Медиагруппа «Антенна»  

Бюджет Черкас можна збільшити, як мінімум, вдвічі

Іван СІЧОВИК# 46, 22.11.2006

Так стверджує один з кандидатів на посаду міського голови Віктор Білоусов — директор державного підприємства «Черкасистандартметрологія», депутат міської ради нинішнього скликання. Про це він говорив, зокрема, черкаським журналістам на прес-конференції, яка відбулася минулого понеділка у Черкаському прес-клубі реформ.

На його думку, цьогорічний бюджет Черкас (265–267 млн. грн.) набагато менший, ніж у наших сусідів — Вінниці та Полтави, хоча їхній промисловий потенціал поступається черкаському. Є реальні можливості вдвічі збільшити надходження до міської скарбниці, і вони будуть реалізовані, якщо 5 листопада виборці віддадуть перевагу саме йому — Віктору Білоусову. Серед цих можливостей він назвав такі: системна робота над підвищенням ефективності діючих підприємств і створення нових робочих місць (автозаводи корпорації «Богдан», річковий порт, аеропорт, консервний комбінат); визначення сфери вкладання інвестицій (у Черкасах більше 30 об’єктів незавершеного будівництва); повна інвентаризація міських земель цільового використання та підвищення ефективності експлуатації об’єктів комунальної власності; жорсткий контроль за витрачанням бюджетних коштів і роботою комунальних підприємств; створення міського муніципального інвестиційного банку; впровадження сучасних технологій виробництва продукції і збереження енергоресурсів. Для реалізації цих та інших заходів потрібна лише воля міської влади, сформованої з досвідчених професіональних управлінців, справжніх патріотів міста, і результатів їхньої роботи довго чекати не доведеться. Черкасці швидко відчують поліпшення ситуації в таких життєво важливих сферах, як медицина, соціальне і комунальне обслуговування, освіта, культура, спорт тощо.

Наголосивши ще раз на необхідності кардинальних позитивних змін в економіці, кандидат у мери підкреслив і таку деталь: 75 % надходжень до бюджету міста — це податки з громадян. Отож, чим заможніше житимуть люди, тим повноводнішим буде джерело наповнення бюджету. І тут на перше місце виступає проблема боротьби з безробіттям, адже після «смерті» ЗХВ лави безробітних поповнили більше трьох тисяч черкасців. Потрібно дати можливість корпорації «Богдан» ввести в дію нові виробничі потужності на 4,5 тисячі робочих місць, допомогти їй вирішити кадрові проблеми — залучення як робітників масових професій, так і технічного та інженерного персоналу.

Чимало уваги Віктор Білоусов приділив медичній сфері Черкас, яка значно відстає у розвитку від аналогічної мережі тих же Вінниці і Полтави. Приміром, якщо на лікування одного хворого з черкаського бюджету виділяється на рік 216 грн., то у Вінниці вдвічі більше. Та й у структурі цих видатків 80 % припадає на зарплату медиків і лише 5 % — власне на лікування. Отже бюджетну підтримку міської медицини необхідно щорічно збільшувати. Хіба це нормально, що заробітна плата кваліфікованого хірурга всього 600–700 грн.? На часі перепрофілювання 3-ї міської лікарні у лікарню швидкої допомоги, а також відкриття хоспісу, де люди зі смертельними недугами могли б достойно, без мук завершити життєвий шлях. До речі, такий заклад милосердя вже є майже в усіх сусідніх обласних центрах. Потребує удосконалення і поліклінічна мережа міста. Проте у вирішенні проблем медичної галузі Черкасам повинна надаватись ширша підтримка з боку обласної влади та загальнодержавних інституцій.

