Медиагруппа «Антенна»  

Чи потрібен Україні блок НАТО?!

Володимир МАМАЛИГА# 51, 27.12.2006

За усіма ознаками, президентська рать, налякана перспективою проведення референдуму щодо вступу України в НАТО й очікувано невтішними для неї його результатами, вирішила за будь-яку ціну переконати українське суспільство у безальтернативності курсу нашої держави до цього за суттю агресивного блоку. Тільки цього року в Черкасах з такою місією побували два потужні десанти, очолювані відомим «атлантистом», директором так званого «Інституту трансформації суспільства» Олегом Соскіним, а також заступник Міністра закордонних справ Володимир Хондогій та заступник директора департаменту НАТО МЗС України Віктор Недопас. Останній з названих високих візитерів 17 листопада провів прес-конференцію для черкаських журналістів, на якій побував і наш кореспондент.

Партію «другої скрипки» вела на тій конференції юна особа на ім’я Вікторія Феофілова, гучно репрезентована як голова координаційної ради Коаліції молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина». У вступних спічах обидва натовські трубадури намагалися переконати присутніх в абсолютній чистоті і благородстві своїх намірів — донести до черкащан об’єктивну інформацію про НАТО. Але дуже швидко всім стало ясно — «об’єктивною» вони вважають лише ту інформацію, яка малює цей альянс виключно білою і рожевою фарбами.

Із поширеного очільницею «Молодої Черкащини» прес-релізу журналісти дізналися, що ця фундація проводить триденний інформаційно-пропагандистський автопробіг «Євроатлантичний тур Наддніпрянщиною» під гаслом «НАТО — парасолька безпеки» за сприяння міжнародного фонду «Відродження». Кілька десятків «волонтерів» на кількох спеціально обладнаних автобусах відвідають 21 населений пункт у трьох областях — Черкаській, Кіровоградській та Полтавській. Не змигнувши оком, панночка енергійно «вішала локшину» на вуха присутніх, доводячи, що її посланців люди повсюдно зустрічають мало не з розкритими обіймами і навіть старенькі бабусі гаряче дякують їм за «правду про НАТО». Проте вона неабияк знітилась, коли її запитали: з яких джерел поповнюється згаданий вище фонд? Замість неї відповів старший колега з дипломатичного відомства — на кошти Сороса (американського мільярдера з іміджем міжнародного гендляра і спекулянта) та зятя Кучми В. Пінчука. Уявімо, який би лемент здійняли наші «патріоти», якби якийсь російський олігарх профінансував проведення в Україні антинатовської кампанії!

Як то кажуть, шило з мішка вилізло, і стало зрозуміло, на кого працюють і чиє замовлення виконують оті «волонтери». У їхніх хазяїв є у вжитку такий ходовий вираз — «гроші не пахнуть», а ми додамо, що іноді «зелені» просто смердять, як і в цьому випадку. Ухилилася панночка Феофілова і від запитання, чи говорять слухачам її підручні про те, що динаміка втрат натовських окупаційних військ в Афганістані вже перевищила ту, яка мала місце під час бойових дій у цій країні радянського «обмеженого контингенту», і чи розповідають про цинічну агресію «миротворців» НАТО проти мирної Югославії в наш час. Від тих жорстоких бомбово-ракетних ударів постраждала не лише ця братня нам слов’янська, православна країна, а й інші придунайські держави, в тому числі й Україна, адже тоді було зруйновано вісім мостів через Дунай і судноплавство по цій трансєвропейській водній артерії припинилося на кілька років.

Натомість В. Недопас довго і , як на нас, нудно розводився про якусь «трансформацію» цього альянсу, про його нове обличчя та історичну роль на сучасному етапі. З його слів виходило, що сьогодні це потужне військове утворення стало своєрідним «міжнародним міністерством з надзвичайних ситуацій» — де у світі якась біда, там і ці «рятівники».

