Медиагруппа «Антенна»  

Володимир ОЛІЙНИК: «Йде кампанія дискредитації, але Бог їм суддя!»

— Хто в Черкасах зацікавлений у безвладді?

— Якщо сьогодні давати політичну оцінку ситуації, то я не думаю, що хтось був зацікавлений у безвладді. Тому що безвладдя призводить до погіршення економічної та політичної ситуації, і та сила, яка виявить зацікавленість у політичному безладі, просто втратить авторитет у людей. Поки я таких самогубців не бачу. Якщо мати на увазі пошуки винуватця, тобто відповідального за це неподобство, то висновки треба робити, керуючись не емоціями, а відповідними оцінками правових органів.

— Сергій Одарич заявив, що ви не на його боці. Як Ви це прокоментуєте?

— Я не дивуюсь останнім заявам Одарича після листа, в якому він відкрито звинуватив мого колегу, однопартійця, депутата Верховної Ради Ігоря Єреська в отриманні хабара — 10 тисяч доларів, коли той обіймав посаду заступника голови облдержадміністрації.

А потім мусив вибачитися і зробив це у такій невдалій і недолугій формі, що я, знаючи Ігоря Геннадійовича, впевнений — він не прийняв цих вибачень. Тому я хотів би, щоб будь-який політик або громадянин, коли він оприлюднює будь-яку заяву, завжди підтверджував її фактами. А ще краще, щоб робилася вона не для журналістів, а для прокурора, тому що злочинне угруповання має певні ознаки і його діяльність, безумовно, повинна бути досліджена і відповідно кваліфікована на основі чинного законодавства.

Чому я не перебуваю у лавах прихильників Одарича? А чому б я мав там бути? Хіба демократія передбачає, що я зобов’язаний когось підтримувати? Так, я не підтримую Сергія Олеговича, не схвалюю частину його програми, тому що говорив і ще раз засвідчую: там є неправда, там наявний волюнтаризм і в результаті це реально підриває авторитет Блоку Юлії Тимошенко...

— Як Ви оцінюєте дії ТВК?

— Я не буду коментувати дії територіальної виборчої комісії з точки зору прийнятих рішень, їхньої доцільності тощо, бо інакше я стаю людиною, яка якоюсь мірою впливала на ці рішення.

Я можу прокоментувати тільки ті речі, які я побачив як юрист і політик. Якщо допускаються грубі порушення чинного законодавства, які в результаті призводять до визнання виборів недійсними, хіба це підвищує авторитет комісії? Якщо суд поспіхом приймає рішення? 15 червня ТВК вирішує скасувати реєстрацію кандидата на посаду міського голови Сергія Одарича. 16 червня Сергій Одарич звертається до суду, і суд скасовує рішення ТВК як протиправне. Це нормальна практика, є механізм оскарження. А суд приймає рішення і пише, що воно може бути оскаржене в апеляційному порядку впродовж двох днів, тобто до 24-ї години 19 червня. Отже рішення про скасування реєстрації кандидата (на день виборів. — Авт) залишається чинним. Далі не в конституційний спосіб голова суду дає роз’яснення (той, хто знає юриспруденцію, підтвердить, що подібні листи є юридичним нігілізмом): нібито термін дії судового рішення завершується 17 червня о 24.00, тобто напередодні дня виборів. Сергій Одарич до означеної години звертається до комісії з позовом про скасування її рішення щодо відміни виборів як кандидат на посаду міського голови. Але на той час він не мав цього статусу! Якби він був людиною юридично грамотною, він би звернувся до ТВК як громадянин, бо громадянин не є суб’єктом виборчого процесу.

— Чи можна було порушити кримінальну справу проти ТВК?

— Треба було, якщо є ознаки злочину. Найкраще це знає суд, бо він слухає дві сторони, вивчає всі матеріали справ. Я не знаю всіх обставин справи, тому моя юридична позиція може бути однобокою.

Але якщо немає рішень суду про бездіяльність ТВК, ми не можемо дати правової оцінки. Сьогодні таких рішень немає. Навпаки, є одне судове рішення, де позивачу відмовлено у визнанні факту бездіяльності комісії. Якщо комісія помиляється, будь ласка, реагуйте, ідіть до суду (чому ви волієте звертатись до журналістів?!) і все буде нормально. Надійшов тільки один позов про бездіяльність ТВК, все інше — пусті розмови, отож якщо вони ведуться лише для піару, то так і кажіть — це технологія. А якщо ви серйозно ставитеся до виборчого процесу, то встановіть, у чому ця бездіяльність виявилася, і зафіксуйте її судовим рішенням.

— Прокоментуйте, будь ласка, кримінальну справу, що вже відкрита 16.06.2006 року.

— Якщо ви зараз підете у прокуратуру і скажете: шановні, покажіть, будь ласка, постанову про порушення кримінальної справи і матеріали, на основі яких ви прийняли рішення, то це буде марно. Там нічого, принаймні до 17 червня, не було. Тільки 18-го числа прокуратура почала ворушитися. Прибігли до голови ТВК, мовляв, дайте пояснення! А якщо ви звернете увагу на динаміку розвитку подій, ви помітите явну упередженість. Йде кампанія дискредитації, але Бог їм суддя! І це переживемо.

