Медиагруппа «Антенна»  

Рятування утопаючих — справа рук самих утопаючих

Костянтин ПРОЦЕНКО# 38, 29.09.2004

Для пенсіонера Олександра Миколайовича Толбатова усе почалось із трагедії, що розігралася на його очах кілька років тому, коли ранньої весни кілька любителів риболовлі загинули на Дніпрі, провалившись під лід.

Сам рибалка зі стажем, він замислився: чому так сталося і, головне, як цьому зарадити? Маючи багатий досвід (а впродовж життя довелось освоїти багато професій та попрацювати у різних галузях народного господарства), Олександ Миколайович засів за наукову літературу, активно консультувався із фахівцями-медиками і дійшов висновку, що головними причинами загибелі людей стають переохолодження, мокрий одяг, який тягне на дно, і в ряді випадків течія, що затягує знесилених людей під лід.

Отже, визначивши причини, винахідник почав працювати над розробкою рятувального жилета. На звичайну 2-літрову пластикову пляшку з-під мінеральної води він звернув увагу не відразу, спочатку активно експериментував із гумовими камерами. Та якось, перебуваючи на березі Дніпра із черговою моделлю, звернув увагу на собаку, який плескався попід берегом. Величезний мастиф марно намагався потопити пластикову пляшку.

Ось уже другий рік Олександр Миколайович експериментує з пластиковими пляшками. Аби підвищити коефіцієнт плавучості, він почав набивати пляшки пінопластом. Випробування першого ж варіанта рятувального жилета перевершили сподівання винахідника: 8 пляшок — по чотири на спині та грудях — легко тримали на воді людину, вага якої перевищувала 100 кілограмів. Жилет не затонув навіть тоді, коли до людини, що випробувала його, причепилася ще одна доросла людина.

— Що ж тут нового? — запитає допитливий читач. — Рятувальні жилети повсюдно відомі, широко використовуються, піно-пласт також новим матеріалом назвати не можна.

Однак рятувальний жилет конструкції Толбатова має дві суттєві переваги над існуючими, так би мовити, виробничими зразками.

По-перше, ціна. З урахуванням розхідних матеріалів такий жилет обійдеться в 10-15 гривень, тоді як промисловий коштує 200-300 гривень.

По-друге, усі жилети розраховані на те, щоб утримувати над поверхнею води голову потерпілого. Конструкція пенсіонера Толбатова дозволяє тримати над водою не лише голову, а й верхню частину тулуба людини, що, з огляду на проблему переохолодження, набуває вирішального значення. З чисельних консультацій у лікарів Олександр Миколайович зрозумів: аби збільшити шанси людини, яка потрапила у холодну воду, на порятунок, треба обов’язково залишити над поверхнею плечові суглоби та ділянку серця. За таких умов час, після якого настає переохолодження, збільшується в кілька разів, а відтак значно збільшуються і шанси людини вижити.

Звичайно, важко уявити, що вже завтра заводи почнуть поспіхом перебудовувати виробництво, збирати старі чи закуповувати нові тетрапляшки і набивати їх пінопластом.

Але, можливо, експеримент Олександра Миколайовича (на винахід він все ж таки, на мою думку, не витягує) надихне виробників по-новому подивитися на проблему порятунку людини в певній екс-тремальній ситуації.

А можливо, рибалки, які з різних причин нехтують власною безпекою і вирушають на підступний нетривкий лід, самотужки зроблять собі рятувальні жилети конструкції Толбатова. Пляшок та пінопласту в нашій країні вистачить на всіх.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 38, 29.09.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 129 хитов: 14019
вчера: 212/12313
время генерации: 0.058752059936523; SQL запросов: 11