Медиагруппа «Антенна»  

Кругообіг води у Шполі, або Велика проблема маленького міста

Наталія РАТУШНА# 49, 14.12.2005

Проблема з водопостачанням та водовідведенням у м. Шпола існує досить давно. Ще за радянських часів за містом почали будувати очисні споруди. Будівництво розтягнулося на довгі роки. Повільно, майже десять років, але роботи таки велися. У 1993 році фінансування припинилося зовсім. І процес пішов у зворотному напрямку. Тепер більш ніж десятиріччя руйнувалося те, що з такими потугами будувалося. Сьогодні каналізаційні очисні споруди, а вірніше те, що від них залишилося, реконструкції не підлягає.

Що ж мають шполяни, крім руїн? А мають вони те, що у районному центрі, мало того, у географічному центрі України у двадцять першому столітті багатоповерхові житлові будинки, об’єкти соціальної сфери та більшість промислових підприємств каналізовані на вигрібні ями. Кожного дня дві асенізаційні машини «Шполянського підприємства теплових мереж» (ГАЗ–53 ємністю 5 куб. м та КамАЗ — 10 куб. м) з ранку до ночі, як оті в’ючні мули, вивозять рідкі нечистоти з міста. А у Шполі, до речі, проживають 19 тисяч мешканців, які використовують у побуті за добу 649 куб. м води, що перетворюються на стоки. Дві ж машини вивозять на поля фільтрації лише 72 куб. м стічних вод.

Де ж дівається решта, спитаєте ви? Мабуть, не треба мати сім царів у голові, щоб збагнути, де саме течуть каламутні води. А течуть вони вулицями міста та підживлюють річку Шполка, щоб, не дай Бог, не зміліла. Не обминають вони і шполянські криниці, бо тут є де розгулятися — працьовиті мешканці накопали їх аж 6160 (хоча жодного дозволу на копання криниць останніми роками місцеві органи влади не видавали). Оскільки районний центр знаходиться у низині, водоносні підземні шари, з яких наповнюються криниці, залягають на невеликій глибині, тому існує дуже великий ризик попадання стічних вод саме у природні джерела. До того ж більшість шполян мешкає у приватному секторі, і в кожному дворі є своя вигрібна яма. А за новими шполянськими технологіями будуються вони зі зношених автопокришок. Таке собі «ноу-хау», яке утримувати рідину ну ніяк не спроможне. Отакий кругообіг води: що вилили, те й випили...

Обурені погіршенням екологічної ситуації в місті, шполяни пишуть в усі інстанції, починаючи з місцевої влади й аж до Кабміну. Одні хочуть мати чисту воду і чисте повітря, інші теж хочуть цього, але без сусідства з очисними спорудами. До якого знаменника дійдуть — покаже час. Та чи є у нас той час?..

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 49, 14.12.2005
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 928 хитов: 25219
вчера: 886/18995
время генерации: 0.012948989868164; SQL запросов: 11