Медиагруппа «Антенна»  

Партія за вказівкою зверху?

Уінстон Черчіль у виступі 23 грудня 1959 року з нагоди 80-річчя від дня народження Сталіна дав йому надзвичайно високу оцінку, назвавши видатною особистістю, генієм і незламним полководцем, неповторним серед керівників всіх часів і народів. «Це була людина, яка свого ворога знищувала руками своїх ворогів», — стверджував цей визначний політик і державний діяч.

Сказане мимоволі зринає в пам’яті, коли починаєш задумуватись над політичними інтригами, що відбуваються нині у нашій країні. Останні вибори до Верховної Ради ще раз підтвердили необхідність прискореного політичного структуризування суспільства. Метрові бюлетені було не тільки незручно брати в руки фізично, неприємно морально, бо за кого ж тебе мають, пропонуючи гребтись у мурашнику нічим не відомих партій та ще й доручати їм свою долю. Народжених не від потреб народу, а створених грішми впливових керманичів зверху, їх у нас нараховується 130. Нещодавно просочилася інформація, що відбулося організаційне засідання комісії зі створення вже 131-ї — Української аграрної партії.

Стривайте, та ж в Україні була вже Аграрна партія. Уточнюємо, дійсно була. Заснована у грудні 1996 року вона досить впевнено представляла інтереси селян. У червні 2004 року з метою розширення векторів політичного впливу змінила назву на Народну аграрну партію України, а з лютого 2005 року стала Народною Партією. У всіх програмних документах інтереси села для неї на першому місці. У чому ж тоді справа?

Глибину протиріч в аграрному секторі не відразу збагнеш і кількома реченнями не виокремиш. Але на поверхні ставлення нинішньої влади до цієї партії. ЇЇ не бачать у вічі. І навіть з узбіччя, на якому вона опинилась після останніх виборів, її намагаються тихо змести, а її представників «вичистити» з усіх структур. Лідера «народників», колишнього голову Верховної Ради, на політичному небосхилі України майже не видно. Напевне, його не запрошують ні на святкові, ні на серйозні робочі форуми. Запропонована партією ідеологія порозуміння на виборах не спрацювала, а після них стала домінуючою в суспільстві.

Не сприймають належним чином потенціал цієї партії і на місцевому рівні. Докір один — там зібрались «колишні». Так, є й колишні, але ж з яким досвідом! У фракції «народників» в обласній раді два колишні народні депутати, голова облдержадміністрації. Чому не рахуватись із п’ятою частиною сільських голів, 1536 депутатами місцевих рад, обраними від Народної Партії? Доходить до курйозів. У селі Вільховець Звенигородського району головою села люди обрали Тетяну Олексіївну Колосенко, і вона всіма силами виправдовує це довір’я. Організувала кооператив з газифікації села, за рахунок жителів провели мережі по вулицях і до будинків. Залишилось прокласти 2,5 км відводу до магістралі, що робиться скрізь вже державним коштом. Включений цей об’єкт і в план газифікації, а от фінансувати його обласна рада й облдержадміністрація відмовляються – не веліли.

А в Києві вже відбувся установчий з’їзд новоспеченої Української аграрної партії. Подейкують, що її розбудовою опікується Міністерство аграрної політики. А роблять все люди, які були в керівництві колишньої Аграрної партії. От і виходить, що руками колишніх однопартійців фактично розмивається Народна Партія. В областях ці функції доручили нібито Головним управлінням сільського господарства і продовольства.

Це ми вже проходили, пам’ятаємо, як створювались партії за вказівками — колишня Аграрна, «Наша Україна» та інші. Завершуються такі потуги, як правило, повною відірваністю від життя і потреб народу. До того ж у світі галузеві партії давно себе зжили. А наші клоновані політичні сурогати більше всього нагадують союзи, а не впливові політичні сили.

Як бачимо, уроки авторитаризму марно не проходять, вони живучі і в демократичному суспільстві.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 22.11.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 366 хитов: 8748
вчера: 723/26554
время генерации: 0.059683084487915; SQL запросов: 11