Медиагруппа «Антенна»  

Олександр Мороз впевнений у своїй перемозі

Іван СІЧОВИК# 28, 21.07.2004

Минулого четверга, 15 липня, на Черкащині з робочим візитом побував народний депутат України, лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз. Увечері того ж дня він зустрівся з представниками місцевих ЗМІ і мав з ними тривалу і досить відверту розмову, в якій взяли участь також народні депутати-соціалісти Юрій Луценко та Олексій Малиновський. На цій прес-конференції побував і журналіст «Антенны».

Відкриваючи прес-конференцію, О. Мороз відразу зазначив, що не збирається критикувати існуючу в Україні владу, бо вона — «вчорашній день», і не буде очорнювати конкурентів, а говоритиме про цілі і наміри своєї партії. Хоча, обгрунтовуючи власну участь у президентських виборах, він дав вичерпну оцінку ситуації у державі і суспільстві, яка викликає у всіх чесних людей гіркоту і занепокоєння.

«Україною керують олігархічні клани. Від того всі наші біди. Від того безпритульні діти, розірвані чужиною сім’ї, безробіття, невпевненість і тривога. Від цього люди не довіряють владі»

Перебування в нашій області, а конкретно — на Жашківщині, залишило у поважних візитерів приємне враження. Спілкування з простим людом засвідчило, що в народі, який правильно оцінює те, що відбувається нині в Україні, ідеї соціалістів, їхнє бачення дальшого поступу нашої держави знаходять все ширшу підтримку і розуміння.

Переважна більшість запитань журналістів стосувалася передвиборчої кампанії, яка вже набирає обертів, самих виборів та їхніх наслідків. У своїх відповідях О. Мороз підкреслив, що для со-ціалістів вибори є не самоціллю, а можливістю усунути від державного керма режим, який перетворився на слухняного служку олігархічних кланів. Вибір в україн-ського народу такий — або соці-алісти, або клани. Вся передвиборча риторика кандидата від влади — це сигнал кланам про те, що кардинальних змін не буде, якщо президентом стане він. Абсолютно марними є спроби В. Януковича видати себе за єдиного ефективного прем’єра у незалежній Україні, бо досягнень його уряду основна маса наших людей не відчула.

Багато запитань стосувалося економічної стратегії СПУ після перемоги її кандидата. Відповів на них Ю. Луценко, за твердженням якого, економічного зростання можна досягти при різкому і негайному піднятті заробітної плати і пенсій у кілька разів, а не на декілька процентів, як це робить нинішній уряд. Зросте купівельна спроможність населення, швидшим стане рух товарів, більшим обсяг послуг, з’явиться можливість для внутрішнього інвестування вітчизняної промисловості і сільського господарства, глибшими будуть джерела наповнення бюджету. Такий шлях пройшли усі наші партнери з колишнього со-ціалістичного табору. Кошти для цього в Україні є, адже понад 80% прибутків олігархічного бізнесу сьогодні обкладаються пільговим оподаткуванням. Тобто реальні кошти у величезних сумах йдуть не на загальні потреби суспільства, а до кишень купки наближених до верховної влади осіб. Саме така злочинна система і породила бідність більшості на фоні непомірного збагачення одиниць. Доповнюючи свого колегу, О. Мороз додав, що економічна програма СПУ має наукове підгрунтя, розроблена із залученням фахівців найвищого гатунку, увібрала в себе новітній досвід таких країн, як Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина та деяких інших. Отже, у соціалістів є з чим іти до людей.

“Президентські вибори  — шанс змінити життя. Це спосіб показати корумпованій владі, що їй не всидіти у нагрітих кріслах, а тим, хто випадково назвався опозицією, — що народ не збирається міняти шило на швайку»

Відповідаючи на запитання журналістів — на чому базується така впевненість у перемозі, О. Мороз зазначив, що ще у 1999 році кандидат СПУ потрапив до другого туру президентських виборів, але шляхом численних маніпуляцій влади у нього було вкрадено, як мінімум, 10% голосів виборців. Лідер соціалістів підкреслив також, що імена багатьох з тих, хто вчинив цю ганебну оборудку, відомі і їм не уникнути відповідальності за скоєне. Новий закон про вибори президента значною мірою унеможливив використання ресурсу влади, але не дає повної гарантії, що вибори повсюдно пройдуть чесно і не буде допущено фальсифікації їхніх результатів. Запобігти цьому зможуть лише скоординовані дії опозиції, особливо під час формування складу виборчих комісій.

