочувала до прокуратури Придніпровського району, а звідти —«за приналежністю» — до прокуратури міста.

У всіх тих прокурорських інстанціях добитися справедливості так і не вдалося. А власник квартири № 6, відчуваючи абсолютну безкарність, перейшов усі межі, перетворивши життя мешканців під’їзду на суцільні моральні і фізичні тортури. Залишається лише здогадуватися, чому прокуратура ходить коло нього, як кіт біля гарячого, — чи там працює хтось із його друзів, чи, може, знайшов він інші дійові способи пом’якшити суворі прокурорські серця? Недарма ж у народі міцно усталилася думка, що прокуратура — одна з найкорумпованіших структур у нашій нібито правовій державі. Прокурор Черкас дав відповідь на нашу скаргу лише через 75 днів, чим грубо порушив Закон України «Про звернення громадян».

Наступний виток цього бюрократичного абсурду розпочався після звернення до Генерального прокурора України пана Медведька. Звідти без зайвого клопоту заяву «відпасували» тому ж таки прокурору Черкас, на бездіяльність якого ми й скаржилися. А повторні листи до Генеральної прокуратури переадресовувалися прокуратурі області, де ми, образно кажучи, уже «спіймали облизня». Отож і подумалося мені, що, напевне, прокурорське чиновництво заворушиться тільки тоді, коли, боронь Боже, стеля упаде комусь на голову. Думав уже кинути писати про цей «безпредєл». Але піднісся духом, коли з Генеральної прокуратури 18 серпня 2006 року прямо на ім’я заступника обласного прокурора Г. В. Мовчана надійшов лист, складений у досить суворому тоні з вимогою надати копії відповіді автору звернення та Генеральній прокуратурі. На відміну від попередніх підписала його сама начальниця відділу прийому громадян, розгляду звернень та запитів народних депутатів України Антоніна Дисак. Я наївно подумав, що, мабуть, заступник обласного прокурора опікується нашим питанням і кінець кінцем вирішить його. Та мої сподівання знову виявилися марними, обласна прокуратура не вникла в суть справи. Із серпня 2006 року на свої звернення я отримав аж три відповіді, підписані: першим заступником обласного прокурора В. П. Комарчуком (21.08.06), заступниками В. А. Миколенком (01.09.06) та Г. В. Мовчаном (19.09.06), які посилаються на заяложені факти, підкинуті прокурором міста Черкаси В. Суком. Зокрема, вони доводять, що у тій «поганій квартирі» ніякого перепланування не проводиться, мовляв, це встановлено при опитуванні сусідів, а здійснюється там звичайний ремонт, про що «свідчать будівельні матеріали біля житлового приміщення», але доступу до квартири немає, місцезнаходження господаря встановлюється.

Нісенітницю пишете, панове прокурори! По-перше, наявність будівельних матеріалів біля багатоповерхового будинку не засвідчує, де саме ведеться ремонт. У квартиру нікого не пускають, господар в ній не проживає. То як же сусіди можуть стверджувати, що там не ведеться «ніяке перепланування»? До того ж у нашому під’їзді проживають три сім’ї: дві — на другому поверсі, яких, прямо кажучи, уже дістали, й одна — на першому. В офіційних листах пишуть цю брехню не хто-небудь, а заступники обласного прокурора. Наш будинок стоїть за півквартала від обласної прокуратури, але жоден з них не потрудився подолати цю відстань, щоб особисто розібратися в конфлікті перш ніж підписувати оті відповіді. Та це справа їхньої порядності і чесності. Суть в іншому.

Черговий лист надійшов 13.10.2006 (підписав його уже начальник відділу обласної прокуратури І. В. Дмитрик) і містив підтвердження того, що «мешканець квартири № 6 С. Тищенко проводить перепланування своєї квартири згідно проекту, погодженого з Управлінням містобудування та архітектури міськвиконкому та Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК)». Виходить, знадобилося аж 7 місяців, аби визнати, що у тій квартирі дійсно проводиться не «звичайний ремонт», а справжнє перепланування і що на це є «добро» від управління архітектури. Оце вже справжні прокурорські вихиляси! Адже згідно зі ст. 152 Закону України переобладнання та перепланування житлового будинку (квартири), що належить громадянину на правах приватної власності, проводиться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів. Управління архітектури та містобудування (В. Дмитренко), інспекція ДАБК (В. Сирота) лише здійснюють контроль за виконанням робіт, дотриманням проекту. До того ж надавати такі документи необхідно не після закінчення перепланування, а до початку робіт, що й вимагали працівники РЕУ–3 від власника квартири ще у квітні 2005 року. Шкода, що цього не знає юрист 1-го класу начальник відділу обласної прокуратури. Оце й є та сама «біло-комірцева» корупція. Це ж треба — влаштувати таку майже дворічну тяганину, усіляко покривати злочинні дії, щоб врешті 05.10.2006 р. заднім числом видати незаконний проект та ще й узгоджений. Не знаю, хто примусив видавати такі документи, але за грубе порушення закону, перевищення своїх повноважень вони мають понести суворе покарання.

Привертає увагу пояснення інженера РЕУ–3 Ніни Писаренко, буцімто начальник доручив створеній комісії замінити складені раніше акти. Склали нові, «правильні» акти, які вимагала прокуратура. Дивно, що РЕУ–3 захищає не нас, налогоплатників, які їх утримують, а прислуговує прокурорським структурам та кримінальним елементам. Звичайно, підвищення якості житлово-комунальних послуг їх не турбує, головне — підвищити тарифи.

Нещодавно на прес-конференції Генеральний прокурор Медведько зайвий раз наголосив, що Генеральна прокуратура «здійснює наглядові функції за всіма органами влади». Так воно і повинно бути! Але перш ніж наглядати за чужим дворищем, треба, щоб у власному був порядок. На жаль, до цього ще далеко. За минулих 6 місяців з Генеральної до Черкаської обласної прокуратури з приводу свавілля, що чиниться у квартирі № 6 будинку по вулиці Піонерській, 14, надійшло 8 листів, але реакції ніякої. Мабуть, через те, що порушується Закон України «Про звернення громадян», який забороняє переадресовувати листи тим, на кого скаржаться люди. І приймати новий Закон із цього приводу, про що говорить президент Ющенко, не потрібно, треба, щоб існуючий чітко виконувався. На жаль, сьогодні саме прокурорам закон не писаний...

Василь ЧЕРЕДНИЧЕНКО,
учасник Великої Вітчизняної війни,
кандидат економічних наук,
член Національної спілки журналістів України

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 54, 30.12.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 577 хитов: 12017
вчера: 617/18851
время генерации: 0.011965036392212; SQL запросов: 11