Медиагруппа «Антенна»  

Громадськість протестувала проти свавілля депутата

Юлія БОНДАРЕНКО# 13, 05.04.2006

Понеділок недарма вважається важким днем. Таким він і став для директора Центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) депутата міської ради Олега Забєліна та його товариша Віктора Харченка, начальника управління земельних ресурсів міста Черкаси. Зранку біля міськвиконкому їх вітали учасники протесту з такими транспарантами: «Забєлін, віддай палац дітям!», «Забєліна і Харченка на нари, а не в депутати!», «Харченко займається не землею, а брудом!» Як стверджували мітингувальники, за останні роки у місті підвищився рівень корупції та зловживання службовим становищем, на що перестали реагувати навіть органи міської влади і правопорядку.

Проте головним приводом, який змусив людей вийти на вулицю, стало побиття молодого хлопця Ігоря Дикого. За його словами, він пропрацював у ЦДЮТ три роки. Директор Центру Забєлін без суттєвих підстав почав виганяти з роботи заслужених майстрів танцю — подружжя Ревуцьких, а в минулому році звільнив подружжя Фролових, які успішно працювали і були відомими за межами Черкас. Після цього пан Забєлін запропонував Ігорю очолити танцювальний гурток і виступати в парі з його дочкою. Але хлопець відмовися, бо довіряв своїм учителям Фроловим. Тоді справа дійшла до рукоприкладства.

Лікарі констатували численні тяжкі тілесні ушкодження, через які він більше двох тижнів провів на лікарняному. Хоча Ігор зняв побої, але лікар, який спочатку об’єктивно описав ушкодження, згодом чомусь змінив діагноз. А всі представники правоохоронних органів, до яких звертався хлопець, почали відмовлятися брати у нього заяву, посилаючи один до одного. Навіть після того, як він звернувся із заявою до головного міліціонера, ніхто зі слідчих не став займатися його питанням. Заява хлопця досі не розглянута. Прокуратура, куди звернувся Ігор, також відправила його заяву в УВС і конкретних заходів не вжила. І тепер Забєлін вимагає від Дикого за моральну шкоду ні багато ні мало 20 тисяч гривень. Це й призвело до того, що громадськість міста вийшла на акцію протесту.

Крім того, у своєму зверненні учасники акції протесту наголошують, що пан Забєлін нібито зловживає своїми депутатськими повноваженнями. Мова йде про те, що він узгодив вилучення із землекористування ЦДЮТ, директором якого є, земельної ділянки для приватного підприємства «Інтерресурс» і вже «відбабахав» небхідні йому споруди. Зрозуміло, що ніхто й слова проти не може сказати, оскільки він сам собі хазяїн і директор в одній особі. До того ж, говориться у зверненні, депутат давно використовує міський Центр як «дах», щоб отримувати гроші від підприємців, які торгують на тротуарі по вул. Гоголя біля центрального ринку. Спочатку ці підприємці сплачували ЦДЮТ ринковий збір та за послуги ринку, а потім (після втручання громадськості) стали сплачувати йому «добровільні пожертви». Використовуючи комунальну власність та землю міста, депутат Забєлін робить все можливе для приватизації ЦДЮТ. За приблизними підрахунками, пан Олег збирає тільки з вул. Гоголя близько 30 тисяч гривень щомісяця. Ясна річ, що такою діяльністю позашкільний заклад займатися не може, як не може розміщувати у своєму приміщенні більярдний клуб, кафе та валютний кіоск. Але розміщує — це засвідчила перевірка Держпідприємництва України. Також директор ПП «Інтерресурс» Забєлін попросив дозволу у депутата міськради Забєліна на використання землі ЦДЮТ для будівництва салону краси «Citi Z»! Але навіть на таке очевидне зловживання службовим становищем управління освіти чомусь закриває очі.

Цікаво, що на мітинг зібрались одразу кілька політичних сил, яким зазвичай важко знайти спільну мову. Виявляється, пан Забєлін «дістав» не лише своїх однопартійців. Соціалістична партія України, Опозиційний блок «Не ТАК!» і Блок Бориса Олійника та Михайла Сироти також виступили проти свавілля депутата міськради.

За словами Андрія Бородая, засновника Черкаського ПП «Бізнес-Гранд», Забєлін і Харченко мають таку репутацію, яка не дозволяє їм брати участь у виборах до міськради та вирішувати проблеми підприємництва в Черкасах. Шокує й те, що зі списку кандидатів до міськради від ПППУ були виключені прізвища двох кандидатів, порядковість списку була порушена, а прізвища Забєліна та Харченка дивним чином опинилися на його початку, хоча раніше вони були далеко від перших номерів. Таке очевидне фальшування виборчих списків не могло не обурити однопартійців Забєліна та мешканців міста. Тож головним пунктом прийнятої на мітингу резолюції стало виключення зі списків кандидатів від ПППУ пана Олега Забєліна, який, на думку мітингувальників, за своїми морально-етичними засадами не відповідає статусу депутата міськради.

Та пан Забєлін виявив неабияку кмітливість і депутатську вигадливість й одночасно зібрав біля міськвиконкому мітинг на свою підтримку, учасники якого вимагали залишити директора ЦДЮТ у спокої, а отже, виходить, передати цю землю у приватне володіння Забєліну.

Від влади до противників Забєліна вийшов перший заступник голови ОДА Дмитро Лисун. Він зазначив, що з цими питаннями слід звертатись до міського управління освіти, міськвиконкому та до міського голови. Що поки означає — ні до кого.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 13, 05.04.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 582 хитов: 12452
вчера: 675/20583
время генерации: 0.17446994781494; SQL запросов: 11