Медиагруппа «Антенна»  

ЧЕРКАЩИНА ЧИ НЕ НАЙБІЛЬШЕ СТРАЖДАЄ ВІД ОНКОХВОРОБ

Кожні десять секунд від тютюну у світі гине одна людина. Зупинити цей шквал смертей має на меті Міжнародний день непаління, який цього року відзначається 18 листопада. Про фатальний зв’язок паління і хвороб, що забирають людські життя, на засіданні Черкаського прес-клубу реформ журналістам розповіли представники обласного центру «Здоров’я» та Черкаського обласного онкодиспансеру.

За словами головного лікаря обласного центру «Здоров’я» Олексія Підмогильного, в Україні від тютюну щороку гине понад 100 тисяч людей. Повернути їх до життя неможливо, але можна попередити інших. Саме тому щороку в третій четвер листопада за ініціативою Міжнародного Союзу проти раку в усьому світі відзначається Міжнародний день непаління. Олексій Підмогильний констатував, що спроба відмовитись від шкідливої звички хоча б на цей день для багатьох курців стає першим днем життя, вільного від тютюнового диму.

Причину тотального поширення шкідливої звички Олексій Підмогильний вбачає у масштабному рекламуванні тютюнових виробів. За його словами, рекламу сигарет розраховано переважно на най-вразливішу частину аудиторії — 11-15-річних підлітків, а дієвість її посилюється психологічною мотивованістю. На думку Олексія Підмогильного, людина починає палити не з фізичної, а саме з психоло-гічної потреби — у впевненості, мужності, рішучості — і саме ці мотиви з успіхом експлуатує реклама.

Олексій Підмогильний зауважив, що кожен з нас напевне чув або знає про людину, яка, викурюючи по 40 сигарет на день, дожила до вісімдесяти років. Це насправді так. Однак на одну людину, стійку до впливу отрути сигарет, припадає 1000 тих, у кого паління рано чи пізно може викликати хворобу — легку або смертельну.

Завідувач абдомінальним відділенням Черкаського обласного онкодиспансеру Юрій Єдутенко констатував доведену залежність певних онкохвороб від паління. Саме паління є прямою або опосередкованою причиною раку легень (у 95% випадків хворіють чоловіки, що палять), раку стравоходу, ротової порожнини, гортані, підшлункової залози та шлунку. Деякі з цих хвороб — зокрема, рак легень і шлунку — вважаються найчастішою причиною смерт-ності у всьому світі. Курці хво-ріють на ці недуги відповідно у 8 і в 4 рази частіше, ніж ті, хто не палить. Звичайно, паління є не єдиним фактором ризику появи цих фатальних хвороб. Але, за словами Юрія Єдутенка, якщо не всі, хто палить, є хворими, то всі, хто захворів на ці недуги, були саме курцями. Лікар розповів, що серед його пацієнтів були курці, які кидали палити на час лікування, але потім починали це знову і так само знову потрапляли на лікарняне ліжко онкодиспансеру.

За словами завідувача відділення «Голова-шия» Черкаського обласного онкодиспансеру Сергія Запасного, Черкащина перебуває на одному з перших місць в Україні за виникненням раку ротової порожнини, причиною якого найчастіше визнають паління. У 95% випадків на рак гортані — хворобу, що стоїть на першому місці серед онкопатологій верхніх дихальних шляхів, — хворіють саме курці. Сергій Запасний зауважив, що в кожній сигареті знаходиться біля 30 канцерогенів — речовин, здатних викликати рак. І кожна сигаретна затяжка — це одномоментна атака на людський організм усіх цих речовин.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 24.11.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 395 хитов: 12520
вчера: 586/18215
время генерации: 0.008234977722168; SQL запросов: 11