Медиагруппа «Антенна»  

НА ХАБАРІ ЧИНОВНИКАМ ЙДЕ 10% ВІД ВИТОРГУ ПІДПРИЄМСТВ

Лише 3 % підприємців України ніколи не давали «на лапу» чиновникам. Хабарі, які впродовж року осідають у кишенях держслужбовців, сягають 10 % від виторгу підприємств. Про це журналісти дізналися на засіданні Черкаського прес-клубу реформ, де їм презентували результати всеукраїнського дослідження «Чи покращилось бізнес-середовище в Україні в 2006 році?», здійсненого Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в рамках проекту «Розвиток підприємництва в Україні».

За словами радника з юридичних питань проекту Санжара Ібрагімова, всеукраїнське опитування підприємців засвідчило, що умови для розвитку бізнесу в Україні не покращилися (61 % опитаних), а 24% підприємців переконані, що погіршилися. Існуюча регуляторна система стримує розвиток підприємництва: вона складна для бізнесу, сприяє корупції і занадто витратна для держави. Несприятливе ділове середовище в Україні породжують ряд факторів. Зокрема, система перевірок, що залишається тотальною: впродовж поточного року в Україні перевірятимуться 95 % усіх підприємств — це значно більше, ніж у країнах ЄС і навіть у сусідніх країнах СНД. Середня кількість податкових перевірок на одне підприємство в 2006 році залишається на рівні 2004 року — близько 3,7 на рік.

Жорстке регулювання підприємницького середовища пригнічує конкурентоздатність українського бізнесу: у рейтингу перспективної конкурентоздатності Світового економічного форуму Україна посідає 84 місце — це трохи вище, ніж у 2004 році, але ми все ще позаду Пакистану, Молдови, Вірменії та Росії.

У 2006 році одержання всіх дозволів, необхідних для бізнесу, проходило вдвічі швидше, ніж у 2004 році. Це свідчить про те, що дозвільна реформа дала перші результати. Але існуюча регуляторна система продовжує стримувати розвиток підприємництва. Більшість дозволів в Україні видають Міністерство з надзвичайних ситуацій (пожежний нагляд та охорона праці), Міністерство охорони здоров’я (Санепідемслужба), органи місцевого самоврядування, а також підприємства–«природні монополії» («Обленерго», «Водоканал», «Облгаз» тощо). За кількістю дозволів, що видаються підприємствам, Санепідемслужба є безумовним лідером.

Санжар Ібрагімов відзначив, що «важливою умовою поліпшення ділового середовища буде прийняття закону про перевірки. Це дозволить забезпечити прозорість процедури перевірок, підвищити їхню ефективність і водночас зменшити їхню кількість і тривалість, буде заохочувати підприємства виконувати вимоги законодавства».

За словами члена Ради підприємців України при Кабінеті Міністрів України, голови черкаської міської профспілки підприємців «Солідарність» Ольги Ракової, цьогоріч у Черкасах та в області загалом вперше не було створено робочої групи, яка б займалася аналізом ведення бізнесу і допомагала йому в розвитку. До того ж міська влада не готова виконувати положення Закону «Про дозвільну систему...».

Найбільші проблеми, за словами Ольги Ракової, черкаські підприємці мають з пожежниками та санепідстанцією. Ольга Ракова розповіла, що профспілка довгий час «воювала» з пожежниками з приводу їхніх «грабіжницьких зборів». Остання перемога — зменшення збору за дозвіл на введення в експлуатацію об’єкта (раніше підприємець мав платити 3 % від проектної вартості об’єкта, але під тиском профспілки цю суму вдалося зменшити до 1 %). За те, що пожежники прийдуть на об’єкт, який давно працює, і візуально оглянуть пломби, необхідно заплатити 1500 грн. Для відкриття магазину, що торгує вудками, також необхідний дозвіл санстанції — і там, за словами Ольги Ракової, навіть не приховують, що видача дозволу проходитиме формально. Ніхто не збирається виїздити на місце й оглядати приміщення та вудки, але за дозвіл потрібно заплатити. У міськвиконкомі на запит профспілки відповіли, що дозвіл санстанції на відкриття такого магазину не потрібен і подібна вимога незаконна. Але Ольга Ракова вважає, що отримала таку відповідь лише тому, що втрутилася профспілка.

Ольга Ракова повідомила, що єдиний дозвільний офіс у Черкасах не створено й досі, а саме це могло б викорінити корупцію, оскільки, отримуючи різні дозволи, підприємці не стикатимуться напряму з чиновниками, а рішення щодо надання дозволів прийматимуться колегіально.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 22.11.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 397 хитов: 8817
вчера: 421/16688
время генерации: 0.08349084854126; SQL запросов: 11