Медиагруппа «Антенна»  

Цілком таємно,
або Не треба наводити тінь на український пенсійний плетінь!

Юрій Соломатін,
народний депутат України
# 1, 12.01.2005

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 4 березня 2004 року № 1572 – ІV у квітні минулого року відбувся День Уряду України, на якому розглядалося питання «Про сучасний стан пенсійного забезпечення та впровадження пенсійного страхування в Україні». Уряд подав до Верховної Ради належні інформаційні матеріали, які мали на меті довести неухильне зростання турботи «рідної капіталістичної партії» про добробут пенсіонерів. Навколо старої системи пенсійного забезпечення, яку ринкові «реформатори» самовпевнено кваліфікують як «радянську зрівнялівку» та на законодавчому рівні замінили «на більш цивілізовану» систему пенсійного страхування (до чого руку приклали і пропрезидентські «більшовики», і буржуазна опозиція разом із соціалістами), нагромаджено велику купу міфів і табу. Насправді ж старанно приховується те, що час розхапування загальнонародної власності практично вже закінчився і зараз вдало здійснюється перехід до обідралівки найбільш знедолених. На цьому шляху палкі прихильники буржуазної Батьківщини і месіанські захисники капіталістичної Вітчизни створили один з міфів про те, що всі біди пенсіонерського загалу начебто можна вирішити за рахунок врегулювання співвідношення між мінімальною для загалу і шалено високою для держслужбовців пенсіями. Чи так воно є насправді? У кожної медалі є два боки: лицевий та зворотний. Зазирнімо на зворотний бік, котрий старанно приховується. Відшукати тут правду можна лише на підставі ФАКТІВ. А вони, за офіційними даними Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, такі.

Факт № 1.

Всього в Україні 13, 7 млн. пенсіонерів, середня пенсія котрих до початку виборчих перегонів–2004 разом з цільовою грошовою допомогою та з урахуванням інфляції складає 182 гривні, тобто лише близько 50% від затвердженого законом прожиткового мінімуму. Напередодні фінішування виборчої кампанії урядом Януковича–Азарова пенсія була підтягнута до прожиткового мінімуму. Дай їм Боже!

Факт № 2.

На цьому жалюгідному тлі дуже багато розмов точиться навколо шалених пенсій державних службовців, при цьому насамперед і особливо люто наголошується про пенсії народних депутатів України. Чи не є тут певного політичного підтексту? Дійсно, вони не маленькі, але, якщо позбавити ці обидві категорії таких пенсій взагалі, чи вирішить це проблему підвищення пенсій для пересічного пенсіонера? І взагалі, якими вони є у порівнянні з доходами сучасної української буржуазії?

За офіційними даними, пенсії понад 1500 гривень на місяць в Україні отримують 3754 пенсіонери (з них колишніх депутатів близько 500, тобто 15%), які складають 0,03% від пенсіонерського загалу, а призначені їм пенсії — 0,3% від загальних виплат.

Факт № 3.

Але з річним доходом від 5 до 50 тисяч гривень в Україні вже налічується майже 4 млн. платників податків, їх сукупний річний доход — близько 36 млрд. гривень, що складає 49% від сукупного річного доходу всіх платників! Саме це старанно замовчується, навіть приховується.

Тому постійні «наїзди» на народних депутатів України за їх шалені, з точки зору «маленького українця», зарплати і пенсії спрямовані, насамперед, не стільки на тих 350 депутатів – мільйонерів (з них все це як з гуски вода!), а на тих 100 дійсно народних депутатів, котрі на цю зарплату не лише утримують власну родину, а певну частку її спрямовують на загальнопартійну справу.

Факт № 4.

Неважко підрахувати: якщо, умовно кажучи, взагалі позбавити пенсій цю елітарну, з точки зору пересічного українця, категорію пенсіонерів, то для всього пенсіонерського загалу виплати виростуть лише ... на 5 копійок! Тому питання про співвідношення пенсій для «маленького українця» і для чиновника має, насамперед, політичний і моральний, а не прагматичний вимір, не тут слід шукати джерело підвищення пенсіонерського добробуту.

Факт № 5.

Уважний читач відмітить у за-пропонованій таблиці якийсь підозрілий стрибок у кількості пенсіонерів і відсотках виплат в інтервалі пенсій від 500 до 1000 гривень. Саме цей стрибок засвідчує пенсійні переваги державного чиновництва усіх категорій, саме тут зосередився при виході на пенсію Його Величність Державний Бюрократ (233921 чол., або 1,7%, із середньою пенсією 642 гривні). Колишнє чиновництво вищої категорії з середньою пенсією 1163 гривні — це 13228 чол., тобто 0,1% від пенсіонерського загалу. Якщо умовно позбавити пенсій і ці дві категорії пенсіонерів, що отримає від цього пенсіонерський загал? Простий підрахунок засвідчує: пенсії підвищаться на ... 3 гривні! Отож з прагматичної точки зору джерела підвищення пенсій для знедолених слід відшукувати не тільки і не стільки тут, у перерозподілі між занадто високими, з моральної точки зору, і надто низькими пенсіями.

