Медиагруппа «Антенна»  

Тремтіть, РЕУ! Одарич іде!

У Чингиза Айтматова, як ви пам’ятаєте, аксакал малює таку картину: у колі світла стоїть товариш Сталін у своєму френчі і чоботах, а до чобіт його тулиться обскубане курча. Йому холодно, голодно, а чоботи теплі. Вийти за межі освітленого кола в темряву, щоб пошукати їжі, страшно. А товариш Сталін іноді сипле зверху зернятка, небагато, але періодично. Отож народ у нас виступає в ролі такого курчати. А влада, як би вона не називалася, залишається (сподіваюся, поки) «товаришем Сталіним».

При такому розкладі «курча», швидше за все, здохне (от уже і населення скорочується), і на «курку», що несе «яйця», не перетвориться, та й з владою коли-небудь станеться те ж саме. Інтереси населення і влади можуть, звісно, збігатися, але вони знаходяться в різних вимірах, зближення влади і народу примарне, зближення влади і криміналу — реальне.

Сергій Одарич пропонує докорінно змінити систему управління містом, збудувавши вертикаль влади в Черкасах через самоорганізацію населення — від об’єднань співвласників будинків і квартальних комітетів до міськвиконкома. І що принципово — забезпечити їх фінансами. Один з прикладів такого управління містом кандидат на посаду міського голови навів на прес-конференції, що відбулася 29 травня.

Ніхто, мабуть, не стане заперечувати, що одна з найболючіших наших проблем — наскільки погані, настільки й дорогущі комунальні послуги.

Сергій Одарич вважає, що головна причина поганої роботи комунальних служб полягає в наявності третьої ланки в системі «замовник послуг — виконавець послуг» — міської влади.

— Саме їй ми всі платимо за обслуговування будинків, вивезення сміття і т. д., — каже Сергій Олегович. — А місто нібито контролює якість та обсяг виконаних робіт. Але для дійсного контролю за цим господарством муніципальна влада мала б збільшити штат мінімум на 1000 осіб — без гарантованого результату.

У підсумку ми платимо за послуги офіційно, а ще змушені давати хабара за дійсне виконання цих робіт, наприклад, 20 гривень сантехніку уже стали звичним явищем.

На думку Одарича, треба викинути зайву ланку із системи «замовник — виконавець». Для цього утворюються об’єднання співвласників кожного багатоквартирного будинку (ОСББ), після чого мешканці обирають собі правління. Але спочатку міська влада капітально відремонтує цей будинок, а вже потім передасть його ОСББ.

За словами Сергія Олеговича, сьогодні з 1,5 тисячі багатоповерхівок лише 115 перебувають у власності їхніх мешканців. Об’єднання співвласників багатоповерхового будинку матиме свій розрахунковий рахунок у банку. На цей рахунок, а не на рахунок РЕУ, будуть надходити кошти за фактично надані послуги. Гроші буде спрямовано на вирішення проблем конкретного будинку, а їхнє використання і якість послуг контролюватимуть самі пожильці.

Більш того, при мерові Одаричі прибудинкові території належатимуть мешканцям будинку, які й вирішуватимуть, чи зводити у своєму дворі автостоянки, кіоски, гаражі тощо.

С. Одарич зауважив, що гроші, виділені з міського бюджету на утримання того чи іншого будинку, надходитимуть на розрахунковий рахунок ОСББ. Його поповнюватимуть також і орендарі нежитлових приміщень (підвалів, технічних поверхів).

Члени об’єднання будуть спільно вирішувати, як найвигідніше використати підвали, горища, нежитлові приміщення й прибудинкові території. Наприклад, вони можуть, якщо дозволяють санітарні норми, відкрити в будинку будь-яке мале підприємство по наданню послуг мешканцям будинку і населенню — магазин, кав’ярню чи майстерню. Вони можуть здати нежитлові приміщення в оренду або продати. Якщо прибудинкова територія досить велика, можуть побудувати легкі споруди для загального користування або гаражі, що будуть здаватися в оренду. Доходи від комерційного використання загальних майна і території мають піти в загальну скарбничку й у такий спосіб знизити витрати на експлуатацію будинку, поліпшення його інтер’єрів і зовнішнього вигляду, благоустрій прибудинкової території тощо.

