Медиагруппа «Антенна»  

Чому наші жінки так часто помирають від раку

Як виникає рак молочної залози і передракові хвороби, як найкраще їх лікувати і як допомогти хворим жінкам відновити своє здоров’я після інтенсивної терапії — ці проблеми зібралися обговорити на всеукраїнській науково-практичній конференції в Черкасах онкологи України та країн СНД. 8 вересня журналісти отримали нагоду зустрітися з провідними онкологами України у Черкаському прес-клубі реформ. На прес-конференції були присутні і лікарі Черкаського обласного онкодиспансеру, до 50-річного ювілею якого було приурочено всеукраїнську конференцію.

За словами головного онколога Міністерства охорони здоров’я України, директора Інституту онкології Академії медичних наук України Сергія Шалімова, серед сотень ліків від раку, які щороку з’являються в світі, лише один-два препарати насправді виявляються ефективними. Але панацеї від раку не винайдено. Наразі в Україні 800 тисяч онкохворих і щороку їх стає на 160 тисяч більше. І напевне причин появи раку у цих людей не знає ніхто: існують лише теорії — про вплив спадковості або зовнішніх факторів. Захворюваність на Черкащині Сергій Шалімов назвав середньою по Україні, однак за кількістю хворих, які видужують, наша область — серед перших. Сергій Шалімов повідомив, що наразі триває оснащення українських онкодиспансерів обладнанням, яке дасть змогу ефективніше діагностувати і лікувати рак.

Заступник головного лікаря Черкаського обласного онкодиспансеру з організаційно-методичної роботи Тамара Бабушкіна розповіла, що за 11 років існування мамологічне відділення онкодиспансеру пролікуало більш як 7 тисяч жінок і виконало понад 6 тисяч операцій. Серед нових технологій у лікуванні з’явилася пункційна біопсія під контролем ультразвуку та використання онкомаркерів при підозрі на рак молочної залози.

Попри відсутність на Черкащині інститутів та кафедр онкології, на думку завідувача мамологічним відділенням Черкаського обласного онкодиспансеру, головного позаштатного спеціаліста Управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації з питань мамології Олега Тюріна, ефективність лікування раку молочної залози у нас— одна з найвищих по Україні. Однак, хоча сьогодні в лікуванні досягнуто значних результатів, проблемою залишається організація допомоги хворим жінкам. Пошуки роботи, засобів для існування та забезпечення родини — турботи більшості наших жінок сьогодні — привчили їх недбало ставитися до власного здоров’я. «Після кожної статті про небезпеку раку з’являється потік пацієнток, дуже часто — із запущеними стадіями хвороби, який зникає по мірі давності статті, — констатував Олег Тюрін. — Одна з моїх пацієнток хвалилася свідомим ставленням до свого здоров’я: прочитавши про рак у газеті і знайшовши у себе ознаки пухлини, вона пішла ... до сусідки, яка порадила їй класти капустяне листя...»

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 36, 15.09.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 573 хитов: 12300
вчера: 675/20583
время генерации: 0.058483123779297; SQL запросов: 11