На мій погляд, оскільки в цій справі є ознаки злочину і прокуратура це підтверджує, напевне, треба провести розслідування, а також визначити, хто спровокував районні ТВК, щоб 18 червня збирати дільничні комісії. Якщо справа розглядається в суді, позивачем є Одарич, а відповідачем міська ТВК, то суд видає два рішення — одне відповідачеві (міська ТВК) для виконання, а друге позивачеві (Одаричу). Одначе таких рішень було видано близько десяти і при цьому на районні ТВК. Виникає питання: чому суд зробив таке? Та тому, що районні ТВК — мовчазні складові виборчого процесу, який очолює міська ТВК. Прийшли два депутати — один міський, інший обласний (їхні особи можна встановити шляхом слідчих дій, тому що є свідки, які описують їхню зовнішність) і ще одна молода людина, яка заявила: ось рішення суду, негайно скликайте комісію і готуйтеся до отримання бюлетенів. Хоча в рішенні суду не йшлося про бюлетені та вибори, воно лише визнавало постанову ТВК незаконною і неправомірною. А далі міська ТВК повинна була прийняти рішення щодо продовження виборчого процесу. Члени дільничних комісій Соснівського району міста свідчать, що були спроби спровокувати людей на перекриття вулиць.

— На минулому тижні у четвер до Черкас приїжджала дуже висока комісія — радники президента Микола Полудьоний і Анатолій Ткачук. Приводом для візиту послужила нібито скарга щодо зриву виборів, основним фігурантом якої є Ви. Вас запрошували на засідання комісіі, чи, може, з Вас брали пояснення у прокуратурі?

— Мені відомо, що ці високопосадовці були в Черкасах і проводили нараду із силовиками, про що розповіли на прес-конференції. Але чомусь не назвали факти, які були предметом розмови. Мовляв, треба подивитися, щоб не відбулося зриву виборів. Хіба це є компетенцією силових структур?

Інше питання: а що там робив голова обласного суду, чому його запросили на нараду? І третє, що мене зацікавило: а які повноваження мали пани, які приїхали на нараду? Є ЦВК, яка надає комісіям на місцях методичну допомогу. Після наради викликали голову ТВК. Він людина грамотна і зразу сказав, що такий виклик є тиском на ТВК. Є закон про заяви й звернення громадян, який регламентує процедуру розгляду подібних скарг. Напевно, логічно було б зустрітися зі мною, з народним депутатом, людиною, на яку скаржаться, щоб почути мою думку стосовно звинувачень на мою адресу. Такої зустрічі не відбулося. Логічно було б зустрітися і з тими, хто писав ті заяви.

— Як все складатиметься надалі?

— Сьогодні це вже буде частково і компетенція ЦВК. Секретар ЦВК, який перебуває у Черкасах, теж вважає, що ситуація дуже непроста. Це питання потребує дослідження.

— З якого приводу в ніч на 18 червня Ви зустрічалися з головою ТВК?

— Мені зателефонував Щербатий, один із кандидатів. Я вже ліг спати. Він говорить: «Володимир Миколайович, автомобіль з невідомими людьми переслідує мене, в моїй машині знаходиться голова ТВК». Я під’їхав до Палацу дружби народів через 7-8 хвилин, зупинився. Підійшов до машини, яка їх переслідувала. Там були депутат міської ради Давиденко і депутат обласної ради Дзюба, який сидів за кермом. Я спитав у нього: «Скажіть, будь ласка, шановний, на якій підставі ви їздите за цим автомобілем?» — «Ми дихаємо свіжим повітрям». — «Ну дихайте на здоров’я». Повернувся до машини Щербатого і кажу: «У вас виникла проблема?». Відповідають: «Так». — «То давайте я вас буду супроводжувати, ви їдьте першими, а я за вами. Де ваш будинок?» — «В районі вулиці Сєдова». Доїхали туди. «Доїдете далі самостійно?». Я повертаюсь, а той автомобіль знову позаду.

«Ви ж порушуєте Конституцію України», — кажу депутату Давиденко. Той питає: «Володимире Миколайовичу, а чому голова ТВК їздить з кандидатом на посаду міського голови?» Я йому відповідаю: «Якщо в Вас є якась підозра, напишіть заяву в прокуратуру, нехай їх викличуть, але я знаю тільки одне професійне обмеження на спілкування — коли суддя знаходиться в нарадчій кімнаті, він не має права спілкуватися ні з ким, особливо з учасниками процесу». У будь-якому випадку я вважаю, що тільки прокуратура може встановити, законно це чи незаконно. Навіщо ж отак переслідувати людей? Хіба це методика? «Ну, — кажу я їм, — добре. Продовжуйте дихати повітрям». І поїхав відпочивати. Я вважаю, що ця ситуація потребує дослідження. Я ж нічого не приховую, нехай всіх опитують і дають моїм діям юридичну оцінку.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 27, 12.07.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 194 хитов: 3490
вчера: 582/19957
время генерации: 0.088780879974365; SQL запросов: 11