Медиагруппа «Антенна»  

Закриття заводу «Хімволокно» — гуманітарна катастрофа


Нещодавно в незалежному прес-центрі «Черкаський вибір – 2006» була представлена нова громадська організація «АЗІМ – Черкаси». Повна назва: Асоціація захисту інтересів мешканців м. Черкаси. Очолює асоціацію депутат Черкаської міськради Ігор Приходько. До її складу входять уже 2 тисячі мешканців міста, більшість із них — працівники ВАТ «Черкаське хімволокно». За словами керівника асоціації Ігоря Приходько, ця громадська організація створена для захисту інтересів її членів у побутовій сфері, насамперед у розв’язанні житлової проблеми.

Зараз «АЗІМ–Черкаси» переймається долею працівників заводу хімволокна, який, як відомо, збираються закрити, залишивши без роботи 3,5 тисячі чоловік. Із цього приводу «АЗІМ–Черкаси» виступила на засіданні прес-центру із заявою. В ній, зокрема, йдеться про те, що працівників заводу масово звільняють або примушують писати заяви про звільнення за власним бажанням, не обіцяючи взамін нічого, крім копійок у вигляді мізерної компенсації. Серед працівників переважна більшість жінок, які не мають жодної перспективи на подальше працевлаштування. Багато з них проживають у гуртожитках заводу і залишаються без постійного даху над головою, маючи на руках дітей і підірване виснажливою і небезпечною працею здоров’я.

Із закриттям заводу багато втрачають не тільки його працівники, а й усе місто: вчителі і медики, торговці, транспортники, комунальники. Частка заводу у промисловому потенціалі м. Черкаси становила 14,5%, і він був одним з основних бюджетоутворюючих підприємств не тільки міста, а й області. Інформація щодо реальних причин припинення виробництва суперечлива, а посилання на його збитковість і неконкурентноздатність продукції викликає сумніви. Завод був побудований на державні кошти, у 1994 році зазнав приватизації і після нещадної експлуатації без суттєвого поновлення і модернізації технологічного обладнання став у 2005 році перед реальною загрозою закриття.

Члени асоціації вважають, що за масштабами соціальної трагедії та її негативними наслідками закриття заводу повинне бути уподібнене до гуманітарної катастрофи регіонального масштабу. Ні влада, ні профспілки не готові до приборкання хвилі соціальної кризи такого масштабу.

Тому, сподіваючись на солідарну підтримку всіх мешканців міста Черкаси, члени асоціації вимагають від влади усіх рівнів:

— Передбачити в бюджетах всіх рівнів на 2006 рік виплату одноразової матеріальної допомоги всім потерпілим від закриття заводу, і в першу чергу сім’ям з неповнолітніми дітьми, на рівні не менше місячного прожиткового мінімуму на кожну людину.

— Створити комісію за участю представників виконавчої влади, депутатів всіх рівнів, профспілок, представників адміністрації заводу і власників для з’ясування і оприлюднення реальних причин закриття виробництва і багаторічної збитковості заводу; запропонувати комісії звернутися у разі необхідності до прокуратури, податкової адміністрації, правоохоронних органів для отримання необхідної бухгалтерської і фінансової звітності, економічної інформації про стан світового ринку відповідної сировини і хімічної продукції.

— З метою заспокоєння людей і приборкання панічних настроїв зобов’язати керівників відповідних державних установ взяти під свій контроль і виступити гарантом у постановці на облік в Центрі зайнятості всіх звільнених із заводу хімволокна працівників.

— Розглянути пропозиції громадської організації «АЗІМ – Черкаси» щодо процесу передачі всіх відомчих гуртожитків, розташованих на території міста й області, у комунальну власність з наступною приватизацією житла його мешканцями, а також забезпечити належне бюджетне фінансування цього процесу.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 44, 09.11.2005
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 194 хитов: 1783
вчера: 1104/17961
время генерации: 0.037904024124146; SQL запросов: 11