Медиагруппа «Антенна»  

«Теплокомуненерго» прикупило міні-ТЕЦ для власних потреб

На комунальному підприємстві «Черкаситеплокомуненерго» введено в дію найпотужнішу в Україні газопоршневу когенераційну установку.

Найсучасніше обладнання всесвітньо відомої чеської фірми «Катерпіллер» дає можливість максимально використовувати спалюваний газ — на виробництво й електроенергії, й тепла. Коефіцієнт корисної дії цієї міні-ТЕЦ 87 відсотків — у 1,5-2 рази вищий, ніж на традиційних електростанціях. Досі «Теплокомуненерго» закуповувало електроенергію по 34 копійки за один кіловат. Тепер вартість електроенергії власного виробництва — лише 10 копійок за кіловат. Тож нова установка має окупитися всього за два-три роки, тоді як термін окупності великих електростанцій становить не менше 15 років.

Заступник голови Державного комітету з питань житлово-комунального господарства Олексій Соколов, який взяв участь в урочистому запуску установки, відзначив:

— Переконаний, що витрати на установку цілком виправдані. Це дозволить, як мінімум, не піднімати тарифи на тепло, які в Черкасах чи не найнижчі в Україні — всього 83 копійки за квадратний метр. Врахуйте, що в нашій країні затрати на виробництво теплової енергії у 2-4 рази більші, ніж у Європі. А вартість енергоносіїв, особливо газу, постійно і помітно зростає. Черкаська новинка — важливий крок у справі впровадження енергозберігаючих технологій, без інтенсивного застосування яких нашій державі просто не обійтись.

Вироблені і тепло, й електроенергія поки що використовуватимуться лише для власних потреб підприємства. Але є перспектива. Як запевнив директор «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір, ця установка — лише перша ластівка. На підприємстві розроблено програму спорудження ще кількох таких міні-ТЕЦ.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 49, 14.12.2005
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 928 хитов: 25443
вчера: 886/18995
время генерации: 0.013668060302734; SQL запросов: 11