Медиагруппа «Антенна»  

АМБРО3ІЯ ПОЛИНОЛИСТА — НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР’ЯН

Батьківщина амброзії полинолистої — північна Америка. На Україні амброзія виявлена у 20 областях, але її потенційний ареал охоплює практично всю територію України.

Засмічує вона yci польові культури, сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки та пасовища, пустирі та інші необроблювані землі.

Амброзія полинолиста — однорічна яра рослина, за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розміром i формою листків нагадує полин гіркий (звідки i назва — полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 2–2,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 метрів. Стебло i листя опушені. Амброзія — однодомна рослина, має одностатеві чоловічі i жіночі квітки. Рідко зустрічаються одностатеві рослини лише з жіночими квітками. Чоловічі квітки жовтого кольору зібрані в колосоподібні суцвіття на вершинах гілок, кошики з жіночими квітками розміщені в пазухах вepxнix листків.

Насіння амброзії — несправжній плід оберненояйцеподібної форми із 5–10 шипами навколо верхньої частини i одним більшим в центрі. Розмножується амброзія насінням, яке утворює у великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30–40 тис. насінин, a окремі екземпляри — до 80–100 тис. Насіння амброзії зберігає схожість в грунті до 40 років. Надмірно висушує i виснажує грунти, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть.

УВАГА!

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, а це в кліматичних умовах України — із середини липня до настання ociннix заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання — амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка). Пилок амброзії, попадаючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зip, підвищує температуру тіла: різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до нападів бронхіальної астми.

В умовах нашої місцевості ефективними способами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами (по узгодженню із санепідемстанцією), виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння.

У разі виявлення амброзії полинолистої повідомляйте Держінспекцію з карантину рослин за телефонами: (0472)32-89-92, 32-89-93, 32-89-94, 32-89-95.

Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої як для сільського господарства, так i для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з важливих i першочергових завдань ycіx землекористувачів. Невиконання приписів державної служби з карантину рослин щодо знищення амброзії полинолистої тягне за собою накладення штрафу як на посадових осіб, так i на громадян згідно зі статтею 238 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 35, 07.09.2005
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 477 хитов: 14644
вчера: 723/26554
время генерации: 0.30925512313843; SQL запросов: 11