Медиагруппа «Антенна»  

Павло Лазаренко: Маємо щастя — Кучму і Конституцію

Іван СІЧОВИК# 25, 26.06.2002

Пригадується спекотний червень 1996-го року. Тоді до Черкас у повному складі прибув уряд України на чолі з найближчим у той час соратником президента Павлом Лазаренком. У заповненому вщерть чиновним людом Палаці «Дружба народів» проходило розширене засідання Кабінету міністрів, на якому розглядалась чергова програма виходу України з кризи, шляхи подальшого втілення в життя «доленосних» кучмівських реформ, яким, як відомо, «альтернативи немає».

Коли президія у партикулярних піджаках і тугих краватках зайняла місця на сцені, Павло Іванович демократично зняв піджака, повісив його на спинку стільця, послабив вузол на краватці, енергійним рухом підсмикнув рукави білосніжної сорочки і з патетикою у владнім голосі привітав присутніх з прийняттям Конституції, яке мало місце минулої ночі. Побіжно згадавши парламент, він розсипався дифірамбами на адресу Кучми, без якого ми нібито не мали б такого щастя, як Основний Закон. Зала дружно підхопилась і, стоячи, довго аплодувала, вигукувала здравиці.

Минули роки, аж цілих шість. І от сьогодні пересічний українець з гіркотою запитує себе: «А що то за диво — Конституція, що я, сірий, маю від неї, якщо все те, що вона мені нібито гарантує, по суті є фікцією, пустим звуком?!»

Аби нас не звинуватили у замахові на авторитет Основного Закону, розглянемо кілька його чільних положень і порівняємо їх з реаліями нинішнього українського суспільства, які спричинила діяльність, а вірніше, бездіяльність зверхників правлячого режиму.

Стаття 27: «Кожна людина має невід’ємне право на життя, обов’язок держави — захищати життя людини». Ілюстрацією до цього конституційного положення може бути обезглавлене тіло Георгія Гонгадзе на фоні портретів М.Потебенька і Ю.Кравченка, обов’язково у генеральських мундирах.

Стаття 43: «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею». Хай утішаться цим правом мільйони наших співгромадян, яких викинули за прохідні мертвих заводів і фабрик, а також сотні тисяч тих, хто заробляє на шматок хліба в Росії, Польщі, Італії, Португалії, Іспанії... Так, «нашого цвіту — по всьому світу».

Стаття 46: «Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом». Цю статтю Конституції ми пропонуємо пенсіонерам вивчити напам’ять і декламувати її на повний голос щоразу при отриманні реальної пенсії, якої ледь вистачає на хліб та воду.

Не будемо ятрити душі читачам нагадуванням про їхнє конституційне право отримувати безоплатно медичне обслуговування і освіту — вони і так щодня відчувають ілюзорність усього цього.

Мабуть, відповідь на риторичне Шевченкове запитання: «А чи діждемось Вашингтона з новим і праведним законом?» — ми отримаємо ще дуже нескоро. Бо нинішні наші вожді до рівня уславленого американського президента явно не дотягують. Та цур їм! — як кажуть у народі.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 25, 26.06.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 364 хитов: 17208
вчера: 638/58805
время генерации: 0.050423860549927; SQL запросов: 11