Медиагруппа «Антенна»  

Рак посідає 5 місце серед причин смертності дітей

ЦЬОГОРІЧ ДЕРЖАВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНКОХВОРИХ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РІВЕНЬ 2001 РОКУ. Разом з тим лікування онкохвороб залишається найдорожчим. Особливо страшно, коли від нестачі коштів потерпають хворі діти.

Про це на засіданні Черкаського прес-клубу реформ 6 жовтня журналістам розповідали черкаські лікарі-онкологи та представники благодійного фонду, що допомагає онкохворим дітям.

— Щороку в області з’являються 35–45 онкохворих дітей, а 15–17 помирають, — розповідає завідувачка Черкаським обласним центром дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкодиспансеру Ірина Іванова. — Онкохвороби посідають 5 місце серед причин смертності дітей від 5 до 18 років (у розвинутих європейських країнах — 10 місце і нижче). Третина нових випадків пов’язана з гострою лейкемією, лейкозами та іншими гемопластозами, ще третину складають пухлини мозку, 20 % — пухлини м’яких тканин і стільки ж — пухлини периферійних нервових закінчень, 1–3 випадки — пухлини кісток, щитоподібної залози, печінки.

Останнім часом найчастіше хворіють діти з «чорнобильських» районів області — Тальнівського і Катеринопільського. «Визначених причин, чому діти хворіють на рак, немає, — говорить завідувачка поліклінікою Черкаського обласного онкодиспансеру Ірина Іванова. — Впевнено сказати: якщо цього б не сталося, то дитина залишилася б здоровою, не можна. Звичайно, доводилось спостерігати випадки появи однієї онкохвороби в обох близнюків або одночасної хвороби у матері і доньки, або ж у двоюрідних сестер чи братів. Більш поширеними стали випадки, коли хворіють діти до 1 року, коли хвороба діагностується буквально внутрішньоутробно. Цьогоріч загинула одна така дитина, у якої рак виявили наступного ж дня після її народження».

Тому найважливішою залишається рання діагностика, і це є серйозною проблемою, оскільки онкохвороби у дітей перебігають безсимптомно. Виразні ознаки з’являються вже на досить «запущених» стадіях хвороби. Підозру батьків щодо ймовірності появи у дитини злоякісної хвороби крові (і привід негайно звернутись до лікаря) повинні спричиняти: невмотивоване підвищення температури, біль в кістках, втомлюваність дитини, поява синців, причини яких дитина пригадати не може. Пухлини черевної порожнини мають ще загальніші симптоми: біль у животі, можливе збільшення, відмова від їжі. Збільшення лімфовузлів також має спонукати батьків повести дитину до лікаря, а не намагатись лікувати її підручними народними засобами.

Лікарі назвали проблеми, що перешкоджають ефективнішому лікуванню онкохворих дітей. Це неможливість проводити високодозову терапію через відсутність апарату для вимірювання рівня цитостатичних препаратів (щоб захистити дитину від небажаних наслідків лікування); відсутність апаратури для кардіомоніторингу (щоб контролювати життєво важливі показники стану дітей у випадку появи особливих ситуацій); недостатня кількість інфузоматів, що високоточно дозують ліки для онкохворих. А через відсутність тромбосепаратора (що створює концентрат тромбоцитів) в області не можуть лікувати гостромієлоїдний лейкоз. Це хвороба, що супроводжується крововиливами, від яких діти гинуть за кілька діб, — «і ми нічого не можемо зробити». Торік так померли двоє дітей.

За словами Ірини Іванової, вартість лікування одного онкохворого — від 2 до 10 тисяч доларів залежно від виду хвороби і терміну лікування (у когось це 6 місяців, у когось — 2 роки). Ці кошти йдуть на купівлю хіміотерапевтичних препаратів та препаратів супроводу (протиблювотних та інших симптоматичних), інфузійних розчинів — глюкози, фізрозчинів («які переливаються хворим не флаконами, а відрами») та антибіотиків (внаслідок лікування хворі піддаються великому ризику появи бактеріальних інфекцій).

«Щороку до Міністерства охорони здоров’я ми направляємо розміри річної потреби в препаратах — орієнтовно це 1,5 мільйона гривень на рік, — констатує Ірина Іванова. — Через 1–1,5 місяця ми отримуємо квоту, на яку можемо розраховувати. Цьогоріч вона склала 380 тисяч гривень — 1/5 від реальної потреби, але за 9 місяців ми отримали лише 115 тисяч і зовсім не впевнені, що отримаємо решту. Цьогоріч державне забезпечення онкохворих повернулося до рівня 2001 року».

За словами однієї із засновників Всеукраїнського благодійного фонду «Твій янгол» Олени Рацюк, фонд «Твій янгол» надає гроші лише на конкретну справу — за заявкою з боку прохача (лікарні, дитбудинку, батьків хворої дитини), де зазначається, що саме потрібно закладу чи конкретній дитині. Фонд готовий купувати медичне обладнання, ліки, предмети побуту, оплачувати лікування або реабілітацію дитини.

Щороку в Україні від раку помирають сотні дітей, оскільки в лікарнях досі використовують старі, ще радянські, апарати лікування та діагностики. Окремі зразки цієї техніки, крім того, що вони малоефективні, є ще й шкідливими для здоров’я пацієнтів. Держава купує нові препарати й обладнання, але бюджетних коштів на онкологію надається зовсім небагато, тому лікарям доводиться вибирати за принципом «оптимального» співвідношення ціни та якості. Причому з очевидним перекосом у бік дешевшого, а, отже, менш ефективного. Разом з тим дуже часто врятувати хвору дитину може лише вкрай дороге лікування».

«Твій янгол» вже надав допомогу онковідділенню Одеської обласної дитячої лікарні та Київському центру онкології, закупивши необхідне дороговартісне обладнання, а загалом надав допомоги вже на 70 тисяч доларів.

Олена Рацюк також представила видання фонду, книжку для батьків «Ви не самотні» — помічник і путівник для дорослих, що зіткнулися з проблемами догляду та допомоги онкохворій дитині, з проблемами оформлення документів, юридичного супроводу та різних непередбачених ситуацій, що виникають в родині, де у дитини виявлено онкохворобу. «Ми видали першу партію цієї книжки і вона розійшлася безкоштовно протягом кількох днів, а заявки та черга на отримання книжки вже пішли на сотні, — говорить Олена Рацюк. — Ми плануємо найближчим часом перевидати книжку великим накладом. Крім того, ми випускаємо щомісячний журнал для дітей «Приятель», який безкоштовно розповсюджується по всіх дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах та онколікарнях. Мета його видання — відволікти дітей від думок про хворобу та від болю».

Олена Рацюк розповіла, що наразі фонд відвідує різні регіони України і всі виявлені потреби хворих та медичних закладів передовсім систематизує і розташовує на своєму веб-сайті для розповсюдження такої інформації і пошуку небайдужих людей — потенційних благодійників. Власне, фонд залучає до доброчинності бізнесові структури та заможних українців, намагаючись відродити давні традиції українського благодійництва.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 44, 08.11.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 617 хитов: 27278
вчера: 634/35795
время генерации: 0.0093038082122803; SQL запросов: 11