Медиагруппа «Антенна»  

Він долею повінчаний із піснею

Багряна лисичка-осінь таємниче стукає в моє віконце розмаїттям листя, запізнілим каштаном, крапельками дощу, наче нагадує: вмикай скоріше Черкаське радіо! Що я і роблю. У кімнаті все завмирає. І лине пісня:

Тече Дніпро крізь
серце України —
Шевченківський
благословенний край.
Несе до серця
кожної людини
Надії, як омріяний розмай...

Останні акорди змовкають, а музичне відлуння ще довго омиває серце цілющим бальзамом. Цьому сприяють і могутній голос співака, і текст самої пісні, її патріотично-емоційний настрой.

Упевнена, що мої читачі здогадалися, хто співав пісню «Серце України» і про кого піде мова. Так, ви не помилилися, шановні. Це талановитий український композитор, співак, поет, викладач, житель нашого міста Євген Акимович Бічев.

Про нього сьогодні багато говорять, пишуть, з ним зустрічаються. І це не випадково. Адже Майстер музики відзначає свій славний ювілей...

Кожна людина — це загадка Природи, а якщо вона творча — загадка подвійна. Таким людям особливо притаманні життєві перепади: творчі злети і падіння, віра і перемога, забуття і повернення, самотність і безліч шанувальників. Ювілей для них — особливий день: це своєрідний підсумок творчого життя. Так, мабуть, і проведе його у колі друзів Євген Акимович. А я хочу поділитися своїми враженнями від знайомства з ним і його піснями.

...Вперше я зустрілася з Євгеном Бічевим два роки тому на ювілеї моєї давньої доброї подруги Надії Вікторівни Ларкіної, де композитор-співак виконав для ювілярки декілька своїх пісень і пісню на вірші Надії Вікторівни «Нам удача улыбнется», яка згодом стала популярною серед черкасців: її можна почути і по міському радіо, і в концертних залах. Ця пісня — мов саме життя, тому вона так зворушливо діє на слухачів:

Ожидают нас в дороге
Грусть и радость,
и тревоги,
И удача улыбнется,
так и знай.
У судьбы наряд неброский —
Черно-белые полоски,
Но улыбкой каждый день
ты свой встречай...

А потім була зустріч з композитором у відомого українського поета і письменника Анатолія Макогона, де дві талановиті людини, доповнюючи один одного словом і музикою, здійснили своєрідну пісенну подорож благодатним Черкаським краєм:

Тут центр землі
— початок і кінець.
І в цьому диві прісно
і донині
Вершиною пшеничний
є вінець.
Черкащино, ти
серце України...

Останнім часом композитора і співака Євгена Бічева можна побачити і почути на сценах черкаських театрів, у концертних залах — у дні, коли відзначаються знаменні події міста чи країни. Дякуючи міському радіо, цьому бастіону культури, поряд з піснями наших дідів-прадідів все частіше лунають голоси сучасних співаків. І серед них — голос композитора Євгена Бічева, який лине до кожної хати на щастя і добро.

Багатьом знаний вислів: душа співає. Мені здається, найчастіше це відчуває людина, небайдужа до життя, закохана у поетичне слово, музику, спів. А коли так, то душа людська, як і музика, ніколи не старітиме. Не старітиме і голос Євгена Бічева, співака з широким вокальним діапазоном — від баса до тенора.

...У піснях Євгена Акимовича — сповідь серця, туга за прекрасним, громадянський пафос і надія на майбутнє. Музична палітра його пісень різноманітна. Цьому сприяють теми віршів, які композитор ретельно підбирає до свого репертуару. Є в ньому і пісні, написані на вірші шанованих поетів міста: Наталії Віргуш, Володимира Даника — членів Національної Спілки письменників України; Надії Ларкіної, Діани Уральської, Анатолія Макогона та інших — членів Черкаського інтелектуально-творчого клубу «Орфей», президентом якого є відомий поет Анатолій Шамов.

Євген Акимович — людина порядна, доброзичлива, інтелігентна, з чутливим серцем. Таким я його бачу. При несподіваних коротких зустрічах він завжди знайде хвилинку, щоб побалакати про пісню (а то й заспівати тихенько), поділитися своїми творчими задумами. А їх у нього чимало.

Тож побажаємо нашому земляку, чудовій талановитій людині, напередодні його славного 60-річчя здійснення найсвітліших мрій!

Нехай у злагоді з душею і серцем ювіляра квітне його музичний і літературний талант, а над його головою ще довго сяють «дві тисячі зірок».

Журавкою нехай летять роки
І не старіє пісня на віки.
Хай повниться
натхнення чаша —
Вам аплодує Україна наша!

Щасти Вам у подальшому творчому житті, шановний Євгене Акимовичу!

З повагою,
Галина Порубльова, учитель

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 45, 17.11.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 514 хитов: 16215
вчера: 728/20732
время генерации: 0.29988193511963; SQL запросов: 11