Медиагруппа «Антенна»  

Худоба йде на забій
підбито підсумки в галузі тваринництва

Нещодавно на базі ТОВ «Промінь» Черкаського району відбулася обласна колегія, на якій були розглянуті результати роботи тваринницької галузі за 4 місяці поточного року та проведення заготівлі кормів з урожаю 2004 року.

За інформацією прес-служби ОДА, в ній взяли участь заступники голів райдержадміністрацій з питань АПК, начальники управлінь сільського господарства і продовольства РДА, спеціалісти Головного управління сільського господарства і продовольства, управління ветеринарної медицини в області, співробітники ВАТ НВО «Прогрес». В роботі колегії взяв також участь заступник міністра Міністерства агропромислової політики України Юрій Мельник.

Начальник управління сільського господарства і продовольства Василь Корнієнко у своїй доповіді підкреслив, що приватне сільськогосподарське підприємство «Промінь» є племінним заводом з розведення великої рогатої худоби молочного напрямку. В цьому господарстві ведеться постійна робота з удосконалення технології утримання худоби, виробництва продукції тваринного походження та поліп-шення її якості. І саме в таких господарствах варто запозичати позитивний досвід.

Щодо області, то за І квартал нинішнього року виробництво валової продукції сільського господарства зросло на 1,2 відсотка. По цьому показнику область займає п’яте місце в Україні. У галузі тваринництва намітились позитивні зрушення в усіх категоріях господарств, збільшилася на 6 відсотків в порівнянні з відповідним періодом минулого року реалізація на забій худоби та птиці, динамічно розвивається галузь птахівництва, зросла продуктивність великої рогатої худоби і свиней на відгодівлі та вирощуванні, покращилась продуктивність корів.

Однак у половині господарств ще не вдалося призупинити спад поголів’я тварин. Кількість крупнотоварних ферм не збільшується. Виробництво тваринницької продукції у більшості господарств є збитковим. Райдержадміністрації, управління сільського господарства і продовольства недостатньо впливають на стан у галузі. Втрачаються робочі місця.

Начальник відділу виробництва та маркетингу продукції тваринництва Анатолій Чернецький у доповіді «Про підсумки роботи в галузі тваринництва за 4 місяці 2004 року», зокрема, зазначив, що в зимовий період тваринникам довелося сутужно — відчувалася нестача кормів, викликана зменшенням їх виробниц-тва через складні погодні умови минулого року. Їх вплив відчутний і сьогодні.

Але разом з тим, як свідчать результати роботи 4 місяців поточного року, 26 відсотків господарств збільшили реалізацію худоби та птиці на забій в живій вазі, у 20 відсотках господарств зросло виробництво молока, майже в половині районів області стабілізувалася чисельність поголів’я сільськогосподарських тварин та намітилася тенденція до його нарощування.

У всіх категоріях господарств реалізація на забій худоби та птиці збільшилася на 6 відсотків, продуктивність корів зросла на 4,5 відсотка, на 26 грамів підвищилися добові прирости на відгодівлі та вирощуванні великої рогатої худоби, а продуктивність свиней збільшилася на третину.

В структурі виробництва м’яса все більша частка припадає на м’ясо курей-бройлерів. За 4 місяці виробництво м’яса птиці збільшилося на 4,2 тис. тонн або на 75 відсотків і в структурі складає 45 відсотків загальних обсягів виробництва.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 20, 26.05.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 308 хитов: 2989
вчера: 1104/17961
время генерации: 0.022452116012573; SQL запросов: 11