Медиагруппа «Антенна»  

Корсуньчани тепер мають власну енциклопедію

Володимир МАМАЛИГА# 20, 26.05.2004

У сірій українській буденщині, а Черкащина у цьому відношенні не є винятком, яскравим проблиском іноді з’являються добрі справи добрих людей, позначені високим злетом інтелекту, помноженим на любов до отчого краю. Саме таким проблиском стала поява «Малого ециклопедичного словника Корсуньщини», укладеного самими корсуньчанами.

19 травня ц.р. у міському Будинку культури Корсунь-Шевченківського відбулася презентація другого тому цього неординарного видання. А перший його том вийшов друком рік тому. Ось так завершилась майже десятирічна копітка робота невеликого колективу ентузіастів-подвижників, здруженого єдиною метою — залишити у спадок наступним поколінням узагальнений портрет малої батьківщини. Вивчення архівних матеріалів, збирання спогадів очевидців знаних історичних подій вилились у п’ятсот статей, кожну з яких можна з пов-ним правом назвати маленькою науковою розвідкою.

Ця пам’ятка-літопис вмістила грунтовну інформацію про сотні підприємств, організацій та установ міста і району, про села і селища, про пам’ятні місця, де сталися вікопомні історичні події, про людей, які своїм світлим розумом і роботящими руками примножували економічну потугу і культурний потенціал Корсуньщини. Досить сказати, що на сторінках «Словника» вдячний читач знайде оповіді про 800 своїх славних попередників, а також тих, хто й сьогодні плідно працює на благо незалежної України.

На презентації був і дехто з героїв енциклопедичних статей. З хвилюванням і глибокою вдячністю вислухали присутні, зокрема, розповідь Таміли Антонівни Шатило — заслуженого лікаря України, яка майже 44 роки працює педіатром у районній лікарні. Сьогодні з нею вітаються вже онуки її перших маленьких пацієнтів. Уродженець села Драбівка, доктор сільськогосподарських наук, директор уманського філіалу Інституту цукрових буряків Української академії аграрних наук Анатолій Олексійович Яценко висловив глибоку вдячність упорядникам «Словника» за їхній справді титанічний труд і вручив примірники своїх останніх наукових праць. Високо поцінував громадянський і науковий подвиг земляків також уродженець села Гарбузин, начальник науково-дослідного управління Генерального штабу Збройних сил України полковник Володимир Гаврилович Лішавський, чиїми порадами і консультаціями нерідко послуговувалась редакційна колегія.

Рецензентами першого тому виступили доктори історичних наук Ю.А.Мицик і А.Ю.Чабан, другого — той же Ю.А.Мицик і доктор історичних наук А.Г.Морозов. Авторами більшості статей є наукові співробітники Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника: Степенькіна Парасковія Яківна (директор заповідника і відповідальний редактор «Словника»), Бахмут Анатолій Іванович, Давиденко Галина Іванівна, Заболотня Лариса Михайлівна, Коваленко Світлана Володимирівна, Ковтун Олена Володимирівна, Кучегура Людмила Іванівна, Ніколенко Анатолій Георгійович (член редколегії), Овсієнко Лідія Григорівна (член редколегії), Полякова Тетяна Юрі-ївна (член редколегії), Райкова Олена Володимирівна, Степенькін Станіслав Юрійович та Харченко Ольга Михайлівна. Вичерпні матеріали до видання підготували також: Колесникова Клавдія Ісаківна — редактор-координатор общинних програм Регіональної асоціації єврейських організацій малих міст України, місцеві краєзнавці Дяченко Неллі Володимирівна, Житомирська Світлана Іванівна, Павліченко Ніна Георгієвна та Стецик Петро Лукич (член редколегії), завідувач літературно-меморіального музею І.С. Нечуя-Левицького Хаврусь Сергій Левкович і доктор історичних наук, професор Дніпропетровського Національного гірничого університету Швидько Ганна Кирилівна. Зазначимо, що всі вони працювали виключно на громадських засадах, не одержуючи за це ні найменшої платні.

Матеріально-фінансове забезпечення видання «Малого енциклопедичного словника Корсуньщини» здійснила районна рада. Виступаючи під час презентації, її голова Олександр Михайлович Крот висловив побажання, щоб згодом у назві «Словника» термін «малий» змінився на «великий», і пообіцяв всіляку підтримку район-ної влади.

Як на нас, то ця масштабна робота корсунь-шевченківських науковців і краєзнавців заслуговує на те, щоб претендувати на здобуття якоїсь обласної, а то й загальноукраїнської премії. От тільки незрозуміло, чому презентацію унікального видання не удостоїли своєю високою увагою владні функціонери з обласного центру?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 20, 26.05.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 11 хитов: 14
вчера: 691/35747
время генерации: 0.22003507614136; SQL запросов: 11