Медиагруппа «Антенна»  

Соціалістична партія україни презентує кандидатів у депутати черкаської міськради

КАЛАШНИК Ігор Миколайович

Заслужений будівельник України, генеральний директор багатогалузевого об’єднання «Інтербуд»

У 80-х роках, коли в Черкасах почала створюватися Українська спілка воїнів-афганців, Ігор Калашник став одним із цієї міцної команди, котра (і це дуже важливо) роками не піддається руйнуванню. Він очолив багатогалузеве об’єднання «Інтербуд» Української спілки ветеранів Афганістану, яке зводило багатоповерхові житлові будинки, зокрема для військовослужбовців і учасників бойових дій в Афганістані, а також для родин загиблих воїнів-афганців.

Зведені під керівництвом Калашника багатоповерхівки, в яких отримали житло десятки тисяч черкащан, стали окрасою обласного центру. Мікрорайон «Митниця» неможливо уявити без об’єктів, безпосередню участь у будівництві яких брав Ігор Калашник.

Рішенням Ради експертів міжнародної програми «Лідери ХХІ століття» Ігор Калашник визнаний лауреатом загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень «Лідер України». Його трудові заслуги відзначені медалями «За заслуги» ІІІ ступеню і «За ефективне управління». Очолюване ним підприємство відзначене знаком якості «Вища проба». За участь у будівництві церкви Андрія Первозваного синод Української православної церкви нагородив Калашника орденом Різдва Христового.

Ім’я Ігоря Калашника добре відоме не тільки серед будівельників та фахівців Черкас. Він депутат Черкаської міської ради трьох скликань, починаючи з 1994 року, тривалий час очолював бюджетний комітет міської ради, добре знається на фінансах і місцевому самоврядуванні. А головне, він небайдужий до всього, що відбувається в його рідному місті, в якому народився, в якому працює і яке будує.

Одружений, має сина і доньку.

Ігор КАЛАШНИК:
«Влада повинна створити умови недоторканності громадян на заміну своїй особистій недоторканності»

Ми повинні бути патріотами свого міста. На моє глибоке переконання, Держава для кожного з нас починається з родини, оселі, міста, в якому ми живемо, працюємо, відпочиваємо, виховуємо своїх дітей. Тому, мабуть, мені дуже боляче спостерігати, як місто-курорт на березі Дніпра перетворюється на місто-смітник з екологічно небезпечним майбутнім. Хіба ми не бачимо наслідків комуністичних рішень про перетворення курортного міста на місто хіміків? Що ми отримали через 50 років після їх прийняття? Статус обласного центру — це дійсно надбання, але хіба воно варте здоров’я всіх, хто мешкає в нашому місті? Чи не завелика ціна —хімічне отруєння всього населення, відоме під назвою «дитячий ацетон»? Тільки Черкаси та Сєвєродонецьк знають це захворювання. Але жодній із владних структур не стало мужності та сміливості сказати це черкащанам. Мені дуже прикро, що провладні мужі не дозволили і відповідальним медичним працівникам попередити населення про екологічну небезпеку. Ми всі є носіями цього хімічного токсину — і ми, й наші діти та онуки. Як це не жахливо, але це реальність, з якою треба рахуватися. Я хочу як громадянин свого міста, як захисник своєї родини, як батько своїх дітей разом з громадою змусити владу займатись цією проблемою і відродити екологічну безпеку наших Черкас.

Я думаю, ми всі хочемо будувати Європу в Україні. Черкаси мають великі перспективи стати туристичним та культурним центром, а Черкащина — осередком козацької слави нашої України. Що для цього треба, на мій погляд, зробити міській владі? По-перше, привести до ладу паркові зони та сквери, відтворити парк, дитячий не за назвою, а за функціонуванням. Передбачити гроші на купівлю атракціонного інвентаря для парків та скверів. Забезпечити постійне чергування міліції в місцях відпочинку мешканців Черкас та гостей міста задля впевненості людей, що їм ніякі хулігани не загрожують. Влада повинна створити умови недоторканності своїх громадян на заміну своїй особистій недоторканності.

