Медиагруппа «Антенна»  

«Чому нас можна викинути на вулицю разом із дітьми як сміття?”

У редакційній пошті левову частку становлять листи читачів про різноманітні «художества» начальників різного рангу та новоспечених «хазяїв». Ось і нещодавно прийшло таке послання від мешканців одного з гуртожитків ВАТ «Ватфарм». У цьому листі крик душі людей, яких силоміць викидають на вулицю, бо власник будівлі вирішив продати їхнє житло. На нашу думку, цей лист заслуговує на те, щоб читачі, а головне, керівники правоохоронних структур ознайомилися з ним у повному обсязі.

Шановні панове журналісти!

Ви є четвертою владою і мабуть єдиною, яка хоч чимось у нашій країні переймається. Для влади державної ми — щось на кшталт тарганів, «електорат», до якого можновладцям є діло тільки перед виборами.

Ми є мешканцями гуртожитку, що знаходиться по вул. Петровського, 281 у місті Черкаси і належить ВАТ «Ватфарм».

29 березня на загальних зборах мешканців гуртожитку представник акціонерного товариства Чеканова Н. І. повідомила нам, що власник гуртожитку прийняв рішення продати будівлю, залишивши нам вибір — або викупити це житло за захмарною ціною, яка недосяжна для всіх нас без виключення, або звільнити його до 31 травня поточного року. Таким чином вони сподіваються поліпшити фінансовий стан підприємства, яке своїм «вдалим» господарюванням довели майже до банкрутства. Зрозуміло, що придбати це житло за такі шалені гроші ми не в змозі, а виселятися нам нікуди.

У гуртожитку мешкають 232 людини, в тому числі 67 неповнолітніх дітей. Є серед нас інваліди, пенсіонери, люди, переселені з Чорнобильської зони, діти війни, матері-одиначки та молоді сім’ї, які чекають дітей.

232 людини — це, може, й не так багато, але проблема вже набула загальнодержавного масштабу. Тільки в Черкасах 58 робочих гуртожитків, і мешканці лише 10 з них ще не зверталися до прокуратури з аналогічними скаргами. Неважко підрахувати, що це близько 10 тисяч потенційних бомжів — в одному місті.

Люди перекривають рух на центральних вулицях міст, живуть у наметах під меріями, оббивають пороги приймалень посадовців, пишуть скарги та роками судяться з власниками гуртожитків. Їм відключають воду, світло та опалення, погрожують, не дають рахунків на оплату послуг, щоб у мешканців накопичилися борги по квартплаті, коменданти гуртожитків приховують від них виклики до суду, щоб люди навіть не знали про розгляд їх власних справ і суди відбулися за їхньої відсутності.

Дякувати Богу, серед суддів та прокурорів ще залишилися порядні люди, тому ми поки що маємо дах над головою, та чи надовго? Гуртожитки, які так званим власникам таки вдалося звільнити від «електорату», роками стоять порожніми, заростають бур’янами та руйнуються. Не всі, звичайно. Деякі вже перебудовані на елітне житло, та все одно порожні, бо немає стільки заможних покупців у наших бідних містах.

Чому ми називаємо власників так званими? Тому що в своєму інтерв’ю національному радіо голова Фонду держмайна Валентина Семенюк зазначила, що гуртожитки були незаконно включені до статутних фондів підприємств, які приватизувалися. Яким чином вдалося їх приватизувати — непогано було б розібратися.

Місцеві органи влади не звертають уваги на війни власників гуртожитків проти їх мешканців або стають на бік перших.

Чому люди залишені сам на сам із нахабством та жадібністю «владельцев заводов, газет, пароходов»? Хіба в нашій державі вже не діють закони? Хіба Конституцію України вже скасовано? Чи їх дія не поширюється на простих громадян, які заробляють на життя чесним трудом? Чому нас можна викинути на вулицю разом із дітьми як сміття?

З повагою,мешканці гуртожитку ВАТ «Ватфарм»

Від редакції: просимо вважати цю публікацію офіційним зверненням редакції до голови Черкаської ОДА Олександра Черевка, прокурора Черкаської області Миколи Лісового і начальника обласного управління СБУ Івана Прокопенка.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 18, 10.05.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 643 хитов: 27898
вчера: 723/26554
время генерации: 0.0083019733428955; SQL запросов: 11