Медиагруппа «Антенна»  

Посол Бельгії побував на Черкащині

Якось непомітно відзначила Україна цього року День Європи, який припав на 15 травня. Може, причиною цього стало те, що напередодні десятьом нашим більш вдатним сусідам Об’єднана Європа гостинно відчинила двері, а ми вкотре спіймали облизня. Втім, щоб якось підсолодити гіркоту від цього, вітчизняні прихильники європейського вибору започаткували всеукраїнський інформаційний проект «Європейська весна в Україні-2004». Він, зокрема, передбачає участь у запланованих заходах представників посольств країн — членів ЄС та співробітників Європейської Комісії в Україні.

Саме в рамках згаданого проекту Черкащину 27 травня ц.р. відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні П’єр Коло з дружиною. У поїздці його супроводжували президент асоціації «Партнерство «Україна — два Люксембурги» мадам Марі-Франс Матіас та керівник представництва Європейського Руху в Україні Олександр Білецький. На прес-конференції, яка проходила у прес-центрі облдержадміністрації, поважні гості відповіли на ряд запитань місцевих журналістів. Розпочинаючи діалог, пан посол щиро подякував за виявлену гостинність і дав високу оцінку всьому побаченому під час цього візиту. За його словами, він давно хотів відвідати землю, яка породила геніального Тараса Шевченка, а тому з радістю відгукнувся на пропозицію мадам Матіас, яка вже давно здійснює на Черкащині ряд гуманітарних акцій. На думку пана Коло, наша область є перспективною для ділових кіл Бельгії і він буде всіляко сприяти розширенню взаємовигідного співробітництва.

Марі-Франс Матіас розповіла, що асоціація, яку вона репрезентує, вже 7 років опікується Черкаською гімназією №1, обласною психіатричною лікарнею і медико-санітарною частиною №14 у м.Сміла. У здійснюваній програмі передбачено взаємні візити лікарів, обмін делегаціями школярів, забезпечення медичних закладів обладнанням та засобами лікування на принципах гуманітарної допомоги. Так, у березні ц.р. на Черкащину надійшла чимала партія хірургічного устаткування нового покоління.

Далі розмова перейшла до делі-катної для європейців і болючої для українців теми — перспектив входження України до Європейського Союзу. Дехто з присутніх журналістів, посилаючись на власний досвід спілкування з представниками за-хідних держав та недавні відверто антиукраїнські заяви окремих керівників ЄС, висловив сумнів щодо можливості для України увійти пов-ноправним членом у загальноєвропейський дім. На це пан посол відповів, що справа не в якихось заявах окремих осіб, навіть дуже впливових, а в самих українцях, які повинні підняти власну країну до справді європейського рівня. А для цього потрібно багато і наполегливо працювати, як це роблять народи країн Балтії, Польщі, Угорщини, Чехії тощо. Цю думку пана Коло розвинув і доповнив «український європеєць» пан О.Білецький, який за-значив, що ми, українці, повинні створити таку ситуацію, коли нас запрошуватимуть до Об’єднаної Європи, а не стукати прохачами у зачинені двері.

На запитання однієї з журналісток, які конкретні угоди підписано під час цього візиту, пан посол чемно прочитав невеличку лекцію про амбасадорські повноваження. До його компетенції, заявив він, входить не укладання угод, а вивчення потенційних можливостей вірогідних партнерів та інформування про це зацікавлених суб’єктів у його країні. Інша журналістка поцікавилась тим, як сприйняли у Бельгії перемогу Руслани на конкурсі «Євробачення». Відповідаючи на це, як на нас, дещо наївне запитання, дружина посла мадам Коло тонко і дипломатично дала зрозуміти, що хоч наша співачка дійсно чарівна дівчина, але великого фурору своїм стамбульським виступом у Європі не вчинила. Більш вагомих і змістовних запитань до гостей не надійшло, і пан Коло подякував майстрам пера за виявлену до нього увагу.

Черкащину від місцевої влади представляли на прес-конференції віце-губернатор А.Риженко і начальник управління зовнішніх зносин і зовнішньо-економічної діяльності В.Гураль.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 02.06.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 20 хитов: 55
вчера: 580/19299
время генерации: 0.0136878490448; SQL запросов: 11