Медиагруппа «Антенна»  

ЗВЕРНЕННЯ ДО ЧЕРКАЩАН

Костянтин ПРОЦЕНКО# 50, 20.12.2006

Шановні земляки!

Життєва необхідність змушує звернутися до вас.

З початку 2006 року на території області сталося 1741 надзвичайна подія та ситуація, під час яких 511 людей загинули та 625 отримали травми. Зареєстровано 972 пожежі, у вогні загинули 78 черкащан, 108 отримали опіки. На водних об’єктах області потонули 70 людей.

З давніх-давен вогонь і вода були супутниками життя людини, їм поклонялися, їх використовували у побуті.

Але вогонь, на жаль, це не лише тепло й затишок холодної пори року, при необережному поводженні — це згарища і смерть. Пожежа ніколи не зважала ні на сезон, ні на об’єктивні обставини. Вогонь збирає своє жниво там, де панують недбалість, безвідповідальність, байдужість.

Багатий досвід рятувальників свідчить, що призвідницею мало не кожної надзвичайної події є людина. Саме люди власною стихійною поведінкою часто створюють найбільшу небезпеку.

Вогняна стихія безжальна, часом вона знищує все на своєму шляху. Вода також підступна й небезпечна, вона не терпить, коли з нею поводяться зневажливо, необережно чи недбало.

Про небезпечність вогню та води знають усі, проте серйозність «прописних істин» усвідомлюють лише тоді, коли часу, аби щось зробити, вже немає. Настійливі ж заклики рятувальників бути обережними у поводженні з вогнем, уважними під час перебування на воді часто-густо зневажливо пропускають повз вуха. Хибна впевненість у власній безпеці, звичка сподіватися на щастя призводять до ігнорування елементарних правил безпеки. А при такій життєвій «філософії» і до біди недалеко.

Найбільшою карою за безпечність, безперечно, є втрата життя, особливо дітей. Батьки у повсякденних турботах не завжди усвідомлюють, яку небезпеку приховує в собі вогонь, що потрапляє до слабких та непевних рук дитини, або вода з її потаємними глибинами. Бачачи небезпечні пустощі малечі, дорослі часто, не замислюючись, байдуже проходять мимо. І лише коли спустошливий смерч зруйнує їхнє власне життя, настає гірке, але, на жаль, запізніле каяття.

Нерідко жертвами вогню або води стають літні люди, самотні старі, інваліди. У наш нелегкий час без підтримки дорослих дітей чи сусідів вони залишаються найбільш незахищеними.

В осінньо-зимовий період, коли люди активно використовують електричні побутові нагрівальні прилади, довше й більше топлять печі і груби, а річки, ставки та водойми вкриваються підступною кригою, проблема гарантування безпеки життєдіяльності набуває особливої гостроти.

Наші діди й батьки під час страшних подій, яких в українській історії було чимало, завжди покладали надію на допомогу та милосердя Боже. Вони зверталися до великої Заступниці роду християнського Пресвятої Богородиці й Пріснодіви Марії, молилися перед її явленим образом «Неопалима Купина», закликали на допомогу святого чудотворця Миколая. І Господь по їх молитвах зупиняв стихії чи давав додаткові сили рятувальникам. Та недарма наш мудрий народ каже: «На Бога покладайся, а сам пильнуй».

Тож звертаємося до всіх громадян: будьте уважні та вкрай обережні, перебуваючи на воді чи на кризі, у поводженні з вогнем, подбайте про безпеку ваших літніх батьків, про безпечне дозвілля дітей.

Сьогодні Православна Церква все більшу увагу приділяє саме вихованню у населення поваги до життя, законопослушності і поваги до державних інституцій.

Пам’ятайте: збереження здоров’я і життя залежить не лише від Божої волі, але й від дій кожного з вас.

Свято бережіть найвищу цінність, даровану Богом, — людське життя.

Володимир Герговський,
начальник Головного управління МНС України
в Черкаській області
Іоанн,
єпископ Черкаський і Чигиринський (УПЦ КП)

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 50, 20.12.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 31 хитов: 46
вчера: 691/35747
время генерации: 0.0098400115966797; SQL запросов: 11