Медиагруппа «Антенна»  

Віктор МЕДВЕДЧУК: «Ми є реальними політиками на відміну від багатьох інших»

На минулому тижні Черкащину відвідав один з лідерів опозиційного блоку «Не ТАК!» Віктор Медведчук. Безумовно, один з найяскравіших українських політиків і єдиний, хто відрізняється не тільки стратегічним мисленням, але й готовністю іти до поставленої мети попри будь-які перешкоди. Це він неодноразово довів, працюючи на посадах голови Адміністрації Президента та віце-спікера парламенту. Але сила Медведчука, як виявилося, не у високих посадах, а в тому, що для самоствердження і виконання завдань, які він ставить перед собою і своєю політичною силою, йому не потрібні ніякі посади.

«Помаранчева команда» втягує Україну в НАТО»

«Віктор Ющенко як кандидат у президенти ніколи не говорив, жодного слова не було і в його програмних документах щодо вступу України до НАТО», — констатував Віктор Медведчук на прес-конференції у Черкаському прес-клубі реформ. — І з невідомих причин після виборів нова влада зайняла позицію, яка протирічить думці переважної більшості населення країни щодо вступу до НАТО. За даними Центру Разумкова, ідею вступу України до НАТО підтримують в середньому 12-19 % населення. І знаючи, що більшість громадян України — проти, «помаранчева команда» зробила конкретні кроки по втягуванню України до НАТО.

Крім того, «помаранчева команда» своїми діями заблокувала входження України до ЄЕП, що негативно позначилося на економічному зростанні України. Почали згортатися спільні програми з Росією, Білоруссю та Казахстаном у військово-промисловому комплексі, в космічній галузі, енергетиці, які були спільними для наших країн. Саме з цих причин ми ініціювали проведення всеукраїнського референдуму щодо вступу України до НАТО».

За словами Віктора Медведчука, якщо є вимога не менше 3 мільйонів громадян і зібрані підписи не менше ніж у 2/3 областей, то Президент зобов’язаний призначити всеукраїнський референдум. Нещодавно блок «Не ТАК!» закінчив збір підписів на підтримку всеукраїнського референдуму з питань вступу до НАТО й ЄЕП. Процес збору підписів тривав кілька місяців. По всій Україні було проведено 156 зборів громадян, де обиралися представники ініціативних груп. Участь у цих зборах взяли майже 40 тисяч громадян України. ЦВК зареєструвала 109 ініціативних груп. 47 груп були незареєстровані через задіяний адмінресурс.

«Влада намагалася зірвати підготовку до референдуму по НАТО й ЄЕП»

Зокрема, Віктор Медведчук навів факти, які свідчать про те, що черкаських дільничних інспекторів міліції змушували брати пояснення у людей, які поставили свої підписи на підтримку проведення всеукраїнського референдуму.

Віктор Медведчук відзначив, що залучення міліції стало одним з багатьох важелів адміністративного ресурсу, спрямованого на зрив ініціативи проведення всеукраїнського референдуму, і підкреслив, що опозиційний блок «Не ТАК!» зробить усе від нього залежне для того, щоб референдум був проведений.

«Ми знаємо, що влада, яка всупереч волі українського народу хоче втягти Україну до НАТО, буде всіма силами намагатися перешкодити проведенню всеукраїнського референдуму. Саме тому ми зібрали понад чотири з половиною мільйони підписів, хоча потрібно було тільки три мільони», — заявив Віктор Медведчук.

На Черкащині за ініціювання всеукраїнського референдуму свої підписи поставили 223 тисячі мешканців. За кількістю зібраних підписів Черкаська область посіла 7-8 місце серед інших областей.

«Я зроблю все можливе, щоб провести цей референдум. Я не хочу жити в Україні, яка буде членом НАТО, я хочу жити в країні, яка товаришуватиме з Росією й буде отримувати від цього економічну вигоду», — заявив на прес-конференції Віктор Медведчук.

«2006 рік — це початок стагнації української економіки»

За словами Віктора Медведчука, він не дозволив би собі критикувати владу, якби у країні все залишилося на рівні, який був за влади попередньої, але 2005 рік під керівництвом «помаранчевої команди» був роком, провальним в економіці. «Наслідки від зростання ціни на газ вже зараз відчула вся країна — у першому півріччі зросли ціни на всі товари на

35 %, у другому півріччі Україну очікує падіння економіки. Вже зараз економіка знаходиться на нульовому циклі зростання, а задекларовані «помаранчевою командою» 2,6 % росту ВВП — це «липа» від «помаранчевих». Насправді ріст ВВП від’ємний – мінус 5 %. Ми втратили багато ринків збуту нашої продукції, почали згортатися програми у військово-промисловому комплексі, в космічній галузі, в атомній енергетиці і багатьох інших галузях, які працювали зі спільною економічною вигодою для України, для інших держав. На жаль, почали зупинятися підприємства. Ряд криз, які охарактеризували 2005 рік, починаючи з бензинової, м’ясної, цукрової, молочної, цукрової, знову молочної, і багато інших криз фактично відображають стан речей в державі. І, на наш погляд, існує криза державності України, криза управління, тому що сьогодні влада характеризується непрофесіоналізмом і некомпетентністю», — констатував Віктор Медведчук.

«Все це призвело до того, що сьогодні зовнішня політика, яку диктує «помаранчева» влада, негативно впливає на розвиток держави і, безумовно, відбивається як на рівні життя, так і на рівні добробуту. Саме тому ми ініціювали проведення всеукраїнського референдуму, саме більшість українського народу повинна висловитися, яким шляхом іти Україні. Більше того, ми зайвий раз підтвердили, що ми є реальними політиками і на відміну від багатьох інших, які про це тільки говорять, ми це робимо. Дуже багато зараз політичних сил проводить політику протесту по відношенню України до НАТО. Але лише ми конкретно заявили і намітили шлях, який може реально зупинити процес вступу України до НАТО. Це єдиний шлях, тому що референдум прямої дії, він має вищу юридичну силу. Багато хто говорить сьогодні й про дружбу з Росією, про те, що після виборів домовиться щодо продовження відповідних проектів в рамках ЄЕП, але тільки ми запропонували реальний механізм».

