Медиагруппа «Антенна»  

Висновки КВУ: результат волевиявлення не відображає справжніх настроїв виборців

Черкаська обласна організація Комітету виборців України організувала акцію спостереження за ходом голосування на повторних виборах народного депутата по Соснівському виборчому округу №201. На виборчих дільницях перебували 90 спостерігачів. Оперативна інформація надходила до штабу спостереження та в прес-центр, організований КВУ для місцевих та столичних журналістів. На території округу працювало 5 мобільних груп, що підтримували зв'язок зі спостерігачами на дільницях та оперативно реагували на сигнали про порушення. Такі сигнали надходили протягом всього дня голосування. Найбільш поширеними були повідомлення про підкуп виборців (дільниці №№1, 2, 7, 15, 16, 18, 23, 24, 29, 35, 36, 44, 49, 56, 69, 81, 88, 89, 90, 96) або підозри щодо цього. В даний час відбувається збір та аналіз актів та скарг на порушення законодавства. Крім того, відзначались факти агітації на виборчих дільницях та біля них, факти видачі бюлетенів без наявності паспорта, видача двох бюлетенів в одні руки, голосування одними і тими ж виборцями декілька разів, спроби голосувати по відкріпним посвідченням. В черговий раз доводиться констатувати численні та грубі неточності при складанні списків виборців.

Окремо слід відзначити незадовільну роботу паспортної служби, що не видавала тимчасових посвідчень громадянам, які стоять в черзі на отримання нового паспорту.

Перші результати голосування стали надходити з дільниць о 21.30. І результати ці були для нас несподівані. Кількість голосів, поданих за кандидата Шуфрича, не відповідала інформаційному наповненню його виборчої кампанії та попереднім прогнозам, в тому числі зробленим на підставі соціологічних опитувань.

Можемо відзначити оперативність дільничних та окружної виборчих комісій в підведенні результатів голосування, кращу організацію роботи на дільницях, чітке виконання інструкцій ЦВК. Хоча не обійшлося без проявів непрофесіоналізму. Не завжди виконувались вимоги, які висуваються до приміщень для голосування.

Можна також відмітити непоодинокі факти нетолерантного поводження один з одним спостерігачів та довірених осіб різних кандидатів.

На даний момент Черкаська обласна організація не може дати обгрунтовану оцінку рівня дотримання законодавства суб'єктами виборчого процесу. Але, за певними ознаками та неперевіреними відомостями, результат волевиявлення не відображає справжніх настроїв виборців округу. Найнижча явка виборців серед трьох округів, де відбувались повторні вибори, сприяла такому стану речей.

Найближчим часом ЧОО КВУ підготує та оприлюднить повний звіт за результатами спостереження та дасть свою оцінку рівню дотримання законодавства на повторних виборах 14 липня в 201-му окрузі.

Прес-служба ЧОО КВУ

«Черкаська обласна організація Комітету виборців України звертається до мешканців виборчого округу №201: якщо Ви маєте інформацію про факти підкупу виборців на повторних виборах 14 липня 2002 року, повідомте, будь ласка інформацію за телефоном в Черкасах 47-40-74, або за адресою: м. Черкаси, вул.Слави, 1, к.2 (в комплексі краєзнавчого музею), адреса для листів: 18000, м.Черкаси, а/с №417.
Нагадуємо, що згідно законодавства відповідальність виборця за отримання грошей не передбачена».
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 28, 17.07.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 382 хитов: 10583
вчера: 854/23332
время генерации: 0.073223114013672; SQL запросов: 12