Медиагруппа «Антенна»  

Надзвичайні ситуації мирного часу

13 вересня в головному управлінні МНС України в Черкаській області відбувся брифінг для журналістів. Як стало відомо, в черговий раз пожежні і колишні рятувальники, яких об’єднали під дахом одного Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, змінили дату свого професійного свята. Указом Президента замість Дня працівників пожежної охорони 29 січня та Дня рятувальника 30 жовтня започатковано «День служби цивільного захисту». Тепер об’єднані в одному Міністерстві надзвичайних ситуацій сили пожежних та рятувальників прийматимуть поздоровлення 17 вересня. Колись в школі ми вчили сигнали цивільної оборони, пам’ятаєте — повітряна тривога, хімічна небезпека?.. Тепер цивільну оборону змінено на цивільний захист.

Як пояснив начальник Головного управління Сергій Биков, «З метою наближення до світових стандартів від назви основного інструмента державної політики у сфері протидії наслідкам катастроф — цивільної оборони, ми перейшли до назви — цивільний захист. Відтепер цей термін має використовуватися для визначення всіх гуманітарних заходів, спрямованих на захист життя людей, власності і навколишнього середовища від усіх катастроф та надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру.

Що стосується подальшої долі пожежних частин, то планується на їх базі створити так звані рятувальні станції. Там будуть знаходитися, крім пожежних, рятівні автомобілі швидкого реагування, які будуть вивозити спеціальне обладнання та устаткування для проведення першочергових рятувальних робіт (при ДТП, піднятті потерпілих з провалів тощо).

Планується також розробка нових зразків рятувальної техніки, де буде врахований передовий досвід міжнародної спільноти. Така техніка повинна вміти подати засоби пожежегасіння та вивозити спеціальне рятувальне устаткування та обладнання для використання під час проведення рятувальних робіт під завалами, в агресивному середовищі, допомагати людям тощо. А допомоги люди, як з’ясувалося, потребують дуже часто.

Пожежно-рятувальна служба

Всього протягом 2004 року підрозділи пожежно-рятувальної служби Головного управління МНС України в Черкаській області виїж-джали за сигналом «ТРИВОГА» 6674 разів, що становить 27 виїздів на добу. В середньому один виїзд здійснювався кожні 52 хвилини. Станом на 1 вересня 2004 року на території області зареєстровано 899 пожеж проти 1625 за аналогічний період 2003 року, що менше на 44,7%. Внаслідок пожеж загинули 50 та отримали травми 75 громадян, 12 з них — діти. Матеріальні збитки від пожеж склали 3 млн. 932 тис. грн. Із вогню врятовано 91 особу та матеріальних цінностей на суму понад 5 млн. грн. Від пожеж, як завжди, більше потерпають міста та селища міського типу — 61% усіх пожеж в області. Станом на 01.09.2004 року зареєстрована 521 пожежа. А ось гинуть у вогні частіше в селах. На 339 пожежах загинули 38 осіб. Врешті це можна пояснити практичним розвалом пожежної охорони на селі. З 608 господарств цілодобове чергування на пожежних автомобілях сьогодні організовано лише в 294. 34 з 294 одиниць пожежної та пристосованої техніки, що є на озброєнні підрозділів сільської, місцевої пожежної охорони та ПСО, несправні, з пожежними депо 67 господарств відсутній телефонний зв’язок.

Надзвичайні ситуації та події на воді

В період з 1 січня 2004 року по 21 серпня 2004 року на водних об’єктах області загинули 62 особи, в тому числі 8 дітей. Лише за серпень місяць на водних об’єктах області загинуло 9 осіб. Аналіз свідчить, що основною причиною загибелі людей є нехтування елементарними правилами поведінки на воді та купання у не відведених для цього місцях.

Основна кількість загинула у сільській місцевості — 42 особи (80%). Однією з причин такого стану є те, що за останні роки загалом по області значно зменшилась кількість рятувальних станцій та постів. З колишніх 18 станцій та постів на сьогодні залишилося лише 3.

