Медиагруппа «Антенна»  

Риба на нересті — рибалкам зась!

Юрій Зіменков# 14, 10.04.2002

Щороку з 1 квітня на всіх водоймах України забороняється як промислова, так і любительська риболовля. Нерест... В цей час поповнюються рибні запаси, тож рибалкам на воду — зась.

Які є новації в цьому нерестовому сезоні, котрий, до речі, триватиме до 9 червня, я попросив розповісти старшого інспектора Черкаської державної рибінспекції Юрія Трофименка.

— В принципі, правила залишилися такі, як і торік. Тобто всім промисловикам повністю заборонений вилов риби в акваторії Кременчуцького водосховища.

— А любителям?

— Для цієї категорії є певні пільги. Рибалкам, які йдуть на свій “промисел”, зокрема, в районі Черкас, дозволяється у світловий день однією вудочкою чи спінінгом з одним гачком (блешнею) рибалити з берега у спеціально відведених місцях. А саме — в районах дренажного каналу мікрорайону “Дахнівський” по всій його довжині (за винятком 500-метрової зони насосної станції), від Дахнівського човнового причалу до межі берега річкового порту (за винятком 500-метрової зони залізничного мосту) та від нижньої межі річпорту до кінця території дачного кооперативу “Дніпро” (Червона Слобода) (за винятком 500-метрової зони насосної станції ВАТ “Азот”).

— Як щодо рибальства за ліцензіями?

— Воно відміняється до закінчення нересту. Тобто до 9 червня.

— Скільки інспекторів нині обслуговують Канівське водосховище?

— Від Канева до Світловодська — усього 28 осіб. Людей, як бачите, небагато, але ефективність їх роботи висока. Це відзначають і наші керівники з Києва. Додам, що наше водосховище єдине не лише на Дніпрі, а й в Україні, де нереститься, а потім виловлюється риба цінних порід (щука, судак, сом і т.д.).

— Браконьєри, яких ось-ось розведеться не менше, ніж малька, вважають рибінспекторів ворогами №1...

— По-людськи — розуміємо їх. У кожного сім’я, до всього ж — безробіття. Але ми діємо згідно з чинним законодавством. Порушив закон будь ласка, відповідай.

— А які нині штрафи за незаконно виловлену рибу?

— Штраф вираховується не за кількістю кілограмів, а за кількістю рибних голів (незалежно від того, чи у рибини вага 5 кг, чи 200 г). Так, окунь оцінюється в 5 грн. 10 коп., щука — 51 грн., сом — 85 грн. і т.д. Окрім цього, на злісних браконьєрів чекають статті нового Кримінального Кодексу, за якими в кращому випадку вони заплатять від 1700 до 3400 грн. штрафу або ж потраплять за грати — до трьох років позбавлення волі.

— Ваші побажання рибалкам на час нересту?

— Чесним рибалкам, котрі дотримуються всіх вимог, — ні хвоста, ні луски. Браконьєрам обіцяю відчайдушну боротьбу з боку інспекції. Наші рибні запаси повинні і таки будуть цього року поповнені.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 14, 10.04.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 83 хитов: 8941
вчера: 205/28525
время генерации: 0.064913988113403; SQL запросов: 11