Наш горе-мер на початку своєї діяльності обіцяв перетворити Черкаси на європейське місто. Не хочеться коментувати, що він зробив, — бо тільки сліпий не побачить, що, на жаль, ми не зрушили з місця. Плекаю надію, що з новою владою, а вона, безперечно, буде новою, ми матимемо реальний, прозорий і зрозумілий план дій по розвитку нашого міста.

Ми пропонуємо вдосконалити, а в деяких напрямках і змінити структуру управління містом на більш ефективну і менш чиновницько залежну, більш прозору та антикорупційну. А саме: утворити головне управління розвитку міста, в ньому об’єднати земельне управління, управління капітального будівництва та управління архітектури й містобудування. Мета цього, по-перше, дати прозорий і прийнятний для кожного громадянина і підприємця план розвитку та забудови міста Черкаси, а по-друге — навести лад у використанні земельних ресурсів міста. Тільки плановий та ефективний підхід до використання землі у місті Черкаси дозволить додатково збільшити доходи бюджету міста і виконати за цей рахунок найгостріші проблемні соціальні роботи в нашому місті, а саме за перші два роки:

— закінчити будівництво славнозвісного каналізаційного колектора;

— відремонтувати магістральні та допоміжні дороги міста, що дозволить розгрузити перевантажені вулиці Смілянську та Сумгаїтську, ввести в експлуатацію вулиці Гагаріна, Героїв Дніпра, Сержанта Жужоми, створити нормальні під’їзди та підходи до пляжних зон відпочинку;

— забезпечити магістральними мережами мікрорайон «Перемога–2», так званий «танкодром»;

— розпочати реформу комунальних служб у спосіб переходу до створення кондомініумів (тобто товариств співвласників будинків та прибудинкових територій), поступову розбудову будинкових і міжбудинкових котелень, впровадження інших технологічних і технічних нововведень задля забезпечення побутових потреб окремої родини й окремого громадянина нашого міста, повного та вчасного отримання ними комунальних послуг.

Щодо соціальної сфери, то соціалістична фракція у міській раді представить на затвердження програму забезпечення житлом соціально незахищених верств нашої громади, окремо такі ж програми щодо пільгового кредитування для вирішення житлових проблем категорії бюджетних працівників, тобто працівників закладів охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення.

Під керівництвом члена першої п’ятірки списку Соціалістичної партії до виборів у міську раду А. В. Паливоди у місті працює програма кредитування молодіжних сімей, яка незабаром буде розширюватись до програми іпотечного кредитування всього працездатного населення нашого міста. І маю надію, що при підтримці громадою міста програмних засад Соціалістичної партії, її кандидатів у депутати міської ради, нового мера, якого презентувала Соціалістична партія в особі В. І. Косьмини, питання забезпечення житлом тих, хто його потребує, буде вирішено у місті як за рахунок бюджету, так і з допомогою та за сприяння міської влади. А важелі для такого сприяння у влади є, потрібні тільки бажання та фахові знання.

Я сподіваюсь, що ті три багатодітні родини, які мешкають у нашому місті поза межами можливостей нормального існування, нарешті будуть забезпечені житлом. Бо прийде нова влада, а брехлива та лицемірна волошинська піде в історію як помилка, як невдалий експеримент.

Соціалісти впевнені — лише чесна влада може забезпечити краще життя кожному! Настав час об’єднати всі здорові сили заради того, аби влада служила нашій громаді, працювала на людей, на їхній добробут уже сьогодні задля впевненості у завтрашньому дні.

У першій п’ятірці до міської ради ми презентуємо Олену Задорожню, фахову освітянку, педагога спеціалізованої школи-інтернату № 14. Вона має депутатський досвід, була депутатом міської ради позаминулого скликання і готова очолити депутатську комісію з питань освіти.

