Медиагруппа «Антенна»  

Захворювання людей на лейкоз не передбачено інструкцією

Головний державний інспектор ветеринарної медицини Золотоніського району В.Ю.Вовк надіслав редакції «Антенны» спростування.

«В №9 (203) від 6-17.03.2002 р. було опубліковано матеріал під назвою: «Молоко коров, больных лейкозом, поступило в продажу», в якому іде мова, що на фермі ВАТ «Русь» с. Гельмязів Золотоніського району перебуває 68 гематологічно хворих корів, молоко від яких реалізували на Золотоніський маслоробний комбінат, чим спричинили поширення епізоотії і створили реальну загрозу захворювання людей на інфекційні хвороби.

Доводимо до Вашого відому, що, згідно «Інструкції по профілактиці та оздоровленню великої рогатої худоби від лейкозу», затвердженої Головним управлінням ветеринарної медицини з державною ветеринарною інспекцією 28.09.1992 р. №15-15/220 пункт 1.3, вказано: «До вірусу лейкозу великої рогатої худоби сприйнятливі: велика рогата худоба, вівці, кози, свині, кролі, миші незалежно від породи, віку і продуктивності».

Про захворювання людей в діючій інструкції мова не ведеться.

Просимо Вас, з метою роз’яснення та заспокоєння читачів Вашої газети, опублікувати витяг з інструкції, тому що пішли масові звернення людей в медичні та ветеринарні установи», — йдеться в листі головного державного інспектора ветеринарної медицини Золотоніського району.

Ми ж, в свою чергу, хочемо додати: мова в «Інструкції» також йде про те, що при перевищенні 6% захворюваності у стаді корів хворі тварини підлягають забою та захороненню в скотомогильнику. Чи було це зроблено? Мабуть, що ні.

А ось яку думку висловила лікар-гематолог Черкаського онкодиспансера Наталія Стрембицька, до якої ми звернулись по коментарі. «Природа походження такого захворювання, як рак, ще до кінця не вивчена. Ми притримуємось вірусної теорії, і я не буду на сто відсотків стверджувати, що вживання молока від гематологічно хворих корів обов’язково призведе до захворювання людей», — каже лікар. І додає: «Але дотримуватись усіх засобів безпеки, у тому числі — епідеміологічної, обов’язково потрібно».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 14, 10.04.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 197 хитов: 2532
вчера: 653/28380
время генерации: 0.095547914505005; SQL запросов: 11