Факт № 6.

Додаткові джерела надходжень до Пенсійного Фонду України насамперед слід шукати у надприбутках сучасної буржуазії – «жирних котів» — заради збільшення його хоча б удвічі, тобто до 50 млрд. гривень. Чи є реальним таке завдання? Згадаймо либонь усім відому тезу про те, що в «тіні» економіки України обертається ще один її річний державний бюджет.

З урахуванням викладеного саме так формулювала це завдання фракція комуністів ще у 1999 році, коли її представники в Комітеті з питань пенсіонерів, ветеранів та інвалідів опрацювали та внесли на розгляд Верховної Ради України законопроект про підвищення середньої пенсії в 2 рази з тим, щоб вона складала не менш 2/3 від прожиткового мінімуму.

Подальша доля цього законопроекту була гіркою: після ухвалення Верховною Радою президент наклав на нього вето, яке так і не вдалося подолати. Як додаткові джерела надходжень до Пенсійного фонду пропонувалося спрямувати до нього надприбутки з «нафтогазової труби», кошти від повернення державної монополії на повністю приватизоване зараз алкогольно–тютюнове виробництво тощо.

Факт № 7.

В Україні зараз налічується 2059 мільйонерів з річними доходами від 0,5 до 5 млн. грн. (в середньому 1,1 млн. грн.) і вже є 122 людини з доходами більш 5 млн. гривень (в середньому 17 млн. грн.). А у Верховній Раді України їх кількість, порівняно з попереднім скликанням, збільшилася в ТРИ рази і сягнула 300! Хто їх обрав туди? Питання риторичне! А в цілому 4 з 23 мільйонів платників податків отримують доход 47 млрд. грн., що складає 60% від його загальної суми. «Жирні коти» завдяки пільговій для них системі оподаткування продовжують «злизувати вершки», коли і слюсарі, і мільйонери сплачують однаковий податок – 13%. Чи не саме тут слід насамперед шукати гроші для збільшення надходжень до Пенсійного фонду та різних програм соціального спрямування? Питання риторичне.

Факт № 8.

Його Величність Капітал та буржуазна влада, яка ним контролюється, не побажали поділитися надприбутками зі знедоленим народом, а підкинули йому чергову «дурку» під назвою «пенсійна реформа», на котру він в черговий раз купився. Буржуазні ідеологи «пенсійної реформи», ці політичні наперсточники, хотіли начебто відійти від ганебної радянської «зрівнялівки» та «чесно» врахувати трудовий стаж і найвигідніший для обчислення пенсії 5-річний період з найбільшою зарплатою, а насправді примусили знедолених людей перетягувати діряву ковдру пенсійного бюджету з бідного на ще біднішого!

Як наслідок, 70% пенсіонерів отримали «підвищення» пенсії від 1 до 5 гривень. Люді обурені тим, що начебто «наша» влада в черговий раз їх ошукала. Але, на превеликий жаль, знов не зрозуміли, що це не їх, а БУРЖУАЗНА ВЛАДА, яка інак-шою бути за визначенням не може, бо вона, насамперед, прислуговує Його Величності Капіталу. Саме про це йшлося в моїй публікації «А де ж гроші, Вітю?» («Комуніст», № 25/652, 31 березня 2004 року), в якій викладалися офіційні дані про доходи української буржуазії, яка вже зміцнилася і навіть «оборзела».

Тому хочу дати пораду знедоленому люду: захищайтеся! Будьте гідними високого звання громадянина України! Навіть за буржуазно-демократичною Конституцією України єдиним джерелом влади є НАРОД. Ніхто, крім вас самих, від свавілля цієї БУРЖУАЗНОЇ ВЛАДИ в цій капіталістичній Вітчизні вас не захистить!

Факт № 9.

На жаль, капіталісти, як вітчизняні, так і всіх країн, поки об’єднуються заради захисту своїх інтересів набагато швидше й ефективніше, ніж пролетарі та знедолені! Народ мовчить... Допоки?

Факт № 10.

На президентських виборах–2004 буржуазні політичні наперсточники знов ошукали довірливий український народ. Найвища в державі посада Президента України перейшла з рук представника одних олігархів, які прокралися, до рук представника других, начебто більш цивілізованих і чесних олігархів. Розплачуватися за таку свою довірливість буде, на жаль, сам український народ.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 1, 12.01.2005
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 547 хитов: 22492
вчера: 634/35795
время генерации: 0.029361963272095; SQL запросов: 11