Медиагруппа «Антенна»  

Політичне рейдерство як наступний етап помаранчевої революції

Володимир МАМАЛИГА# 51, 27.12.2006

Як казав один мій знайомий — колишній міський голова, а нині народний депутат — при Кучмі усе було зрозуміло. Були кучмісти, які обкрадали український трудовий народ, сидячи на нафтогазовій трубі й будуючи автобани, та опозиціонери, які з ними боролися за покликом серця. Серед останніх навіть траплялися окремі депутати й окремі міські голови. Тому акція «Україна без Кучми» за великим рахунком була дійсно революцією зі своїми політв’язнями та попами «гапонами». Тільки роль Жанни д’Арк чомусь була віддана професійному бухгалтеру, з ласки Леоніда Кучми призначеному прем’єром — Віктору Ющенку. Тому першою ластівкою, що мусила б насторожити професійних антикучмістів і викликала справедливе обурення серед учасників акції, стала поведінка «надії нації» стосовно людей, які щиро в нього повірили. Спершу він підписав спільну заяву з Кучмою, називаючи його батьком та гнівно засуджуючи опозиціонерів, а потім пішов з посади, розмазавши щирі сльози по рум’яних щоках. «Унсовці» пішли у тюрми, їх соратники розбрелися хто куди, а вожді опозиції повернулися до партійних офісів та сесійної зали Верховної Ради. Тобто перша рейдерська атака з боку опозиційних олігархів на національно-визвольний рух потерпіла фіаско. Але надія перенести національну ідею у

посткомсомольське середовище та впровадити бізнесово-кримінальну методологію в політику продовжувала жити в серцях опозиційних товстосумів.

Майдан з усіма його атрибутами став класичним прикладом рейдерської атаки «колишніх своїх» на державну монополію родини Леоніда Кучми. Благо, фахівців із «рейдерства» серед нової «національної еліти» ніколи не бракувало. Не хотілося б проводити аналогії з Нікопольським заводом феросплавів, Полтавським ГОКом, «Черкасигазом», де реалізовувалися рейдерські схеми захоплення підприємств. Але аналогії напрошуються самі по собі. Той самий стиль, той самий почерк, ті самі таємні керманичі. Дії судів на межі закону, силове протистояння, маніпулювання громадською думкою з обох боків та бездіяльність правоохоронців — і як результат отримання спершу фактичного, а потім юридичного контролю. Як на підприємствах, так і в державі. А психологія бізнесу по-українськи була повністю впроваджена і в політичній царині. Вже нікого не дивують купівля та продаж партій, торгівля місцями у партійних списках. Вибори за партійними списками повністю нагадували торги фондової біржі з розкрученими і не дуже торговими марками.

Потроху київські технології доповзли і до Черкас. Адже вибори черкаського міського голови теж можна вважати рейдерством по відношенню до територіальної громади з боку фінансових угруповань Михайла Бродського. Спершу «ДОК», «Темп». Потім майже блокуючий пакет у міськраді, пошук ворогів серед колишніх соратників. Перша атака була успішно відбита власниками контрольного пакету з допомогою тих же судів. Але масований натиск співробітників Секретаріату Президента, народних депутатів, робота команди київських «варягів», розкол слабкої ланки — БЮТу при потужному піар-супроводі та величезних грошах зробили свою справу. Роль емісії цього разу зіграла діяльність на пониження явки виборців.

Контрольний пакет у Закритому акціонерному товаристві «Місто Черкаси» захоплено.

Тепер увага рейдерів, напевно, буде спрямована на ласі шматки у вигляді перспективних, на їх думку, партій — БЮТ та Партію регіонів. На вплив у БЮТі, очевидно, буде претендувати колишній її акціонер Сергій Одарич, на Партію регіонів — Валерій Пащенко, які колись полишили свої партійні квитки не з ідеологічних переконань.

То хто ж буде до кінця чесним і роз’яснить черкащанам правила гри? Для цього було б достатньо при ухваленні статуту міста золотими літерами викарбувати на скрижалях визначення Черкаської міської ради — вона є Закритим акціонерним товариством. А потім через знайомих народних депутатів звернутися до Верховної Ради із законодавчою ініціативою про внесення відповідних змін до Конституції. Адже і парламентарям така форма правління була би більше до душі. Тільки призвести вона зможе не до Майдану, а цього разу до Коліївщини.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 51, 27.12.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 397 хитов: 12768
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0085179805755615; SQL запросов: 11