Медиагруппа «Антенна»  

Життя — не кіно, за злочин доведеться відповідати

Наталя ТАРАН# 20, 26.05.2004

Загальновідомо, як негативно впливає на молодь перегляд третьосортних фільмів, що пропагують насилля. Автори цього мотлоху з незрозумілим задоволенням виводять на екрани бандитів та грабіж-ників, надаючи їм ореолу романтичності. В цих стрічках все до цинізму просто – можна стати знаменитою, шанованою, багатою людиною, досить лише взяти в руки зброю та диктувати свої вимоги з позиції сили. Цікаво, чи замислювались колись автори та продюсери цих «витворів мистецтва», скільки горя принесли вони звичайним простим людям, скільки батьків через них втратили своїх дітей, адже згадані «шедеври» досить потужно діють на ще нестійку підліткову психіку, формуючи у молоді викривлені поняття про честь, совість, дружбу.

...Цей смілянський хлопець нічим не відрізнявся від своїх однолітків, виховувався в нормальній, як кажуть, благополучній сім’ї, але захопився псевдоромантикою «красивого» кіношного кримінального життя. Отож вирішив і собі спробувати, як це — бути суперменом. Спочатку здійснив відвертий зухвалий грабіж в одному з магазинів. Це вдалося, а здобич – два мобільні телефони із розбитої вітрини — додавала впевненості в собі. І вже планувались інші, більш вагомі «подвиги». Для цього була підготовлена і зброя – в лісопосадці зроблено обріз з мисливської рушниці. Чи ж усвідомлював юнак, що це зовсім не іграшка, а знаряддя смерті, річ, яка може відібрати людське життя не по-кіношному, а насправді?

І от, вибравши час і зібравшись з духом, хлопчина надягнув маску, насунув для вірності на очі капюшон, взяв обріз і пішов здобувати легкі гроші. Спочатку дійсно все відбувалось, як у кіно, та не зовсім по-суперменськи. Виявилось, не так уже й легко грозити беззахисній жінці зброєю та удавати із себе розбійника.

Напад на одне з відділень смілянського ощадного банку, який мав принести шалені гроші та романтичну славу, з тріском провалився. Побачивши перед собою дуло обрізу і почувши грізний вигук: «Давай гроші!», касирка настільки злякалась, що не могла й поворухнутись. Жінка заклякла на місці, не відводячи очей від двох страшних чорних отворів, з яких могла в секунду вилетіти смерть. У цей час щось сполохало нападника, і він, заметушившись, стрімголов вибіг за двері. А касирка так і лишилась сидіти, не в силах через шок поворухнути рукою, щоб натиснути на тривожну кнопку чи хоча б покликати когось на допомогу. Це й дало змогу зловмиснику втекти. Міліцію визвали вже пізніше, коли жінка отямилась і змогла розповісти про все. Терміново за прикметами склали фоторобот і почали пошуки.

І от в поле зору оперативників попав наш хлопчина. Міліціонери ретельно перевірили, як жив підозрюваний останнім часом, і з’ясували, що хлопець сильно змінився, став нервовим, зухвалим, звідкись у нього з’явились гроші. Почали відпрацьовувати цю версію – і все зійшлося. В лісопосадці знайшли сумнозвісний обріз і маску.

Хлопець у скоєному зізнався, від «крутизни» та бравади не лишилось навіть сліду. Але ж доля молодої людини вже надломлена, порушено кримінальну справу і за скоєний, нехай і невдалий розбійний напад все ж доведеться відповідати. На жаль, життя — не кіно, переграти тут нічого не можна...

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 20, 26.05.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 234 хитов: 2229
вчера: 1104/17961
время генерации: 0.066812992095947; SQL запросов: 11