Медиагруппа «Антенна»  

Прес-конференція з питання очистки води перейшла на особистості

Іван СІЧОВИК# 20, 26.05.2004

20 травня ц.р. у черкаському міськвиконкомі пройшла прес-конференція, головною темою якої було співробітництво з владою американського міста Де-Мойн (штат Айо-ва) у питаннях впровадження нових технологій очистки питної води. Про хід здійснення цього проекту журналістам розповіли черкаський міський голова А.Волошин, директор водоканалу міста Де-Мойн Ел Д. Макмален, директор комунального підприєм-ства «Черкасиводоканал» С.Овчаренко та співголова українського Комітету дій Тетяна Божко.

Як повідомив міський голова, контейнер з обладнанням для черкаського водозабору прибуде до Одеси 26 травня, а 3 червня вже буде у Черкасах. Він також запевнив, що застосування цієї технології «дозволить економити не мільйони, а мільярди», щоправда не уточнив, у яких саме грошових одиницях — доларах чи гривнях. Загалом подана ним інформація була позначена надміром ейфорії, пересипана бравурними сентенціями на кшталт: «це справді історична подія», «ми перші в Україні», «Черкаси стануть центром розповсюдження досвіду» тощо. З цих переможних реляцій журналісти видобули одне раціональне зерно — нова (для нас) технологія дозволить не лише значно поліпшити якість води, а й запобігти подальшому руйнуванню древнього черкаського водогону.

Містер Макмален був по-американськи лаконічним і точним. Зокрема, він зауважив, що, окрім техноло-гічного обладнання, їхня сторона надасть також лабораторне устаткування для визначення вмісту у воді шкідливих речовин широкого спектру. Зі слів американського гостя випливало, що можливості для такого благородного жесту вони отримали після того, як замінили у себе діюче устаткування на більш сучасне. У той же контейнер, з метою ущільнення основного вантажу, вміщено кілька тисяч спортивних штанів для черкаських спортсменів та офісні меблі. Все це надійде у вигляді гуманітарної допомоги, а у подальшому таке співробітництво, започатковане чотири роки тому, розвиватиметься більш швидкими темпами.

Сергій Овчаренко у своєму повідомленні підкреслив, що над проблемою поліпшення якості питної води «Черкасиводоканал» працює вже 4 роки. На першому етапі, два роки тому, було впроваджено устаткування для дозування хлору у процесі очистки води та установку для застосування нового покоління реагентів-коагулянтів. Вже тоді після очистки черкаська вода була однією з найкращих в Україні, але, поки по іржавих трубах доходила до квартир черкасців, ставала малопридатною для вживання. Американська технологія дозволить зміцнити внутрішню поверхню водогону, а значить і зберегти якість води, очищеної на водозаборі. Завершаться роботи по монтажу і налагодженню нового обладнання до 40-річчя «Черкасиводоканалу», яке відзначатиметься через кілька місяців.

Доповнюючи чоловіків, які виступили перед нею, Тетяна Божко підкреслила, що для позитивного вирішення питання щодо поставки в Черкаси гуманітарного вантажу довелося подолати чимало бюрократичних перепон, створених діючим українським законодавством. Наступний контейнер, цього разу з обладнанням для міських лікарень, надійде до нашого міста вже у серпні цього року. Будуть там і сучасні аналізатори крові, які дозволять набагато швидше, якісніше і точніше робити необхідні при лікуванні аналізи. Власне на цьому можна було б і завершити оповідь про прес-конференцію у міськвиконкомі, якби її учасники не вийшли за межі основної теми.

Як черкаський мер відмивав своє добре ім’я

Журналіст «Антенны» запитав у пана Волошина, чи не доцільніше було б використати чималі кошти, витрачені для виготовлення численних біг-бордів з усміхненим зображенням мера, на більш прагматичні цілі — зміцнення хирлявого комунального господарства міста. Реакція міського голови на це, як на нас, слушне і не позбавлене здорового глузду запитання, була занадто гострою й емоційною, а відповідь зліплена на зразок — «сам дурень!». Дісталося «Антенне» по саму зав’язку: вона нібито «очернительством» голови і його команди займається, а її журналісти, надягнувши чорні окуляри, не бачать, як багато хорошого зроблено в місті за останні роки, та «на біле говорять чорне». Пан голова настійливо переконував присутніх у тому, що під його орудою Черкаси стали «чистими і зеленими». Очевидно, він дивиться на наше місто через рожеві окуляри та ще й з вікна шикарної іномарки, придбаної сумнівним шляхом. Серед «гріхів» нашої газети був згаданий і такий: її начебто любить обласна влада. Може, сам пан Льошенко по секрету повідомив пану Волошину про те, що він освідчився «антеннівцям» у палких почуттях? Завершилась уся оця палка тирада такою фразою: «Я горджуся результатами нашої роботи».

Так і хотілося нагадати сановитому промовцю мудрий вислів древніх: «Юпітере, ти злостивишся? Значить — ти неправий!». А на його твердження, що ті біг-борди встановлено за рахунок спонсорських коштів і жодної бюджетної копійки на це не витрачено, зауважимо, що використання посадовою особою органу місцевого самоврядування сторонніх коштів для зміцнення власного іміджу є нічим іншим, як корупційним діянням. Чи не час втрутитися у подібний перебіг подій органам прокуратури?

До такого самовозвеличення і самолюбування не вдавався жоден з попередників пана Волошина чи хтось із черкаських губернаторів, не кажучи вже про перших секретарів міськкому або обкому партії. А кожен з них зробив для Черкас незрівнянно більше, ніж недавній власник черкаської молочарні. Наш обласний центр, мабуть, єдиний в Україні, де немає доступної за ціною усім жителям комунальної лазні. Черкаські старожили згадують, що навіть німці-окупанти подбали про те, щоб у Черкасах була збудована ще одна лазня, у додаток до існуючої, та кілька громадських туалетів.

Торкнувся пан мер і наступного святкування Дня міста, перенесеного чомусь із традиційного вересня на травень, і без того насичений усілякими святами. Порадував і тим, що у концерті візьме участь переможниця конкурсу «Євробачення» співачка-танцюристка Руслана — ця, за його закрученим визначенням, «патріотка України, втілення духовного національного духу». Зауважимо, що кострубатість слова свідчить, м’яко кажучи, про недостатньо високий інтелект мовника. Із залу пану голові надійшла пропозиція — обладнати у святкові дні центр міста виносними туалетами, бо після усіх свят центральна частина Черкас нагадує суцільний громадський туалет, облаштований на гігантському смітнику.

Болісно відреагував пан Волошин і на запитання щодо його членства у «Партії регіонів». Тут знову «незлим тихим словом» було згадано «Антенну», яка й повідомила таку новину. Проте на настійливе прохання журналістів сказати твердо — писав він заяву про вступ до згаданої партії чи ні, він довго не давав прямої відповіді, відбуваючись фразою: «До всіх партій я ставлюсь однаково».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 20, 26.05.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 462 хитов: 13480
вчера: 723/26554
время генерации: 0.0085968971252441; SQL запросов: 11