Медиагруппа «Антенна»  

«Коптилки», що нас отруюють

Вячеслав ХАРЧЕНКО# 25, 28.06.2006

Викиди від автомототранспорту — головне джерело забруднення повітря наших міст і сіл. Відпрацьовані гази автомобілів містять понад 200 шкідливих сполук. На згорання 1 кг бензину витрачається 15 кг повітря, зокрема 5,5 кг кисню. При згоранні 1 т пального в атмосферу викидається понад 200 кг окису вуглецю.

Однією з гарантій зменшення рівня шкідливих викидів в атмосферу є технічно справний автотранспорт. При невідрегульованій паливній системі двигуна вміст окису вуглецю у відпрацьованих газах збільшується у 10–20 разів, тобто один несправний автомобіль викидає в атмосферу стільки шкідливих речовин, скільки 10 технічно справних. Іншими словами, якби враз вдалося відрегулювати паливну систему всіх автомототранспортних засобів, жителі населених пунктів дихали б повітрям, у 10 разів чистішим, принаймні коефіцієнт його забрудненості і токсичності був би на порядок меншим — це точно.

Як бачимо, йдеться про серйозні речі і результати варті того, щоб їх досягти. Так що ж нам заважає? Думка працівників ДАІ з цього приводу одностайна — безвідповідальність водіїв та посадових осіб автопідприємств, а ще низький рівень нашої екологічної культури. Не до того, мовляв. А ми ж ідемо в Європу! Та хай би дозволила собі виїхати на вулицю західноєвропейського міста отака автомашина-«коптилка». Шлях її був би недовгим, а водій відбувся б далеко не символічною сумою штрафу.

Щоб хоч трохи зарадити біді, зменшити кількість отрути, що викидається в навколишнє середовище, Державтоінспекція разом з Державним управлінням екології і природних ресурсів в Черкаській області з 15 по 29 травня долучилась до загальнодержавної операції «Чисте повітря–2006».

Було перевірено 1256 автомобілів, в тому числі 516 в автогосподарствах і 740 на автошляхах області. Групи, до складу яких входили співробітники ДАІ та екологи, виявили серед них 148 (12 %) автомобілів з підвищеним вмістом гранично допустимих викидів у відпрацьованих газах двигунів.

Під час перевірок в автогосподарствах державтоінспектори виявили 69 автомобілів з підвищеним вмістом СО та димністю. До адміністративної відповідальності були притягнуті 6 посадових осіб. З метою усунення виявлених недоліків та встановлення подальшого контролю, посадовим особам автогосподарств і підприємств видано для виконання 10 приписів.

Тим, хто ще не подбав про технічний стан свого автомобіля, хочеться нагадати, що відповідно до статті 81 Кодексу України про адміністративні правопорушення водій — отруювач повітря може бути оштрафований на суму від 17 до 51 гривні. А за випуск в експлуатацію автомобілів, у котрих вміст забруднюючих речовин у викидах перевищує встановлені нормативи, посадові особи згідно зі статтею 80 цього ж кодексу наражаються на штраф від 34 до 51 гривні.

Отож подбаємо про наше довкілля разом! Будьмо відповідальні!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 25, 28.06.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 629 хитов: 57457
вчера: 678/49777
время генерации: 0.0086250305175781; SQL запросов: 11