Медиагруппа «Антенна»  

Чи потрібні такі «лідери» профспілкам?

Пропрацювавши понад 25 років у профспілках, з повною відповідальністю стверджую: якби всім більш ніж трьохстам тисячам членів профспілки, яких об’єднує Федерація профспілок Черкаської області, очолювана головою Віталієм Товстоп’ятом, водночас стало відомо, на які цілі використовуються членські профспілкові внески, утримані з їх кровних, зароблених потом і мозолями зарплат, куди поділось профспілкове майно, яке збиралось силами і коштами не одного покоління і яке вмить було розпродане профспілковими лідерами-«нуворишами» за сміхотворними цінами без дозволу на те профспілкової громади, — наступного ж дня профспілкові лави розтанули б, як сніг в літню спеку, змивши при цьому з керівних посад цих так званих «лідерів» трудових мас.

А поки з гіркотою і сумом доводиться констатувати, що профспілкові лави зменшуються щороку на 25 тисяч членів.

З наближенням чергової обласної профспілкової звітно-виборної конференції, відчуваючи нестримне бажання вчетверте, ще на 5 років присмоктатись до профспілкового «корита», голова ФПО згадав, що найкращий захист — це напад. Тому, зібравши 11.08.05 р. президію і скориставшись більшістю своїх «вірнопідданих» вирішив нанести удар і кинути тінь на ревізійну комісію Федерації профспілок України в особі в.о. голови КРК ФПУ М.І. Зігури та члена комісії Л.Г. Сич. Саме вони на відміну від керівництва ФПУ знайшли в собі мужність викрити незаконну оборудку Товстоп’ята, який продав чотириповерхове приміщення профкурсів по вул. Благовісній, 130 у м. Черкаси. А за це необхідно відповідати — як мінімум, добровільно піти у відставку з посади. Ця історія була детально викладена на сторінках газет, а також у виступах членів ради ФПО 25.01.05 р., на засіданні якої Товстоп’яту було висловлено недовіру і запропоновано скласти повноваження. Але головуюча на цьому зібранні його заступник Т. Хоменко, так вдало зрежисувала цей спектакль, що проект альтернативної постанови взагалі не був поставлений на голосування, а стенограма самого засідання настільки сфальсифікована, що цей факт зараз розглядається у Соснівському райсуді.

Шість членів президії, голів обкомів профспілки, зокрема обкому профспілки держустанов (К. Кучугурна), освіти і науки (О. Жалдак), хімічної і нафтохімічної галузей

(Є. Кохан) та інші, які представляють інтереси майже 60% членів ФПО, виступили з рішучим протестом і осудом дій пана Товстоп’ята щодо незаконного розбазарювання профспілкового майна, але той просто проігнорував цей факт, назвавши їх «купкою аферистів», які забажали скинути його з насидженого місця.

Не влаштувала голову ФПО і перевірка з боку Контрольно-ревізійної комісії Федерації профспілок України, а тому більшість членів вищезгаданої президії на чолі з Товстоп’ятом постановила визнати цю перевірку безпідставною, а самих перевіряючих і в. о. голови КРК ФПУ М. І. Зігуру заочно оголосила «персонами нон-грата».

Але голові ФПО варто нагадати Статут Федерації від 15.02.2000 р., в якому, зокрема, говориться, що ревізійна комісія незалежна в своїй діяльності, обирається конференцією і лише їй підзвітна, і ніякі члени президії не вправі виносити рішення і диктувати ревкомісії, що вона вправі робити, а що ні. Свою «власну» ревкомісію Товстоп’ят підім’яв під себе (до речі, я теж її член, а він впродовж останніх трьох років намагається вивести мене з її складу), вона не провела жодної об’єктивної перевірки фінансово-господарської діяльності, оскільки це не в інтересах голови ФПО.

Про це йому нагадали деякі голови галузевих комітетів на черговому засіданні ради ФПО, де обговорювалось питання про використання профспілкового майна.

За чотири роки, всупереч п. 6.4.13 Статуту, на розгляд ради ФПО жодного разу не виносився і не затверджувався бюджет ФПО; 16 легкових автомобілів Товстоп’ят списав і реалізував одноосібно, в тому числі він продав легковий автомобіль свого заступника Т.Хоменка за 1068 грн.; приміщення профспілкових курсів площею 2217 кв. м всупереч п.10.5 Статуту було продане без конкурсу за 628402 грн. — це майже втричі менше за його ринкову вартість; сумнівною була й реалізація цілісного майнового комплексу відділення «Прохорівка» на 120 сезонних ліжок, розташованого в Канівському районі дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Жовтень». Хіба це не злочин перед членами профспілок всієї області?

І за всі ці та інші діяння колишній президент Кучма удостоїв Товстоп’ята звання «Заслужений соціальний працівник»!

Профспілкові діячі меншого калібру — колишній голова обкому профспілки харчової промисловості та нинішня керівник цієї ж профспілки за людські копійки обзавелись престижною іномаркою «Опель-Омега» вартістю 52,5 тис.грн., мобільними телефонами, середньомісячною зарплатнею понад дві тисячі гривень, тобто перетворили профспілку у «сімейну вотчину».

По результатам перевірки цих та інших фактів прокуратура м.Черкаси ще 19.02.2004 року порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального Кодексу України щодо службових осіб Черкаського обкому профспілки працівників харчової промисловості. Зараз цю справу розглядає суд Соснівського району м. Черкаси (суддя Євтушенко).

Як такі, пробачте на слові, профспілкові функціонери будуть відстоювати інтереси рядових членів профспілки? Проте, їх власне і не вчили думати. Вони звикли чекати на команди своїх проводирів.

Сьогодні вони ще формально «діють», поки є що допродувати, адже в переважній більшості вони керуються принципом: на наш вік вистачить. Їх марно закликати до чесного служіння людям. Треба створювати профспілки з новою ідеологією, обирати справжніх лідерів профспілкових мас, які б на ділі відстоювали інтереси спілчан з незалежних позицій.

Володимир ВАСИЛЬЧЕНКО,
член ревізійної комісії
Федерації профспілок Черкаської області

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 42, 26.10.2005
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 314 хитов: 19008
вчера: 678/49777
время генерации: 0.035230159759521; SQL запросов: 11