Медиагруппа «Антенна»  

Математичний факультет ЧНУ чекає на абітурієнтів

Ми живемо в такий час, коли повним ходом іде математизація знань.

Із розвитком комп’ютерної техніки актуальним стало комп’ютерне моделювання найрізноманітніших як фізичних, виробничих, економічних, так i соціальних процесів. Але перш ніж створити комп’ютерну програму, необхідно зробити математичну модель процесу, підібрати або самому створити метод розв’язання отриманої математичної задачі. Така ситуація вимагає певних змін концепції математичної підготовки майбутнього спеціаліста. Тому, крім традиційних математичних спеціалізацій (алгебра i теорія чисел, геометрія, математичний аналіз, диференціальні рівняння), на математичному факультеті ЧНУ вводиться спеціалізація «Математичне моделювання», такі напрямки досліджень як «Фрактали», «Методи захисту та дешифрування інформації», введена спеціальність «Прикладна математика».

Сьогодні наша мета полягає в тому, щоб на основі фундаментальної математичної освіти підготувати випускників до різних видів діяльності: наукової (навчання в аспірантурі), роботи в учбових закладах різних типів i рівнів, математика-аналітика або математика-програміста, наукового співробітника в науково-дослідних закладах, на підприємствах різного профілю. Випускник матиме можливість працювати у фірмах, банках, страхових компаніях на посадах, пов’язаних з розробкою та реалізацією програмного забезпечення комп’ютерних систем як в Україні, так i за її межами, на посаді референта, консультанта тощо. Тому попит суспільства на наших випускників досить високий, що дає можливість 100% їx працевлаштування.

Підготовку фахівців здійснюють висококваліфіковані кадри. Серед них п’ять професорів, докторів наук, одинадцять доцентів, кандидатів наук. Для читання спецкурсів, керівництва дипломними і магістерськими роботами запрошуються відомі математики України. На факультеті діє аспірантура з методики викладання математики та методики викладання інформатики.

Значна увага приділяється залученню студентів до участі в роботі наукових семінарів, до науково-дослідної роботи. Під час навчання студент має змогу обрати напрям більш поглибленого вивчення математичних дисциплін — спеціалізацію. Результати такої праці оформляються у вигляді курсових робіт, випускної роботи бакалавра, дипломної роботи спеці-аліста або магістерської роботи. Вони мають науково-дослід-ний характер i можуть бути базою для подальшої наукової роботи випускника.

Попри напружену навчальну роботу студенти математичного факультету живуть веселим, змістовним і цікавим життям. До їх послуг різноманітні гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції. У 2003–2004 навчальному році математичний факультет зайняв перше місце на університетському фестивалі “Від сесії до сесії живуть студенти весело”. Традиційно святкування Дня математичного факультету привертає увагу всього університету, збирає багатьох випускників минулих років.

Навчальний процес забезпечують три фахові кафедри: прикладної математики; математичного аналізу; алгебри, геометріїї та методики викладання математики, які очолюють доктор технічних наук професор Середенко В.М., кандидати фізико-математичних наук доценти Григоренко В.К. і Атамась В.В.

До послуг студентів – бібліотека університету, спеціалізований читальний зал природничих наук та абонемент математичної бібліотеки університету, комп’ютерна зала, оснащена сучасною комп’ютерною технікою, профілакторій. Іногородні студенти забезпечуються гуртожитком.

Навчання на факультеті здійснюється за денною, заочною та екстернатною формами за державним замовленням і на контрактній основі. При вступі на факультет абітурієнти складають два екзамени: математика (письмово) та українська мова (диктант). Перший екзамен оцінюється максимальною кількістю балів 100, другий – зараховано/не зараховано.

Випускники шкіл, які нагороджені золотою або срібною медаллю, а також ті, що мають рекомендацію від учителя, який співпрацює з математичним факультетом за програмою “Довіра”, можуть бути зараховані без вступних іспитів за результатами співбесіди. За результатами співбесіди зараховуються також переможці і призери обласних та всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, призери конкурсу наукових робіт МАН, призери університетської олімпіади з математики.

Абітурієнти, які успішно склали вступні іспити і не пройшли за конкурсом, можуть бути зараховані на навчання на платній основі.

Вступні іспити розпочинаються 8 липня.
На факультеті працюють підготовчі курси.
Адреса факультету: м.Черкаси, бульв. Шевченка, 79, корп. №3. Тел. 47-80-22
Приймальна комісія — тел. 47-03-90

Л.М. КЛЯЦЬКА,
декан математичного факультету ЧНУ

Спеціальність: математика

Спеціалізації: математичний аналіз, алгебра і теорія чисел, геометрія, математичне моделювання.

Діє магістратура.

Крім того, студенти мають можливість отримати додаткову спеціалізацію «Основи інформатики» або «Основи економіки».

Термін навчання:

бакалавр, кваліфікація «математик» – 4 роки;

спеціаліст, кваліфікація «математик, викладач математики» – 5 років.

Випускник-математик зможе займати посади: викладача математики вищих навчальних закладів І-ІІ (а після магістратури ІІІ-IV) рівнів акредитації; учителя математики ЗОШ; математика-аналітика; наукового співробітника в науково-дослідних закладах, на підприємствах, в організаціях та установах різного профілю та форм власності.

Спеціальність: прикладна математика

Спеціалізація: математичне моделювання

Термін навчання:

бакалавр, кваліфікація «прикладний математик» – 4 роки.

Випускник зможе займати посади: математика-аналітика; прикладного програміста; наукового співробітника в науково-дослідних, проектно-конструкторських закладах та на підприємствах різного профілю; управлінського персоналу в підрозділах організацій та установ незалежно від їх профілю та форм власності.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 02.06.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 292 хитов: 6933
вчера: 793/19458
время генерации: 0.0865159034729; SQL запросов: 11