Медиагруппа «Антенна»  

Рятувальники готуються до паводку

Про це на прес-конференції, присвяченій підготовці до дій у разі паводків, льодоходів та повеней, повідомив журналістам начальник головного управління МНС України у Черкаській області Сергій Биков.

У зоні можливих підтоплень у нас знаходяться 25 водосховищ, 63 гідротехнічні споруди, 140 меліоративних систем.

Зі слів головного рятувальника області, за довгостроковим прогнозом, сніг на території області буде танути повільно, тож повінь 2005 року буде розтягнута у часі й, вочевидь, близькою до середніх показників.

Але незважаючи на те, що очікується незагрозлива повінь, МНС перевірило виконання плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств щодо підготовки до дій під час паводків, льодоходів та повеней.

Під час зустрічі Сергій Биков відповів на ряд запитань.

— Яким чином Головне управління планує реагувати на можливе ускладнення обстановки з паводком?

— При райдержадміністраціях і міськвиконкомах області створені 140 штабів з безпечного пропуску паводку, льодоходу та повені. Передбачена організація цілодобового чергування у разі змін паводкової ситуації.

63 мобільні групи ведуть регулярні спостереження за гідрологічним і льодовим режимом річок. Перевірена готовність гідрометричних споруд, приладів, пристроїв та обладнання на водомірних постах, де здійснюється гідрологічне спостереження за ситуацією.

Приведені у повну готовність 8 метеостанцій і 24 пункти мережі спостереження та лабораторного контролю.

— Скільки населених пунктів та населення може потрапити до зони підтоплення?

— Як я вже сказав, ми постійно відслідковуємо й аналізуємо паводкову ситуацію. Згідно з нашими розрахунками, площа ймовірного підтоплення може скласти 673 кв. км, кількість населення у зоні паводку може сягнути 37715 людей.

У разі потреби для допомоги потерпілим ми можемо задіяти 228 різних плавзасобів, з них 96 баркасів, 90 моторних човнів, три теплоходи. До того ж кожен пожежний автомобіль укомплектовано надувними човнами, які також будуть використані.

— Чи існує загроза підтоплення об’єктів життєзабезпечення або потенційно небезпечних об’єктів?

— До зони паводку можуть потрапити 162 об’єкти. Складів збереження пестицидів чи отрутохімікатів серед них немає, як немає і потенційно небезпечних об’єктів. Є об’єкти енергетики, зв’язку, лікарні, але евакуації із зони підтоплення підлягають лише 87 з них.

— Чи достатня кількість техніки та технічних засобів для ефективних дій рятувальників?

— У разі потреби будуть задіяні майже 700 одиниць інженерної та спеціальної автотехніки. Частина її (5–7%) зараз знаходиться на ремонті, але найближчим часом буде готова до роботи.

Але я хотів би підкреслити, що інженерна та автомобільна техніка, засоби евакуації людей, мобільне насосне обладнання, автономні джерела живлення та освітлення, засоби забезпечення питною водою в основному готові до проведення запобіжних заходів та ліквідації наслідків повені. А відтак область практично готова до організації та виконання заходів щодо життєзабезпечення населення та створення необхідних побутових умов у місцях тимчасового розміщення людей на період можливої евакуації.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 7, 23.02.2005
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 133 хитов: 3600
вчера: 666/31054
время генерации: 2.871887922287; SQL запросов: 11