Медиагруппа «Антенна»  

ЧИКАГО ВІДПОЧИВАЄ

Максим ПАВЛУШКО# 40, 13.10.2004

У вівторок, 12 жовтня, в УМВС відбулася колегія за підсумками роботи за 9 місяців цього року. Начальник УМВС у Черкаській області генерал-майор міліції Микола Пидорич доповів, що міліція «працювала і працює на підняття свого авторитету , на викорінення ганебної практики приховування злочинів від обліку. Вже протягом 6 місяців на території області працюють дві постійно діючі мобільні групи в складі представників штабу, інспекції по особовому складу працівників ДАІ, адміністративної служби міліції, діяльність яких націлена на одне: виявлення фактів приховування злочинів від обліку, перевірку боєготовності чергових частин, слідчо-оперативних груп, реагування на повідомлення про злочини та пригоди. Ми здійснили 110 таких перевірок, розглянули і заслухали на 38 нарадах начальників міськрайорганів. До дисциплінарної відповідальності притягнули 224 співробітників. В основному це керівники міськрайорганів, оперативні чергові.

За 9 місяців зареєстровано 9087 злочинів, десь на два відсотки має місце зниження (порівняно з 2003 роком) злочинності по всіх напрямках.

Сьогодні велика увага приділяється і розкриттю злочинів, особливо тяжких. Фактично не розкриті одне вбивство (малолітньої Селіванової в Смілі), два тяжких тілесних ушкодження, чотири розбійні напади. Є претензії до показників розкриття грабежів (44%, до речі, переважна частина об’єктів посягань – це мобілки), шахрайств (43%). Останнє особливо процвітає на селі з боку осіб циганської національності».

Про підпал магазина в Ірклієві головний міліціонер області повідомив, що «не встигли затримати злочинця, як почали говорити, що це політичний злочин. Мовляв, магазин підпалили через те, що там агітували за Ющенка. Політикою, за його словами, там і не пахне. Злочин розкритий. Громадянин, який скоїв його на грунті бізнесових «неурядиц», затриманий.

Микола Пидорич також розповів, що вчора, 11 жовтня, розкрили пограбування одного з керівників передвиборчого штабу «Нашої України» в Придніпровському районі Черкас, про яке так багато було галасу. За його словами, це було « чергове елементарне пограбування в Південно-Західному районі. Група грабіжників, що скоїла (й раніше) ряд пограбувань, затримана».

Відносно наркобізнесу, начальник УМВС висловився так: «Я сьогодні поставив завдання співро-бітникам УБНОН (Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків), інших служб підходити до цього питання дуже принципово. Зокрема, до тих міліціонерів, які самі стають на шлях зради (як це виявлено в Кам’янці, Умані). Лише в Умані днями виявлено 77 кг наркотиків (330 тис. грн.), що перевозили з Кам’янець-Подільського до Миколаєва».

Вперше на території області розкриті дві злочинні організації. Але ж такі, як підкреслив Микола Пидорич, є в кожному районі.

На колегії йшла мова і про те, що не всі, особливо молоді співробітники органів міліції, витримують психологічний тиск. Наприклад, у Черкаському районі покінчив життя самогубством молодий слідчий. Він пропрацював лише два місяці.

Начальник УМВС відповів на запитання журналістів.

Щодо начальника Лисянського МРВВС, якому нібито інкримі-нувалося хабарництво, Микола Михайлович повідомив, що перевіркою СБУ в діях вищезгаданого начальника складу злочину не виявлено.

А ось по факту пожежі в типографії Соцпартіі, яка призвела до матеріальних збитків, М. Пидорич пообіцяв, що «кримінальну справу буде порушено обов’язково. За якою статтею (підпал чи просто порушення техніки безпеки), покажуть висновки, зокрема, попередньої пожежно-технічної експертизи. Те, що там не було вибухового пристрою, це однозначно (піротехніки доповідали)».

Не обійшлося й без «виборчих» питань. Щодо можливості підпорядкування міліції людині, яка була сама двічі засуджена, він відповів:

– Міліція поза політикою ніколи не була і не буде. Ми обов’язково маємо підтримувати політику влади – згідно з Законом «Про міліцію». Що стосується цього питання, є такий народний вислів: «Від тюрми і суми не зарікайся». Тож давайте не будемо тикати пальцями, кидати каміння (як у Біблії: «хай кине камінь той, хто безгрішний»). Я думаю, що якби в кандидата в президенти не було цього питання, то придумали б інше. А якщо Ви питаєте мене як людину, скажу Вам відверто: в 16 і 17 років будь-який з нас, хто не сидів під материнською спідницею, а жив самостійно, в тому числі й я, коли вчився у лісному технікумі, міг бути засуджений за статтею 206. Я був здоровий і розвинутий і коли йшли «стінка на стінку», я не пас задніх. Не було б цього «козиря», не знаю, що би робила опозиція. Люди розберуться 31 жовтня.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 40, 13.10.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 575 хитов: 16592
вчера: 580/19299
время генерации: 0.016193866729736; SQL запросов: 11