У передвиборчій програмі Віктора Білоусова чільне місце відведено також житловій проблемі, адже у черзі на отримання житла і поліпшення житлових умов перебувають більше 30 тисяч сімей черкасців. Структура житлового будівництва у місті спотворена — споруджуються переважно так звані елітні будинки, в той час як у Полтаві, навпаки, зводиться більше доступного житла. Варто взяти на озброєння київський досвід — тамтешні будівельні фірми безкоштовно передають місту 10 % новозбудованого житла. У нас, з огляду на екологічну ситуацію, до цього можна підійти диференційовано — у новобудовах, розташованих ближче до «хімії», виділяти, скажімо, 5 %, а в тих, що в центрі міста, — 10 % житла для міста. Захід цей, звичайно, непопулярний, але без цього проблему з місця не зрушити.

Давно вже назріла необхідність створення у Черкасах муніципального банку, подібні фінансові установи вже успішно діють у багатьох містах України. Для цього потрібно залучити 5–7 млн. доларів до статутного фонду, а під приміщення банку надати колишній готель «Черкаси», де нині орендарів, як бджіл у вулику. Вже через 2–3 роки муніципальний банк зміг би надавати кредити під невеликі відсотки на придбання і спорудження житла, особливо молодим сім’ям.

Не обійшов увагою Віктор Білоусов і таку болючу для Черкас проблему, як виділення земельних ділянок. Він вважає, що цю процедуру конче необхідно зробити відкритою і прозорою. Головна ідея в тому, щоб міськрада знайшла мужність не виносити на розгляд питання відведення землі під комерційну нерухомість. Міські служби потрібно реорганізувати таким чином, щоб вони самі ініціювали процедуру відводу незайнятих або підготовлених до забудови земельних ділянок. Вони готуватимуть і пакет документів для проведення конкурсу, звичайно, за певну плату, що стане додатковим джерелом поповнення міського бюджету. Подібна схема унеможливить спекуляцію землею, адже зараз не менше 90 % ділянок оформляються на фірми-одноденки чи підставні особи, а потім перепродаються по кілька разів. Як приклад — за сімома замками ховають таємницю, кому спочатку були виділені земельні ділянки у парковій зоні Соснівки.

Поцікавились присутні журналісти і тим, чи буде цієї зими тепло у квартирах черкасців, яких обслуговує ТЕЦ. Для Віктора Білоусова ця тема далеко не байдужа, адже свій трудовий шлях він починав саме на згаданому підприємстві, тут і здобув перший управлінський досвід. Збудовано ТЕЦ понад 40 років тому як структурний підрозділ ЗХВ. Пізніше до неї під’єднали шовковий та хімічний комбінати, фабрику гігровати і передали під юрисдикцію Міненерго України. У нові «незалежні» часи влада заради скороминущих вигод передала це підприємство в оренду на 49 років ВАТ «Хімволокно», яке, в свою чергу, передало його в суборенду іншій комерційній структурі. Заручниками цієї оборудки стали 60 % жителів Черкас. Власник-орендар нині відмовляється сплатити борги — більше 80 млн. грн., сподіваючись (марно!), що держава ці борги спише. Проблему поглиблює те, що свого часу разом з ТЕЦ в оренду передали й припортову котельню, збудовану за кошти міського бюджету. Повернути ТЕЦ у комунальну власність міста просто неможливо, адже щоб забезпечити її повнокровне функціонування, потрібно щонайменше 210 млн. грн., а весь міський бюджет не набагато більший. Вихід із цієї пікової ситуації, на думку В. Білоусова, такий: на першому етапі передати припортову котельню підприємству «Теплокомуненерго», жорстко і на найвищому рівні порушити питання про відповідальність орендаря за зрив опалювального сезону в Черкасах, а наступного року домогтися передачі ТЕЦ у відання Міненерго України.

Відповів кандидат і на інші, часом гострі, запитання журналістів. Самим же майстрам пера він видався людиною, яка не лише знає проблеми міста, а й шляхи їх розв’язання. Давалися також взнаки його великий управлінський та життєвий досвід, зваженість в оцінках опонентів, простота у спілкуванні, без будь-якої награності та хизування. Може, саме такий голова нам і потрібен, шановні черкасці?!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 22.11.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 310 хитов: 7248
вчера: 723/26554
время генерации: 0.076662063598633; SQL запросов: 11