Медиагруппа «Антенна»  

«Полювання» на збиткові підприємства

1 березня розпочалися звіти керівників райдержадміністрацій та міських голів про результати проведеної роботи з вивчення причин безприбуткової діяльності підприємств області. За інформацією прес-служби Черкаської облдержадміністрації, за 2003 рік із 1634 підприємств, організацій та установ області спрацювали прибутково 1005. Отже, 629 підприємств залишилися збитковими.

У сільському господарстві кількість збиткових підприємств становить 35,8%, в цілому ж ця галузь завершила минулий рік з прибутком в сумі 53 млн. грн.

Міста обласного підпорядкування — Золотоноша, Сміла, Умань, Ватутіне завершили минулий рік із прибутками, а Канів і Черкаси - зі збитками (про збиткові черкаські підприємства докладніше в наступному номері «Антенны»).

За остаточними показниками комплексної оцінки діяльності областей України у 2003 році Черкащина посіла сьоме місце. В цілому, область завершила минулий рік з прибутками, які склали 9 млн. грн.

Заступник міського голови м. Умань Галина Пруднікова у своєму звіті повідомила, що в цілому економіка міста спрацювала на прибуток, який становить понад 10 млн. грн. Проте і в Умані 29% підприємств мають збитки, це менше, ніж на початок 2003 року, коли збиткових було 41,5% підприємств.

Найбільш збитковими є такі уманські підприємства, як ДП «Газовик» (понад 3 млн. грн. збитків), виробниче управління водоканального господарства та ВАТ «Уманьферммаш» (понад 1 млн. грн.), лікеро-горілчаний завод (понад 300 тис. грн.), ЗАТ «Елеватор» (понад 400 тис.грн.), консервний завод ТОВ «Леда» (понад 700 тис. грн. збитків) та інші.

З аналізу, приведеного Галиною Прудніковою, вимальовується чітка картина остаточного подолання збитковості на ряді підприємств. Проте складною залишається й нинішнього року ситуація в тому ж «Газовику», на підприємствах тепловодопостачання, де сумарна дебіторська заборгованість перевищила 16 млн. грн., а кредиторська — 9,7 млн. грн.

З’ясувалося, що, скажімо, на 9 збиткових сільськогосподарських підприємствах протягом останніх років взагалі відсутні головні економісти, а керівники вирішують економічні питання на власний розсуд — як кому заманеться. Тому й не дивно, що ні в які рамки не вписуються цінові ножиці. Так, в одному з найміцніших господарств — СТОВ «Прометей» молодняк великої рогатої худоби реалізовували по 5 грн. 35 коп. за кілограм, тоді як в одному з найбідніших підприємств — ВТФ «Сяйво» всього лиш по 1 грн. 75 коп. Зрозуміло, що така різниця між реалізаційними цінами комусь вигідна. На жаль, приклади такого недбайливого, а не виключено, що й злочинного господарювання, непоодинокі та й не лише на Уманщині. Тому зневірені селяни, підтримані районною і обласною адміністраціями, зборами співвласників земельних та майнових сертифікатів, стали розривати стосунки як з керівниками відсталих господарств, так і з окремими орендарями-інвесторами.

Перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Монке дав доручення податківцям та КРУ щодо аналізу ситуації збитковості на уманському ТОВ «Славутич», яке за 4 роки господарської діяльності зуміло «нажити» 1 млн. 505 тис.грн. кредиторської та 216 тис.грн. дебіторської заборгованості.

Керівництву м. Умань також рекомендовано докорінно покращити роботу щодо поліпшення економічної ситуації на підприємствах з колективною формою власності. А також активніше залучати в промисловість міста інвестиційні кошти. Зокрема, прямі іноземні інвестиції. Так, наприклад, у Черкасах їх на 1 жителя міста припадає по 181,2 американського долара, у м. Канів 170,3, у м.Ватутіне 49,8, а в м. Умань всього 34,6; у м. Сміла ця цифра ще менша — 17, а у м. Золотоноша зовсім мізерна — 0,1 американського долара.

На Катеринопільщині з 31 підприємства збитковими виявилися аж 15. Про це відзвітувався на засіданні робочої групи ОДА з вивчення та аналізу причин безприбуткової діяльності суб’єктів підприємництва голова Катеринопільської РДА Сергій Осадчий.

Найкрупніші збитки понесли ТОВ «Сировар», Катеринопільський комбінат хлібопродуктів, Звенигородська міжрайбаза, ТОВ «Агротехсервіс», Катеринопільське споживче товариство, Катеринопільський ремонт-ний завод, виробниче підприємство «Агропостач», райаптека. Не кращий фінансовий стан у ряді сільгосппідприємств, збитковими поміж яких є «Надія», «Правда», «Ватутіно», «Україна», «Галеча», «Лан», «Маяк», «Нива».

В цілому за результатами 2003 року район спрацював збитково. На засіданні робочої групи роботу керівництва Катеринопільської райдержадміністрації щодо забезпечення беззбитковості діяльності підприємств району визнано незадовільною.

А от Золотоніський район торік отримав 18,7 млн. грн. прибутку, але має 8 збиткових сільгосппід-приємств.

Так, ВАТ «Пальмірське РТП» завершило січень нинішнього року зі збитками в розмірі 33 тис. грн., разом з тим на складах підприємства знаходиться нереалізованої продукції на 311 тис. грн. Очевидно, що тут потрібно налагоджувати і менеджмент, і конкурентоздатність вироблюваної продукції. Дивно, але в числі збиткових, втім, як і в багатьох інших районах області, опинилося підприємство АТП облспоживспілки, де значна сума витрат припала на вихідну допомогу по звільненню та остаточні розрахунки по заробітній платі. До збиткових потрапило й ВАТ «Пальміра цукор», яке має 1429 тис. грн. збитків. З такою ситуацією, як наголосив голова райдержадміністрації Віктор Овдієнко, в районній адміні-страції миритися не збираються, тож контроль відповідних служб за діяльністю підприємств буде більш дієвим.

Звіти голів райдержадміністрацій та міських голів щодо подолання причин безприбуткової діяльності підприємств тривають.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 10.03.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 75 хитов: 5305
вчера: 205/28525
время генерации: 0.06920313835144; SQL запросов: 11