Соціалістам також відомо, що у ряді областей, в тому числі на Черкащині, влада вже провела інструктивні наради з приводу того, як сформувати слухняні їй виборчі комісії. Тому необхідно подбати, щоб жодна виборча дільниця не залишилась поза увагою спостерігачів з боку опозиції, і до цієї роботи готова стати вся обласна організація СПУ, яка нараховує понад 6 тисяч членів партії. Як ніколи потрібна злагоджена, консолідована робота місцевих штабів опозиційних сил. Конкретні пропозиції стосовно цього соціалісти вже надіслали комуністам і «Нашій Україні», але відповідей від них ще не отримали, хоча зволікання тут неприпустиме.

Знають соціалісти та їхні партнери по опозиції і про те, що в Україні вже працюють декілька команд російських політтехнологів, останні розробки яких вражають жорстокістю і відвертим цинізмом. За словами О. Мороза, є серед них і така — якщо влада відчує, що втрачає контроль над виборчим процесом, вона вдасться до масштабних провокацій, навіть з кривавими наслідками, щоб деста-білізувати ситуацію у державі. Тоді знов у ролі рятівника з’явиться Кучма на білому коні. У день відкриття останнього з’їзду СПУ на стіл президії ліг компромат «від Мороза» на Ющенка. Після звернення до прокуратури, розповсюджувачів цих фальшивок було за-тримано у Полтавській та Чернігівській областях. Як не дивно, ними виявилися колишні рухівці. Подібні ходи засвідчують, що влада прагне будь-якою ціною розколоти опозицію.

Прихід до влади сил, опози-ційних нинішньому правлячому режиму, допоможе спинити сповзання України до повної катастрофи, за якою — статус колонії. Уже сьогодні майже вся нафтопереробна промисловість нашої держави прихоплена російськими нафтовими магнатами, їм же віддано у користування широко розрекламований нафтогін «Одеса – Броди», на спорудження якого витрачено півмільярда державних коштів. Останні події засвідчують, що не лише серед опозиції немає єдності, але й у стані влади панує розбрід. Очевидним є і те, що сам Кучма ще не зробив остаточного вибору. Після недавнього самміту НАТО у Стамбулі він зібрав вузьке коло своїх прибічників і висловив сумніви щодо кандидатури В. Януковича, чим посіяв неабияку паніку серед провладних сил. А вже наступного дня у ширшому колі знову за-кликав зробити все задля перемоги цього поки що єдиного кандидата від влади.

«Моя мета — добробут кожної сім’ї, сильна, демократична, суверенна держава. Таким бачу демократичний соціалізм і європейський вибір України»

Даючи відповідь на дещо провокаційне запитання — за кого голосуватимуть соціалісти, якщо до другого туру пройдуть Ющенко й Янукович, Мороз з упевненістю сказав, що такого варіанту не буде, і народ не вибиратиме з двох зол менше. У соціалістів є всі підстави розраховувати на підтримку виборців, і якби він не сподівався на повторення свого успіху 1999 року, то не йшов би на нинішні вибори. Партія має твердий електорат, і рейтинг СПУ повністю влаштовує її лідера. Дослівно: «Україна буде керованою соціалістами, це — єдиний вибір для України сьогодні».

Втім, нинішні президентські вибори соціалісти розглядають як проміжний етап до виборів 2006 року, коли буде сформовано новий склад парламенту і органи місцевого самоврядування. Перемога на них є набагато вагомішою і важливішою. Наступний з’їзд СПУ якраз і буде присвячений цій життєво важливій для українського народу проблемі. «Ми доб’ємося зміни влади на місцях», — впевнено заявив О. Мороз. Але для цього необхідно максимально нівелювати вплив місцевих адміністрацій — важливої складової всієї нинішньої влади. Потрібно повернути радам виконавчі функції, зробити їх дієвим інструментом, а не безголосим помічником адміністративної вертикалі. На думку лідера соціалістів, широкий простір для демократизації усіх сторін суспільного буття відкриють зміни до Конституції, запропоновані СПУ.

На закінчення прес-конференції О. Мороз подарував прекрасній частині присутніх майстрів пера примірники своєї поетичної збірки, засвідчивши свій неабиякий ще й творчий потенціал.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 28, 21.07.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 458 хитов: 12859
вчера: 782/39092
время генерации: 0.079690933227539; SQL запросов: 11