ПАЛИВОДА Олександр Васильович

Заслужений будівельник України, директор регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву

Народився 1960 року. Має за плечима 25-річний досвід роботи в галузі будівництва. Першу спеціальну освіту здобув у Черкаському технікумі електрифікації за спеціальністю технік-будівельник промислового, цивільного і сільськогосподарського будівництва. З 1979 по 1981 рік служив в армії, де вже через півроку став заступником командира взводу в роті зв’язку. Потім майже десять років працював у будівельно-монтажному тресті «Черкасижитлобуд», пройшовши тут усі сходинки професійного росту, відбувшись і як фахівець, і як керівник.

Зовнішній вигляд Черкас у 80-х роках змінювався на очах, і в більшості споруд, що стали окрасою міста, інших об’єктів є чимала частка праці Олександра Паливоди. Тисячі черкасців отримали житло в будинках, що зведені за безпосередньої участі О. Паливоди.

На початку 90-х років Олександр Паливода очолив штаб міського МЖК по будівництву житла. 1988 року Паливода став головою міського МЖК і одним з ініціаторів створення Фонду сприяння молодіжному будівництву. Через рік його призначили директором регіонального управління Державного фонду, за рахунок кредитів якого сотні молодих сімей вже отримали сучасне житло.

Без відриву від виробництва Олександр Паливода закінчив Волинський інститут економіки та менеджменту. Він – член Української спілки ветеранів Афганістану, депутат Черкаської міськради. Є розробником програми «Молодій родині — доступне житло», яка сьогодні реалізується не тільки в Черкасах, а й ще у 8 районах області.

За високий професіоналізм, активну громадську діяльність і вагомий внесок у розбудову будівельної галузі Олександр Паливода удостоєний звання «Заслужений будівельник України».

Виховує сина і доньку. В житті, крім праці, захоплюється йогою.

Олександр ПАЛИВОДА: «Найважливіші життєві питання для кожної людини — це робота і житло»

Як будівельник із болем і тривогою змушений констатувати, що в нашому місті в останні роки склалася майже патова ситуація з будівництвом житла та продажем земельних ділянок. Це не пафосні слова.

Непрозорість рішень міської влади, хитромудрі владні ходи призвели до того, що за вартістю квадратного метра житла Черкаси почали наздоганяти Київ. Це при тому, що заробітна плата у нас набагато менша, ніж у столиці. Нинішня ж міська влада замість того, щоб створити умови для здешевлення житла, продовжує розбазарювати землі на користь деяких «магнатів» та всілякого роду спритників від житлобудування.

У черзі на отримання житла стоять десятки тисяч черкащан.

Особливо актуальними для вирішення житлових проблем, зокрема молоді, мали би бути довгострокові програми кредитування — не тільки державна, але й місцева програма молодіжного житлобудування. Послугами державної програми мають можливість користуватися далеко не всі молоді сім’ї міста й області. Місцева програма молодіжного будівництва хоча й існує, але без належного фінансування. За рахунок коштів

м. Черкаси збудовано і здано в експлуатацію всього три квартири для молодих сімей.

Міською програмою, затвердженою рішенням Черкаської міської ради від 02.06.2003 р. № 3–346, на 2006 рік передбачено 4400 тис. грн., фактично ж рішенням міської ради «Про міський бюджет на 2006 рік» від 25.01.2006 р. на згадані цілі виділено всього 634 тис. грн.

На мій погляд, як фахівця, сьогодні у сфері молодіжного житлобудування існує головна проблема: недостатнє виділення коштів з Держбюджету і відсутність ініціативи з боку місцевої влади щодо фінансування програми забезпечення молоді житлом. Серед шляхів вирішення цієї проблеми на державному рівні дієвим було б розширення кола джерел фактичного фінансування Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву шляхом залучення його до інвестиційних зобов’язань та передачі йому частини новозбудованого житла.

На місцевому рівні – здешевлення будівництва житла як для молодих сімей, так і для всіх категорій населення шляхом добудови об’єктів незавершеного будівництва; подальший розвиток кредитування житлового будівництва шляхом реінвестування повернутих коштів та сплачених відсотків; сприяння подальшому розвитку іпотечного кредитування будівництва житла.

