Медиагруппа «Антенна»  

ЧОРНІ АФРИКАНСЬКІ СТРАУСИ УКРАЇНСЬКИХ МОРОЗІВ НЕ БОЯТЬСЯ І ХАРЧУЮТЬСЯ ТЕРТИМИ ГАРБУЗАМИ

Мало кому відомо, але перша в Україні страусина ферма з’явилася саме у Нечаївці Черкаського району 6 років тому. Наразі господарство нараховує 65 незвичних для українських дворів птахів, консультує подібні господарства з усієї України, щороку реалізує 200-300 пташенят (по тисячі гривень за одномісячне страусенятко) та сотні страусиних яєць (по 60 гривень за штуку), які розкуповують на писанки, світильники та свічники

Керівник господарства Василь Тупчій, до якого журналісти завітали в рамках прес-туру Черкаського прес-клубу реформ, розповів, що десять яєць, з яких вилупилися перші страуси, він завіз із Польщі, ознайомившись із досвідом тамтешніх господарств. Коли починав, жодної довідкової літератури (і, звичайно ж, господарств, з якими можна було б порадитися) в Україні не було.

Але заморські птахи виявились невибагливими: обігрівальна система, якою обладнали ферму, так і не знадобилась — африканські страуси цілком спокійно переживали найсильніші українські морози. Харчувати їх можна комбікормами з домішками тертих овочів (1,5–2 кг на день), сіном (взимку) та люцерною (влітку). На утримання одного птаха впродовж року витрачається 500–600 грн. (на харчування, домішки та вітаміни). Найбільший клопіт – із вирощуванням молодняка, дорослих же птахів треба лише годувати двічі на день, з чим цілком справляється Василь Тупчій та його родина. Додаткових робітників до свого господарства він наймає лише влітку: із березня по вересень страусині родини, дбаючи про потомство, відкладають яйця.

Яйця страусихи відкладають у ямку, яку копають лапами, лігши грудьми на землю. Часом вони роблять це у не зовсім зручних місцях — наприклад, біля годівниці. Якщо «незручну» яму засипати і викопати в іншому місці, страусиха може загребти нову і розкопати стару. Процедура забирання яєць до інкубатора виглядає наступним чином: один робітник відволікає увагу страусихи, інший хапає яйце і прожогом тікає за сітку вольєру. Потрапити «до рук» розлюченого страуса ризиковано: птах заввишки до 2,5 метра важить до 150 кг, а сила удару його ноги дорівнює 30 кг на 1 квадратний сантиметр.

Василь Тупчій розповів про випадок, коли, послизнувшись на льоду, страус «проїхався» до воріт і виніс їх грудьми. Під час спроб спіймати і повернути його до вольєру страус, як пушинку, підгилив кавказьку вівчарку, що кинулась допомагати господарям заганяти птаха.

Іншого разу страус утік і цілий день блукав нечаївськими полями. Кілька чоловіків намагалися зловити його сіткою, та він з легкістю розкидав їх на всі боки. Поблукавши полями, страус пішов на дорогу, де почав сумирно дзьобати щебінь. Були якраз травневі свята, трасою їхало чимало автомобілів і їхні водії ошелешено повертали голови у бік незвичного створіння на узбіччі. Якась жінка лаяла чоловіка: «Я ж казала – візьмемо фотоапарат!» Страуса вдалося «переконати»: знайомий Василя Тупчія підібрався до нього на авто і, повільно їдучи поряд, змальовував утікачу переваги домашнього харчування і моторошні перспективи бути застреленим у разі неповернення... Страус повернувся додому.

В іншому господарстві, розповів Василь Тупчій, страусиха, що втекла, подалася у центр села. Дійшла до ставка і, не вагаючись, пішла у воду. Зупинилася на середині ставу, де над водою стриміла лише її голова на довгій шиї. До «пташки» дісталися човном, нап’яли їй на голову темний мішок (дезорієнтовані таким чином страуси стають сумирними), прив’язали до човна і потихеньку доправили до берега...

Отакі вони — корисні й цікаві україно-африканські страуси.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 47, 29.11.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 482 хитов: 20181
вчера: 653/28380
время генерации: 0.0086290836334229; SQL запросов: 11