Якщо у вашому будинку зараз вже хтось орендує приміщення, не варто хвилюватися. Угоди про оренду будуть переукладатися з новим власником — тобто об’єднанням співвласників будинку.

Однією з найважливіших переваг ОСББ є свобода у виборі підрядчика на експлуатацію, техобслуговування і ремонт приміщень. ОСББ дозволяє позбутися залежності від РЕУ. Члени об’єднання зможуть самі вирішувати, який підрядчик краще і дешевше відремонтує місця загального користування, усуне неполадки і замінить сантехнічне або електротехнічне обладнання, скільки знадобиться фарби, вапна й інших матеріалів для косметичного ремонту під’їздів, коли потрібно включити чи виключити опалення.

Об’єднання може найняти окремих працівників для прибирання і дрібного ремонту приміщень, а для виконання великих робіт шукати підходящого підрядчика. Воно може також укласти договір з одним генеральним підрядчиком, який буде стежити за станом будинку і виконувати всі роботи по його технічному обслуговуванню. Такий підрядчик може виконувати і функції керуючого. У будь-якому випадку члени ОСББ можуть проконтролювати витрати, пов’язані з виконанням робіт, що в нинішніх умовах, коли експлуатацією будинків займаються РЕУ, неможливо.

Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків, як і приватний сектор, об’єднуватимуться у квартальні комітети. Останні здійснюватимуть благоустрій майданчиків, озеленення навколишньої території тощо. Міська влада допомагатиме організовувати ОСББ і кварткоми, забезпечить юридичну підтримку і навчання.

Сергій Одарич підкреслив, що місто має величезний фінансовий ресурс, який можна скерувати на фінансування діяльності об’єднань і квартальних комітетів: з бюджету міста виділяються чималі кошти на фінансування районних рад. Наприклад, на фінансування Соснівського району міста закладено близько 3 млн. грн., з яких понад 2 млн. грн. витрачається на утримання чиновників і лише 896 тис. грн. — на соціальні видатки. Оті 2 млн. грн. можна цілком сміливо скерувати на упорядкування нашого міста, доручивши їх квартальним комітетам. Ще 2 млн. грн. надійдуть за рахунок скорочення апарату Придніпровського району.

— Я хочу максимально долучити жителів міста до управління Черкасами, вони повинні брати участь у вирішенні всіх ключових питань. Важливі для міста питання — зведення АЗС, будування паркінгів і т. д. повинні вирішуватися публічно — на громадських слуханнях, а в разі виникнення принципових суперечок — на міських референдумах. Свої плани я реалізую протягом п’яти років, — заявив Сергій Олегович.

Журналісти настирливо, але безуспішно цікавилися, яких керівників управлінь і заступників міського голови Одарич, в разі його обрання мером, звільнить з роботи. І заспокоїлися, дізнавшись, що Василь Стариков — один із найдосвідченіших комунальників, на якому сьогодні і тримається ЖКГ міста, у «чорний список» не потрапив.

Як стало відомо, СБУ чомусь почало цікавитися спортивним клубом «Черкаси», до якого безпосереднє відношення має Сергій Одарич. Есбеушників зацікавили джерела коштів, які надходять на рахунок клубу.

— Мене дивує ця несподівана перевірка. До того ж подібні перевірки роблять податкова або прокуратура, — заявив Одарич.

То що, адмінресурс не дрімає?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 24, 21.06.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 492 хитов: 14605
вчера: 782/39092
время генерации: 0.043106079101562; SQL запросов: 11