Медиагруппа «Антенна»  

ВИСОЧЕННІ Й НЕБЕЗПЕЧНІ

Констянтин ПРОЦЕНКО# 47, 29.11.2006

В обласному центрі знаходиться 31 будинок, кількість поверхів в яких більше десяти. Гасити пожежі, що виникають на цих об’єктах, важко, а через складні умови евакуації людей та подачі вогнегасних речовин кількість жертв вогню може бути чималою. Саме тому до цих будинків пред’являються підвищені вимоги протипожежного захисту.

У жовтні співробітники Черкаського міського та Головного управління МНС України в Черкаській області провели рейдову перевірку протипожежного стану будинків підвищеної поверховості у нашому місті. Про це редакції повідомив інспектор центру пропаганди Головного управління МНС України в Черкаській області Віктор Щербина.

Перевірка показала, що незважаючи на заходи, які вживаються державним пожежним наглядом, більшість черкаських багатоповерхівок знаходяться у пожежо-загрозливому стані. Приміром, у 18-поверховому будинку № 11 по вулиці Пастерівській не працюють автоматична пожежна сигналізація, система димовидалення, а також аварійне та евакуаційне освітлення сходів. Пожежні крани розукомплектовані, на шляхах евакуації мешканці влаштували комори, які в разі пожежі перешкоджатимуть швидкій евакуації людей та майна. І це далеко не повний перелік порушень протипожежного стану, що зустрічаються у будинках підвищеної поверховості і при пожежі можуть стати причиною людських жертв.

Ускладнює ситуацію й те, що в області відсутня рятувальна техніка, спроможна забезпечити евакуацію людей з десятого та вищих поверхів. Покращити протипожежний стан черкаських будинків підвищеної поверховості мала обласна програма на 2006-2010 роки «Безпечне житло», прийнята рішенням сесії Черкаської міської ради № 2-44 від 1.08.2006 року. Але, на жаль, кошти, передбачені нею на ремонт систем протипожежного захисту, і досі не виділені, а відповідні ремонтні роботи й не розпочинались.

Є серед згаданих будинків і такі, де всі системи протипожежного захисту справні, але це, як правило, або зовсім нові будівлі, або здані в експлуатацію протягом останніх кількох років. А їх у місті не так уже й багато.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 47, 29.11.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 384 хитов: 10622
вчера: 854/23332
время генерации: 0.11671710014343; SQL запросов: 11