З метою здешевлення житла необхідно щорічно визначати об’єкти незавершеного будівництва житлових будинків та ініціювати передачу власнику об’єкту функцій замовника на їх добудову згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2000 № 168 «Про порядок передачі права на завершення припинених будівництвом об’єктів житла» після визначення економічної привабливості запропонованого проекту.

Щоб здешевити житло та забезпечити енергозбереження у будівництві, при проектуванні потрібно передбачати застосування прогресивних та економічних архітектурно-будівельних матеріалів, а також енергозберігаючих технологій.

Фінансування цієї програми повинне здійснюватися відповідно до законодавства за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів, повернення раніше виданих кредитів та сплати відсотків. Для цього треба також знаходити інші, не заборонені законодавством джерела.

Дуже важливо не допускати подорожчання будівництва через видачу не підтверджених відповідними розрахунками технічних умов на підключення до систем та мереж інженерного забезпечення, а також шляхом віднесення витрат на розвиток інженерної інфраструктури на вартість житла, що будується за рахунок коштів населення. Проект рішення з цього питання уже тричі виносився на розгляд міської ради і, на жаль, кожного разу депутати змушені були констатувати його низький професійний рівень.

Доводиться визнати, що місто сьогодні має неефективну і слабку у професійному сенсі виконавчу владу. Сподіваємось, що 26 березня черкасці зроблять правильний вибір і до влади в місті нарешті прийдуть відповідальні люди, фахівці, яким не байдужі проблеми громади міста, які врешті-решт перейдуть від пустопорожніх словесних декларацій до конкретних дій з вирішення найважливіших для кожної людини життєвих питань — забезпечення житлом і роботою.

ЗАДОРОЖНА Олена Сергіївна

Одна із засновників СПУ на Черкащині. Працює секретарем Черкаського обкому СПУ і вчителем-методистом математики в обласній спеціалізованій школі № 14.

Народилася 5 серпня 1958 року. Закінчила Черкаську ЗОШ № 12. Навчалася в Черкаському державному педагогічному інституті на математичному факультеті. Розпочала трудову діяльність, викладаючи математику в Черкаській школі № 26. З 1982 по 1986 рік працювала секретарем райкому ВЛКСМ, потім була інструктором райкому КПУ.

Обиралася депутатом Черкаської міськради 12-го скликання. Вона — кандидат у депутати до Черкаської міськради за списком СПУ під № 2. Олена Задорожна йде у міську раду зі своєю стратегією розвитку освіти у місті Черкаси

Принципи освітньої політики:

— кожен громадянин повинен бути впевнений, що його уміння будуть потрібні на ринку праці, вміти працювати з новітньою комп’ютерною технікою та технологією, мати умови для навчання на протязі всього життя, набувати знання, необхідні для життя та праці в умовах ринкової економіки.

Пріоритети освітньої політики:

— розподіл відповідальності за сферу освіти між Міністерством освіти та науки України й органами місцевого самоврядування;

— ліквідація монополії держави на визначення освітніх послуг і контроль їх якості. Головною функцією Міністерства освіти і науки повинне стати стратегічне керування галуззю в інтересах усього суспільства;

— впровадження системи підтримки талановитої молоді;

— підтримка дистанційних програм навчання для людей з обмеженими можливостями і зайнятих на виробництвах;

— забезпечення участі громадськості в розробці освітньої політики міста;

— ініціювання від імені міської влади необхідних змін у державній політиці освіти;

— сприяння створенню закладів дошкільного та позашкільного виховання та освіти;

— повернення у міську власність незаконно перепрофільованих дитячих виховних закладів і відновлення їх основної діяльності;

— надання учбовим закладам відповідного матеріального забезпечення на функціональне утримання, ремонт та необхідну реконструкцію;

— наведення ладу у сфері дитячого харчування. Треба покласти край злочинній економії на дітях та їхньому здоров’ї.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 10, 15.03.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 66 хитов: 166
вчера: 691/35747
время генерации: 0.0092589855194092; SQL запросов: 11