Медиагруппа «Антенна»  

НЕ МІНЯЙТЕ СПРАВЖНІ ГРОШІ НА ІГРАШКОВІ «ДЕЦЕЛИ»

Наталя ТАРАН# 50, 20.12.2006

Шахрайство — це найпоширеніший вид злочину, коли зловмисники дурять людину на рівному місці, уміло виманюючи гроші, цінності чи навіть майно. Причому на перший погляд здається, що й злочину тут зовсім немає — люди ж самі, добровільно віддають своє кревне. Проте, це лише на перший погляд. Добровільність при шахрайстві має уявний характер, оскільки вона обумовлена обманом. Якщо потерпілий у зв’язку з віком, фізичними чи психічними вадами або іншими обставинами не міг правильно оцінити і зрозуміти зміст, характер і значення своїх дій або керувати ними, передачу ним майна чи права на нього не можна вважати добровільною. Заволодіння майном шляхом зловживання цими вадами або віком чи станом потерпілого за наявності для того підстав може кваліфікуватися як крадіжка, а одержання прав на майно за таких обставин розглядатися як недійсна угода.

Є два способи вчинення шахрайства: обман і зловживання довірою громадян.

З початку цього року лише Соснівським райвідділом міліції було зареєстровано 55 фактів вчинення шахрайств відносно черкащан, в основному людей похилого віку. Найстарший потерпілий 1914 року народження, наймолодший — 1933 року народження.

Найпопулярніший вид шахрайства зараз, так би мовити «хіт сезону» — обмін старих грошей на нові. Під виглядом соціальних працівників зловмисники, найчастіше жінки, пропонують свої послуги стареньким людям, які мало спілкуються із зовнішнім світом і новину про «грошову реформу» сприймають як належне. Спритні добродійки «міняють» як валюту, так і звичайні гривні, залежно від того, що має «клієнт». Натомість пропонують «нову валюту новими банкнотами» — іграшкові гроші по 20, 50, 100 спірсів (календарики, на яких намальована Брітні Спірс), децелів (з фоткою співака Децла), папірці, на яких просто написано — «баки». Ощасливлені такими «децелами» пенсіонери ще деякий час думають, як їм поталанило — не треба вистоювати величезні черги в ощадбанках, щоб обміняти гроші, і які ж чуйні у нас працівники соціальних служб. Повертають до реальності одурених стареньких частіше всього їхні родичі чи знайомі, які й телефонують потім до міліції.

Є у таких «соціальних працівників» й інша схема заволодіння грошима пенсіонерів: приходять вони до немічних дідусів та бабусь і повідомляють, що в країні вже повним ходом народ міняє старі гроші на нові. Звісно, старенькі починають тривожитися за свої заощадження і довірливо розпитують, що й як міняють. «Добрі» тітоньки (зазвичай вони «працюють» у парі) милостиво згоджуються подивитися на гроші та проконсультувати старизну, а самі тим часом уважно запам’ятовують місце, де заховані гроші. Потім одна з жінок пропонує приміряти окуляри, які буцімто безкоштовно надає держава старим людям. Поки перед дзеркалом в іншій кімнаті приміряються окуляри, друга жіночка безперешкодно викрадає гроші і зникає.

«56 відсотків таких злочинів розкривається, — говорить начальник Соснівського райвідділу міліції Валерій Мендусь, — та основне наше завдання — попередити шахрайство. Ми знаходимо злодіїв, суд їх карає, але ж кошти, на жаль, уже витрачені й їх не вдається повернути потерпілим. Потрібно пам’ятати, що безкоштовно, а тим паче в наш час, нічого не буває. Якщо вам щось пропонують зробити заради вашого ж блага, та ще й задарма, це вже повинно насторожити. Перевірте документи у тих, хто вам щось пропонує, запишіть їхні номери телефонів або ж самі зателефонуйте до організації, з якої до вас нібито направлено цих людей. І ніколи не віддавайте свої гроші в чужі руки. Часто буває, що до немічних пенсіонерів приходять «помічники» і пропонують купити продукти харчування, отримують гроші і зникають. Отож краще десять разів перестрахуватися, чим один раз потрапити у халепу».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 50, 20.12.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 347 хитов: 16670
вчера: 638/58805
время генерации: 0.056570053100586; SQL запросов: 11