Медиагруппа «Антенна»  

Зловісний «урожай» на городах

Костянтин ПРОЦЕНКО# 14, 14.04.2004

Головне управління МНС в Черкаській області постійно проводить пошук та знешкодження боєприпасів часів другої світової війни. «Урожай» цього року — 71 одиниця застарілих, але як і давніш небезпечних боєприпасів. Весняні роботи на присадибних та сільськогосподарських земельних ділянках лише підвищують рівень небезпеки: з-під борон, плугів та звичайних граблів наче гриби після дощу з’являються міни і снаряди — «огір-ки» та «валізи», як їх називали наші діди за часів тієї страшної війни. Небезпека таких знахідок, здається, очевидна, але, як показує життя, не усім.

Троє трактористів із села Дібрівка, що в Монастирищенському районі, орали в полі, коли тракторні плуги майже одночасно вигорнули на світ божий 6 артилерійських снарядів — п’ять 120 мм та один 76 мм.

Монотонна праця в полі чолові-кам набридла, і вони вирішили трохи розважитися. Аби підірвати свої знахідки, вони розпалили багаття, але спочатку вкинули на пробу до вогню один, найменший 76 мм снаряд. Звичайно, той вибухнув. На щастя, ніхто з механізаторів не постраждав, але грати далі у саперів, та ще й із снарядами більшого калібру чоловікам розхотілося.

Після дзвінка за телефоном 01, на місце прибула оперативна піротехнічна група «надзвичайників», яка дослідила територію і додала «веселощів» чоловікам, коли за десять метрів від їхнього багаття знайшла цілий артилерійський склад, в якому був 31 снаряд великого ка-лібру. Усі вони знешкоджені.

10 квітня відразу на трьох присадибних городах в селах Вербівка Городищенського, Баландіно Кам’ян-ського та Вотелівка Лисянського районів під час земляних робіт господарі знайшли снаряди та міни часів другої світової війни. На щастя, в усіх випадках у людей вистачило розуму повідомити про це до МНС.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 14, 14.04.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 397 хитов: 12796
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0080950260162354; SQL запросов: 11