Медиагруппа «Антенна»  

ЗАГРОЗИ ТА ПІДКУП. Новий етап взаємин США з Україною

Євген ТУРВИНЕНКО# 40, 13.10.2004

США все більше і більше хвилює питання про те, хто ж стане третім Президентом України. За останні місяці Україну відвідало одразу декілька делегацій, які складалися як з діючих, так і з колишніх американських конгресменів. Всі вони закликали до проведення «чесних та демократичних виборів», часом навіть шантажували та погрожували застосуванням санкцій. А 15 вересня конгресмен Дан Рорабахер вніс до палати представників США документ під назвою «Акт про українську демократію та чесні вибори–2004».

Що американці мають на увазі під «чесними та демократичними» виборами, ні для кого вже не секрет. Відвертіше за всіх висловив позицію Заходу Айра Строс, американський координатор Комітету НАТО з питань Східної Європи та Росії, сказавши, що «США багато поставили на Ющенка». Усі приїжджі делегації це тільки підтверджували, наполягаючи на тому, що будь-який інший результат виборів неприйнятний. Наприклад, колишній кон-гресмен Джон Колін, який відвідав Україну у липні, на прес-конференції (у місті Тростянець Сумської області) сказав, що «у випадку поразки [Ющенка] на виборах їх одразу можна вважати нечесними... у світу виникнуть сумніви щодо чесності проведення виборів». А Джон МакКлейн, який побував в Україні наприкінці серпня, заявив, що недемократичні вибори можуть призвести до застосування санкцій.

Безумовно, Захід зробив свою ставку. І саме тому нещодавно на конференції «Перехід України до стабільної демократії», що прой-шла у Вашингтоні 13-14 вересня, другий заступник держсекретаря США з глобальних питань Пола Добрянська заявила, що на виборчу президентську кампанію в Україні США витратять близько 13 мільйонів доларів. Гроші це не малі, особливо якщо врахувати, що кандидатам у президенти дозволено витрачати на свою виборчу кампанію у першому турі близько 2 мільйонів, а у другому — приблизно 600 тисяч доларів США. А те, що гроші підуть на «забезпечення вільних і справедливих виборів в Україні», прямо свідчить, на чию підтримку вони підуть. Адже, як вже наголошувалося, «вільні та справедливі вибори» у американців асоціюються тільки з перемогою Ющенка.

«Чесним виборам» присвячений і акт, внесений до конгресу 15 вересня. У цьому акті містяться прямі, недвозначні погрози, адресовані керівництву країни. Так, п’ята стаття цього законопроекту називається «Санкції проти українського уряду». У документі названа ціла низка санкцій, які будуть застосовані проти України та її «високопосадовців» разом із сім’ями (!). Ще там вказано, що президент США повинен буде «стимулювати інші країни до застосування таких же дій».

Фактично весь цей документ є ні чим іншим, як засобом тиску на незалежну державу та її керівництво. Зокрема, у законопроекті міститься заклик до президента Кучми та прем’єра Януковича — «припинити відверте, грубе та неприпустиме порушення відповідних зобов’язань у рамках ОБСЄ». Це ще раз доводить те, що США наплювати на волевиявлення україн-ського народу і вони не визнають нікого крім Ющенка на посаді Президента України.

Усе фінансове підживлення і відвертий політичний тиск говорять про те, що для США дуже важливо бачити на посаді Президента України Віктора Ющенка. Занадто багато США вклали у «демократизацію» України, і навряд чи вони робили це без якоїсь користі для себе. Знаючи прагматизм американців, можна зі впевненістю припустити, що всі гроші, які були затрачені на «вільні та чесні вибори», повернуться до них з великими відсотками. А на що розраховують США у якості відсотків, ми зможемо дізнатись, якщо проголосуємо згідно їх розпорядженням.

До речі... Сьогодні в Україні зареєстровано 399 міжнародних організацій. Згідно доповіді слідчої комісії Верховної Ради, оприлюдненої 21 травня 2004 року, «у більшості випадків міжнародні структури є просто «дахом» для діяльності іноземних спецслужб». Ці організації під виглядом агітації за свободу слова, демократію та права людини «обслуговують інтереси певних політичних сил і кандидатів».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 40, 13.10.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 540 хитов: 11164
вчера: 675/20583
время генерации: 0.035063028335571; SQL запросов: 11