Проте і цього «атлантичного солов’я», котрий брак аргументів підміняв пустопорожнім багатослів’ям, журналісти, образно кажучи, притиснули до стінки запитанням: від яких ймовірних агресорів прикриватиме Україну натовська «парасолька» і хто на нас збирається нападати? Він довго кружляв манівцями, прямо нічого не говорив, а лише натякав, мовляв, одні острів Тузлу хотіли забрати, інші — на шельф біля острова Зміїного зазіхають. Зауважимо, що дипломат його рангу не може не знати, що територіальні претензії до України мають майже всі сусіди по західному порубіжжю, до речі — члени НАТО. Поки що вони не заявляють про це офіційно, але такі гасла підносять на своїх прапорах тамтешні впливові політичні сили. Та, зрештою, історія знає прецедент, коли збройний конфлікт виник між самими альянтами — Грецією і Туреччиною за острів Кіпр. Наслідки тієї кривавої сутички не подолані донині.

Олександр Петрович Довженко 13 листопада 1952 року записав у своєму «Щоденнику»: «Після першої подорожі до Туреччини генерал Риджуей (тодішній командувач військами НАТО в Європі) заявив групі вищих офіцерів штабу Атлантичного союзу: «... найбільше здатними для захисту ідеалів (!) Заходу я вважаю турецьке військо, оскільки воно має низький культурний рівень, звикло до всяких нестатків, поневірянь і послушенства...» Ось план Риджуея — руками темних наймитів, турецьких яничар, душити «неспокійні народи». Чи не подібну «місію» покладають нинішні верховоди НАТО на сучасних «новобранців» блоку, в тому числі і на Україну?! Адже, поза всяким сумнівом, політику альянсу і далі визначатимуть такі його фундатори, як США, Англія, Франція, Німеччина, Італія, а «дрібноті», на кшталт Румунії, Албанії, Македонії, Литви, Латвії, Естонії тощо, буде відведена роль слухняних служок з лакейськими обов’язками. Це ж у повній мірі стосується й України. Накази нашому «оновленому» війську вочевидь віддаватимуть не доморощені «полководці» з об’ємними животами, а стрункі, вимуштрувані генерали з натовських штабів. Навряд чи спроможеться на власну думку і позицію держава, яка перебуває у повній економічній і політичній залежності від США та Євросоюзу. Недарма ж нашого Президента у народі нерідко звуть «українським зятем Америки». Поміркуємо, що буде для нього визначальним після вступу нашої країни до НАТО — виконання зобов’язань перед заокеанським «стратегічним партнером», чи життя синів «нещасної Украйни» в натовських одностроях?

З великим скепсисом сприйняли журналісти і твердження емзеесівського посланця щодо небувалого розквіту вітчизняної оборонної промисловості, який прийде слідом за членством України в НАТО. По-перше, наша «оборонка» вже далеко не та, якою була за часів СРСР, досить поглянути на черкаські підприємства цієї галузі. По-друге, американські й європейські фабриканти зброї ні за що не віддадуть комусь військові замовлення, які приносять захмарні бариші. Та й оснастять українське військо застарілими зразками зброї, яких гори накопичились на натовських складах.

Пан В. Недопас, наче заведений, без кінця переконував журналістів у тому, що без НАТО Україні аж ніяк не обійтись, і просив подавати у місцевих ЗМІ лише об’єктивну (читай — позитивну) інформацію про цей блок. Гадаємо, що ми таки виконали його прохання, хоча й не повною мірою. Під завісу зустрічі її організаторам був зроблений і такий закид: деякі країни, члени ЄС, не вступили до НАТО і зберегли нейтральний статус, зокрема Австрія, Швеція, Швейцарія. Чому ж вони не побажали ховатись під ту «парасольку», вочевидь, не вірять у казочку про «білий і пухнастий» блок НАТО? Чи не варто й Україні взяти з них приклад?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 51, 27.12.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 482 хитов: 16777
вчера: 586/18215
время генерации: 0.013147115707397; SQL запросов: 11