Вибухонебезпечні знахідки

З початку року службами ГУ МНС в області виявлений та знешкоджений на території області справжній арсенал — 276 застарілих боєприпасів часів ВВВ. Серед страшних знахідок 4 авіа-бомби, 191 артснаряд, 45 міни та 36 гранат.

В минулому році небезпечних знахідок було значно менше —120.

Цивільний захист та техногенна безпека

За минулий період 2004 року відділом Державної інспекції ЦЗ та ТБ було перевірено 2 райони, 35 об’єктів підвищеної небезпеки, 41 потенційно-небезпечний та інші об’єкти, 4 аварійно-рятувальних формування. Окрема увага приділялася перевірці вибухо- і пожеженебезпечних об’єктів Міністерства оборони, готовності аварійно-рятувальних служб, розташованих на території області, стану цивільного захисту і техногенної безпеки підприємств м’ясомолочного комплексу та стану забезпечення захисту персоналу і населення, що проживає або працює на прилеглій території об’єктів, уразливих у терористичному плані.

Всього перевірено 80 об’єктів, установ і організацій, з яких 63 визнані потенційно небезпечними, 47 з них отримали оцінку «незадовільно», а це означає, що на ряді хімічно-небезпечних підприємств порушуються вимоги нормативних документів, що регламентують їх безпечну експлуатацію та дотримання вимог безпеки щодо забезпечення без-аварійної, надійної експлуатації технологічного обладнання. Внесено пропозиції щодо закриття 3 найбільш небезпечних об’єктів, на яких технологічне обладнання відслужило свій амортизаційний термін. Ще 10 об’єктів чекають на рішення щодо подальшої їх експлуатації.

Підвищення ефективності превентивних заходів дозволило значно зменшити загальну кількість надзвичайних ситуацій, їх масштаби та наслідки. Це підтверджується в першу чергу зменшенням видатків з резервного фонду Державного бюджету для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, що сталися в області: 2001 рік – 702 тис. грн., 2002 рік – 426 тис. грн., 2003 рік – 273 тис. грн. 2004 рік ще не завершився, але хочеться вірити, що тенденція економії «аварійного фонду« традиційно збережеться.

Трохи дивно було чути від пожежних розповіді про техногенну безпеку, потенційно-небезпечні об’єкти, ліквідовані снаряди, демеркуризацію (ліквідацію розливів ртуті), отруйні гриби, дорожньо-транспортні пригоди, рятувальні човни.

Цікаво, що напередодні нового професійного свята соціоло-гічними службами в районах області було проведено опитування населення з метою визначення ставлення громадян до Міністерства надзвичайних ситуацій.

На питання, чи доводилося потрапляти в надзвичайну ситуацію, відповіли «так» 42% опитуваних, 27% скористалися допомогою пожежників, 9% самі допомагали пожежникам під час ліквідації ними пожеж та інших надзвичайних ситуацій, 15% відповіли, що викликали пожежників не лише під час пожежі, тому що ті завжди прибувають на місце події першими й надають допомогу, не завжди пов’язану з їхніми професійними обов’язками. На запитання, якою уявляється їм «Народна служба порятунку» 87% відповіли, що бачать її подібною до американської «911», 99% побажали, щоб новостворена служба залишила за собою номер «01»: його легко запам’ятати.

Що стосується загальних підсумків, то соціальне опитування про ставлення населення до «Народної служби порятунку – 01» засвідчило зростання її авторитету, про що говорить хоча б той факт, що кількість абітурієнтів у навчальних закладах МНС збільшилась на 12%.

Що ж, дійсно пожежна охорона із своїм універсальним номером «01» та реальними підрозділами на місцях на сьогодні є практично єдиною службою, здатною швидко прибути на місце надзвичайної події і (що для нас, звичайних громадян, більш важливо) допомогти.

Отож будемо звикати до нових термінів, нових назв, нових свят. Хочеться лише, щоб залишались незмінними оперативність, професіоналізм, мужність, небайдужість наших захисників...

Із святом вас, і хай нам усім щастить.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 36, 15.09.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 519 хитов: 16513
вчера: 728/20732
время генерации: 0.061761856079102; SQL запросов: 11