Медиагруппа «Антенна»  

Учителька від Бога

В. КУЧЕРЕНКО# 8, 03.03.2004

Один з древніх мудреців проголосив: «Бог дав людині два коліна для того, щоб на одне вона схилялася перед жінкою, а на друге — перед учителем». Щодо жінки, то ці слова з повним правом можна віднести до Марії Володимирівни Гнезділової — заступника директора з навчально-виховної роботи черкаської спеціалізованої школи №28. Методичний кабінет, яким вона завідує, став центром науково-практичної підготовки учителів школи, міста, області. Марія Володимирівна очолює дослідницько-експериментальну діяльність центру за темою «Організаційно-методичне забезпечення особистісно зорієнтованої роботи, підвищення кваліфікаційного рівня учителів». Ця робота, мета якої — досягнення максимально високого рівня педаго-гічно-творчої майстерності вчителів та підвищення рівня навченості учнів, проводиться спільно з кафедрою педагогіки вищої та загальноосвітньої школи Національного університету ім. Богдана Хмельницького.

На основі діагностики, анкетування, тестування та інших творчих досліджень учителька-новатор створила схему моделі випускника школи, таблиці запитів батьків стосовно того, яким вони хочуть бачити свого випускника, та соціального запиту — «який випускник потрібен державі». Школа педагогічної майстерності під її керівництвом стала справжнім центром становлення вчителів, утвердження молодих та підвищення рівня досвідчених спеціалістів.

Марія Володимирівна знаходить час і для того, щоб поді-литися своїм багатим досвідом з учителями України, друкує методичні матеріали на сторінках «Шкільного світу». А система її уроків з тем: «Байки в 6-му класі» , «Різдвяні дива», переродження людини за твором Ч. Діккенса «Різдвяна пісня у прозі» надрукована у часописах «Зарубіжна література» та «Механізм поведінки підлітків» у рубриці «Психолог на педраді». Ці публікації гідно поціновані педагогічною громадськістю й удостоєні 3-ї премії у конкурсі «Людинотворення — 2003 рік».

Важливою складовою своєї праці Марія Володимирівна вважає моніторинг навчально-виховного процесу, який є підставою для висновків, роботи над помилками, планами, перспективами, дослідженнями. Разом з колегами вона створила для педагогічного колективу актуальні навчальні посібники — «Структура, аналіз та самоаналіз сучасного уроку», «Використання новітніх технологій у підготовці до сучасного уроку», «Моніторинг навчально-виховного процесу сучасної школи».

Запорукою досягнень Марії Володимирівни є її невичерпна енергія і закоханість у педаго-гічну справу. Цим її наділили батьки та перша вчителька, яка стала провідною зіркою на шляху до професійного становлення та взірцем людяності у стосунках з учнями і колегами. Справедлива і тактовна, терпелива і мудра, привітна і професійно бездоганна, а до того ж — миловидна і майже завжди усміхнена, Марія Володимирівна щохвилини готова надати допомогу кожному, хто цього потребує. ЇЇ девіз — бути корисною людям. Марія Володими-рівна завжди на боці правди, а для цього потрібна чесність, твердість характеру і неабияка мужність. Вона твердо переконана, що не можна бездумно відкидати надбання попередніх поколінь чи перекреслювати минуле, а тому прищеплює школярам повагу до історії свого роду і Вітчизни.

Все її життя пов’язане зі школою і дітьми. Ще з першого класу мріяла вивчитися на вчителя. Для неї життя — це школа, а школа — це її життя. Марія Володимирівна — людина високої культури, широкого кругозору, енциклопедичних знань та ерудиції. Про таких кажуть: «Їх очима зустрічають, а серцем проводжають». Вона навчає учнів, як зміцнити здоров’я, загартувати волю, облагородити душу, удосконалити розум і врівноважити характер, тобто стати особистістю. А ще — любити свою Батьківщину. Для неї немає дріб’язкових дитячих проблем, бо впевнена, що для дитини будь-яка проблема найважливіша. Це у дорослих вони інколи бувають дріб’язковими. І діти розуміють її, цінують як справедливого і доброго вчителя, дарують їй свою повагу і любов.

Марія Володимирівна пишається своїм колективом — дружним, згуртованим, творчим і працьовитим, а колектив нею — доброзичливою, уважною, емоційно чуйною, енергійною і людяною. На запитання, чого вона бажає найбільше, відповідає: щоб люди стали добрішими, терплячішими, а влада нарешті перетворила гарні слова про вчителів у дієву турботу про них. Чи щаслива Марія Володимирівна? «Так, — каже, — улюбленою роботою, школою, дітьми, своїм сином — теж педагогом, рідною мамою!». І це прекрасно, адже медицина стверджує, що хвилина щастя додає віку.

Завершуючи розповідь про цю неординарну жінку, варто сказати, що народилася вона на Черкащині, у селі Степанки, де високі і чарівні вечірні зорі, запашні весняні сади, срібні травневі роси, по яких любило бігати босоніж карооке дівча... А сьогодні Марія Володимирівна — спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, відмінник освіти України. За активну участь у розвитку національної освіти нагороджена міністерською грамотою. Вона має всі підстави сказати про себе словами поета: «Палахкотять, згорають дні, в заграві гаснуть до останку, але щоразу на світанку життя всміхається мені». То ж нехай для Вас, шановна Маріє Володимирівно, життя буде довіку плідним і щасливим!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 8, 03.03.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 186 хитов: 3270
вчера: 582/19957
время генерации: 0.085256099700928; SQL запросов: 11