«ПЕРЕТВОРЕННЯ УКРАЇНИ НА ФЕДЕРАЦІЮ ТА РОСІЙСЬКА МОВА ЯК ДЕРЖАВНА — ЦЕ ПЕРЕДВИБОРНІ СПЕКУЛЯЦІЇ»

«Ми проти федералізації, Україна повинна залишатися унітарною державою», — заявив Віктор Медведчук За його словами, підгрунтям для спекуляцій щодо федералізації України стали розкол країни після президентських виборів 2004 року, експлуатація проблеми російської мови та недостача повноважень в органів місцевого самоврядування.

Віктор Медведчук підкреслив, що розширення повноважень органів місцевого самоврядування після повного впровадження політичної реформи створить гідні умови для економічного й культурного розвитку регіонів, що дозволить зняти це питання.

Віктор Медведчук вважає, що проголошувані політиками обіцянки ініціювати федералізацію України після виборів до Верховної Ради в 2006 році є популістськими й не можуть бути реалізовані. За його словами, для цього необхідно, щоб за зміни до Конституції проголосували більш ніж 300 депутатів Верховної Ради, що абсолютно нереально. «Конституційної більшості немає у сьогоднішній Верховній Раді, не буде її і в наступній», — сказав Віктор Медведчук.

— В останньому номері газети «Столичные новости» була оприлюднена інформація, що за кількістю у партійних списках людей, що мають судимість, блок «Не ТАК!» є лідером. Що Ви можете сказати з цього приводу?

— Це повний абсурд. Джерелом цієї інформації є в. о. міністра внутрішніх справ, який постійно чіпає цю тему. Я можу сказати, що у списках до ВР від опозиційного блоку «Не ТАК!» була одна людина, представник РПУ під

№ 264 чи 265, який дійсно мав судимість. Ми про це не знали, він сам подав заяву і був виключений зі списків. Ми подали декілька скарг по відношенню до МВС. ЦВК вже рекомендувала його керівнику не висловлюватися на теми, які порушують права інших людей. У нас є презумпція невинності — людина вважається злочинцем лише за рішенням суду, що вступило в законну силу. Це єдина вимога — іншої немає.

Ще є Цивільний Кодекс. Там сказано, що будь-яка негативна інформація є недостовірною до того часу, поки це не встановлено законом.

У нас є ще декілька людей, які через зведення рахунків «помаранчевої» влади із СДПУ(о) притягаються до відповідальності. Усі ці штучно створені «помаранчевою командою» кримінальні справи шиті білими нитками і є результатом політичних репресій з боку влади. Всі ці справи закінчуються нічим. Не тому, що «помаранчева» влада є некомпетентною, а тому що ці звинувачення надумані. «Помаранчеві» почали зводити рахунки з тими, хто з ними боровся. Соціал-демократи боролися і будуть боротися з «помаранчевими».

— Кого Ви вважаєте своїми основними конкурентами на цих виборах?

— На виборах 45 суб’єктів виборчої кампанії, так от 44 — наші конкуренти, всі без винятку.

— Із ким Ви схильні створювати коаліцію в майбутньому парламенті?

— Ми ніколи не будемо в коаліції з «помаранчевими». Ми не підписували меморандуму й не будемо ніколи його підписувати.

— Вікторе Володимировичу, поясніть, будь ласка, як сталося, що працюючи головою Адміністрації Президента, Ви заслужили славу демона української політики, перебравши на себе велику частину негативного ставлення українців до режиму Кучми, і при цьому навіть не намагалися корегувати свій імідж?

— Коли я пішов працювати головою адміністрації, у мене була мета провести політичну реформу. Якщо не буде змінена система влади, в Україні нічого на краще не зміниться. Був розповсюдженим термін «режим Кучми», зараз з’явився новий — «режим Ющенка». Якщо той термін створювався майже 10 років, то цей — за рік. Я пішов працювати в адміністрацію для того, щоб не було «режимів». Ми взяли досвід цивілізованих демократій, де дійсно існує правове суспільство й побудували механізм, що може бути застосований в Україні. Це було наше головне завдання, а не «відгавкуватися» від обвинувачень опозиції. Опозиція правильно обрала об’єкт для війни. І 2,5 року ставила умови Кучмі про те, що вони будуть підтримувати його, якщо він усуне Медведчука. Уперше це пролунало через півроку після мого приходу в адміністрацію (події вересня – жовтня 2002 року). Я сказав Кучмі: «Ви вирішуйте так, як вам треба і як треба Україні». Зі знаходженням заняття проблем у мене ніколи не було й ніколи не буде. Мені однаково, як успішно займалася опозиція «демонізацією» мого образа. Хоча я й члени моєї команди розуміємо, що цей негатив працює проти партії та її авторитету. Але завдання ми поставили інше і ми його виконаємо. Я й моя команда на це пішли свідомо. Боротьба з «Нашою Україною» і з націоналістами почалася ще у ВР, коли я був заступником голови. Якби мені довелося прожити цей період життя знову, я б був таким самим. Може, у якихось питаннях розумнішим або мудрішим, але те, що я був би таким же принциповим і послідовним, — це точно!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 10, 15.03.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 227 хитов: 2127
вчера: 1104/17961
время генерации: 0.022866010665894; SQL запросов: 11