Медиагруппа «Антенна»  

Молочні ріки міліють. А губернатор Лук’янець вважає, що корів можна заносити до «Червоної книги»

Ігор КУЗЬМУК# 21, 29.05.2002

Те, що сьогодні відбувається на молочному ринку, інакше, як безголів’ям, не назвеш. За неповні 5 місяців поточного року переробники знизили закупівельну ціну на молоко з 70-80 копійок до 40. Саме таку ціну правлять сьогодні заготівельники з черкаської «Юрії», Іркліївського і Канівського молокопереробних підприємств, на 5 копійок більше пропонують їхні київські колеги. Селян знову заганяють у глухий кут чи, може, підводять до межі, за якою тримати корів буде собі у збиток.

На тлі загального занепаду тваринництва в Україні (а на Черкащині — особливо) така цінова політика є просто абсурдною. Нещодавно на сесії обласної ради губернатор В.Лук’янець, аналізуючи стан справ у цій важливій галузі, сказав, що незабаром у деяких районах області корів можна буде заносити до «Червоної книги». Немає сумніву, що після нового обвального падіння закупівельних цін на молоко кількість таких районів стрімко зросте, адже масове скидання поголів’я корів у цій ситуації — неминуче.

Візьмемо, для прикладу, Черкаський район. Тут у селянських дворах нараховується 3,5 тис. корів, у СТОВах — 5 тис. 600. Сім’я, яка утримує лише одну корову, доточувала у середньому щомісяця до сімейного бюджету 100—150 грн. А чимало сімей мають по дві і більше корів. Що й казати: при тому, що селяни роками не отримують заробітної плати, корівка була чи не єдиною годувальницею родини, і от тепер її вимушено доведеться вести на заріз. З отаких маленьких драм складається нині велика трагедія всього українського села, яке нові демократи так полюбляють називати колискою національної духовності.

Наступним зашморгом на шиї селянина, напевно, стане зниження закупівельних цін на м’ясо корів, яких масово поведуть під ніж. М’ясні барони, наслідуючи приклад молочних, не упустять можливості вкотре скористатися селянською бідою. Проте не лише селянською, а й загальнонародною, бо від такого безголів’я постраждають і мешканці міста. У гонитві за швидкими надприбутками переробники бездумно знищують сировинну базу, тобто рубають сук, на якому самі сидять. Щоб не закривати виробництво, вони будуть змушені розширити межі своїх сировинних зон, а це неминуче призведе до зростання собівартості їхньої продукції, а значить, і її реалізаційної ціни.

Наслідки цього ми незабаром відчуємо. Бо ж відомо, якщо десь — убуде, то в іншому місці — прибуде. Убуде — в наших і без того худих гаманцях, прибуде — на банківських рахунках тих, хто затіяв усю оцю оборудку. Отакі наслідки доленосних агрореформ у кучмівському виконанні. Їхня ціль — капіталізація сільського господарства, метою якої є не задоволення потреб населення у продуктах харчування, а одержання прибутків будь-якою ціною.

А пересічний українець чухає потилицю, намагаючись розгадати ребус — чому, як тільки запахне новим урожаєм, ціни на бензин та інші нафтопродукти стрімко скачуть угору? І щоб зерно не осипалось на корню, доведеться новоутвореним об’єднанням сільгоспвиробників допродувати останню скотину, бо більше нічого.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 29.05.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 59 хитов: 358
вчера: 580/19299
время генерации: 0.0078549385070801; SQL запросов: 11